Staré vánoční osvětlení- oprava, ND (vyřešeno)

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Staré vánoční osvětlení- oprava, ND (vyřešeno)

#1 Příspěvek od Michal22 »

Máti má tyhle staré vánoční "svíčky", jsou určitě starší jak já. Pamatuju je od mala. Kdysi dávno je nějak upravoval nebo opravoval můj strýc, který už 30 let žije v Kanadě. Jedná se asi o tu část, kde je ten hadrový káblík.
No, svíčky už trochu vykazují známky opotřebení, ale máti je pořád chce. Pravda, zas tak se jí nedivím, patřily u našich vždy k Vánocům, náhradní žárovky se dají koupit, nesvítí tak ostře jak LEDky.
Náhradní objímky se už asi nedají nikde sehnat. Ale neleží tohle někomu zbytečně doma? Nebo nezkoušel někdo ty objímky rozkuchat?
Hlavně jde o to, že ten hadrový káblík má už místy rozpadenou izolaci, nerad bych, aby to někoho koplo. Tak jestli by šel nějak vyměnit.
Přílohy
aDSCF5699.jpg
(139.97 KiB) Staženo 92 x
aDSCF5698.jpg
(79.66 KiB) Staženo 94 x
aDSCF5697.jpg
(160.25 KiB) Staženo 103 x
Naposledy upravil(a) Michal22 dne 20 pro 2015, 20:26, celkem upraveno 1 x.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Měl jsem je doma taky a kvůli té rozpadlé izolaci jsem je před pár lety vyhodil. Myslím, že stejné elektrické svíčky jsem nedávno viděl někde v krámu.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Myslím že je ještě někde mám - taky s přerušeným káblem, takže pokud je najdu, dostaneš je jen za odvoz/odnos. A pokud je nenajdu, tak se opravdu hodně podobná sada dá i dneska koupit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ekkare, našel bys teda? A byl bys ochotný to poslat? Náklady bych ti uhradil převodem.
Ano, koupit se dají, ale máti /jako důchodkyně) nemá peněz nazbyt. A vono to vychází na skoro 700Kč...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

Máme doma teď svíčky na dálkové ovládání. Žádné dráty. Každá má v sobě baterii. Akorát, že se rozsvěcí stromeček když zapnu DO TV.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Michal22 píše:Ekkare, našel bys teda? A byl bys ochotný to poslat? ...
Zítra (v pátek) budu mít volno, mrknu se jestli jsem je už nevyhodil - je to na prohrabání půlky kutlochu. Pokud je najdu, jsou tvoje.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

OK, dej prosím vědět. Kdybys nenašel, musela by si máti objednat nové, tak aby to stihla.
Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#8 Příspěvek od VonBahnhof »

Zdravím, těchto sad vlastním k jistým účelům šest. V každé mám přidanou 17. objímku aby nehořely žárovky. Objímky se rozdělat dají, kdysi jsem si na to udělal přípravek - patice od žárovky, vyčištěná od tmelu, vylitá epoxidem a v ní strčený kousek závitovky. Kovová objímka se tím dá z plastového těla vytrhnout, potom se zase zalisuje zpátky. Náhradních objímek mohu omezené množství poskytnout. K dispozici po domluvě v Brně.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

VonBahnhof- díky za nabídku, kdyby Ekkar nenašel, ozvu se.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

2 Michal22 - tak od samýho dopoledne hledám, pátrám, prohrabávám krabice - a vono prd. Před chvílí dorazila polovice z tama, kde to nazývá práce, tak jsem na ni uhodil, kde mám tu škatulu se starýma světýlkama - a vona naprosto klidně že je hned po loňskejch Vánocích i se škatulí vyhodila do popelnice ... Tak sorry, nejsou a nebudou - protože já si je odložil, ale bohužel tak, že viděla kam - v jejím dosahu. Cosi fan tutte ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Taky jsme měli tyhle svíčky s hadrákama nekdy z konce 50-tých let. Protože se rozsypaly, máti někde sehnala novější (tak 80-tý léta) bez hadráků a ty budu za 13 dní zase věšet na strom. :) Jo a u těch původních byla taky přidaná žárovka podle kabelu jiný barvy. U tohodle novějšího typu žárovky neodchází, jsou jiný, kratší sklo s oblým koncem. Původní byly do špičky. Myslím, že starý měly 0,15A ty novější 0,18A a pokud rupne, přemostí se a zbytek svítí dál.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Kde do toho sháníte žárovky? Taky mám podobné svíčky z konce 70. let. Sehnat nějakou 20V žárovku není problém, ale aby měla tvar svíčky jako ta původní, ještě s různobarevným vrškem, to se mi už 10 let nepovedlo. No zase je to pestřejší :-)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

U vás nemáte "Dům svítidel" ???
Něco by se vybralo i v GESu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#14 Příspěvek od VonBahnhof »

Ale no tak, já bych řekl, že v době před Vánocemi má ty žárovky skoro každé elektro...
http://www.exihand.cz/zarovky-k-vanocni ... skup79.php
Dají se tam nacpat i tyhle od Narvy
http://www.nbb.cz/zarovky/vanocni-zarovky/
ale nelze je kombinovat s 0,1 A. Mají širší tělo nad závitem, tak se jim musí přidat cínu na spodní kontakt...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale 64 nebo 100 ks minimální odběr. :roll: To je na 3 životy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“