Pioneer A351R - Slabé basy, zastřený, zkreslený zvuk

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

Pioneer A351R - Slabé basy, zastřený, zkreslený zvuk

#1 Příspěvek od arambula »

Před pár týdny jsem si všiml, že pravý kanál začíná být lehce slabší. Repro i kabeláž je v pořádku. A nedávno začal z ničeho nic zesilovač lehce hučet a basy začaly hrát znatelně slaběji a dosti zastřeně.

Mohou toto dělat suché filtrační kondy? Co ale ten slabší kanál? Suchý vazebák?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

S takovými dotazy bych raději volal do nějaké astro poradny... proč to nezměříš a závady nenajdeš?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#3 Příspěvek od arambula »

Schema mám, ale není v něm nic, čeho bych se mohl chytit. Dle měřáku mají filtry (5600M/50V) cca 5100 mikro a ESR 0,02R. Zdá se mi to horší, ale zase se mi to nezdá tak zlý, aby to nemohlo chodit. Na vazebáky jsem zatím nekoukal... Odkaz na SM sem kdyžtak večer hodím, má skoro 20 MB

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

No tak ty hlavní filtrační elyty budou asi úplně v pohodě. Ale co třeba nějaké elyty v RC článcích pro filtraci jednotlivých stupňů? Pokud se to takhle zhoršovalo postupně, tak bych to klidně tipnul na nějaký elyt, který se dostal na hranici použitelnosti. Ale určitě to nebude hlavní filtrační.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#5 Příspěvek od arambula »

Tak jsem našel několik kondů 10M skoro bez kapacity a 100M taky. Doplním zásoby, vyměním a zkusím to. Plus byly studenti na stabilizátoru +15V pro preamp...

SM je ZDE

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#6 Příspěvek od arambula »

Tak opraveno. Nakonec jsem kondy vyměnil komplet, za ten klid to stojí. Cena pár korun a zesilovač hraje jak zamlada.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“