LCD acer aspire one D255

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

LCD acer aspire one D255

#1 Příspěvek od dry92 »

Zdarec, z ničeho nic se mi začali obejvovat na displeji čáry - viz foto.
Pomůže výměna panelu nebo je chyba v grafice, či na desce? Ještě mě napadá flex.
Přílohy
Bez názvu.jpg
(94.84 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Podla mna vadny panel. Ale aby si mal 100% istotu, tak to zapoj na exerny monitor, ak tam bude vsetko OK, tak je to panel.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Jestli jsou čáry pořád na jednom místě, tak se taky kloním k panelu, jestli různě problikávají, tak to může být ledacos, třeba zlámaný LVDS kabel v pantech.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, takto odchadzali niektore panely LG-PHILIPS.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#5 Příspěvek od dry92 »

na externím monitoru vše ok, objednávám nový panel. Až dorazí ozvu se, zda-li to pomohlo.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#6 Příspěvek od dry92 »

máte nějaký zkušenosti s posíláním panelu z číny? zajímala by mě kvalita...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ak objednas spravny typ a dobre to zabalia, aby to posta nerozbila, tak nebude problem.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

A nech to poslu ako gift-potom neplatis clo :D

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#9 Příspěvek od cirus »

Z Aliexpress si vyber panel a vyber si dopravu zdarma.
Pokud nakupuješ poprvé tak se cla a DPH neboj. Zvláště pokud jde o malou částku.
Kvalita není jiná než jinde ve světě. Nevím proč někdo považuje Čínu stále za zemi 3.světa.
Pokud bys dostal vadný, nebo rozbitý kus, není problém to vyreklamovat ku prospěchu zákazníka. Jsou moc ochotní.
Nebo na Aukru?
Nebo na eBay?
Ale já osobně bych to viděl jako unáhlenou a možná zbytečnou investici, protože displej takto jen tak sám od sebe neodejde. Do NB za pár tis Kč kupovat nový drahý displej je kravina. Já bych se nejprve pošťoural v připojení displeje, zkusil bych ho např. na vyzkoušení nahradit jiným samotným LCD. Mně se něco podobného stalo u Aceru, když byl někde u přívodu k panelu jen špatný spoj. Zahýbeš s ním a uvidíš. Měl jsi to rozhozený a zkoušel jsi to zprovoznit rozebraný na stole? A zahýbat s konektory a přívody? To bych udělal já jako první. Ten displej je drahý na to, aby se stal stoprocentní zálohou pokud koupíš zbytečně další kus.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#10 Příspěvek od PC-maniak »

ta cina me take dost vzdy nastve !

lidi uz si uvedomte ze to co koupite tady u nas ! za 300% ceny co v cine je paradoxne ten samej kus co byste koupili v te cine ! :D

to je to same jako "radeji napisu kamarad"..... chvasta se jak ma ceskou televizi.. ze ji koupil tady v prodejne a zadne "sikmooke kramy" a kdyz sem mu rekl at se podiva dozadu na stitek tak se malem rozbrecel jak byl okraden... noo kopal bych je dopr#ele...


sorry za OT.. ale musel sem

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#11 Příspěvek od dry92 »

Ještě to přes vánoce rozhodím a pořádně to prohlídnu zda-li to není nějaká blbost v elektronice či někde vadný flex.
Nejlepší by bylo sehnat díl z nějakého ntb kde odešla základovka, ale to se asi nepoštěstí.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#12 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer,nový panel lcd bych nekupoval,to že to jede na externím monitoru neznamená,že je vadný lcd! Už jsem to viděl mockrát a byl vadný čipset,stačí ho nahřát a je jasno.Pokud bude obraz po zahřátí čipsetu Ok,pak to dát někomu kdo to umí opravit.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“