Samsung UE40D5003BW ovladač

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
termixnator
Příspěvky: 94
Registrován: 17 říj 2009, 02:00
Bydliště: Praha

Samsung UE40D5003BW ovladač

#1 Příspěvek od termixnator »

Ahoj nemá někdo zkušenost s touto LED TV? Z ničeho nic mi slábl dosah ovladače až přestal fungovat úplně... Tak by mě zajímalo jestli má smysl kupovat nějakej univerzální ovladač nebo to bude IR přijímačem v TV? Na víc se objevila přímo uprostřed vertikální modrá čára na jeden bod :(

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Do ovladaca daj dobre baterky, posviet s nim do fotaku v mobile a hned vies ci vysiela alebo nie, ovladace samsung kupis aj origo v pohode.
Co sa tyka samotnej tv, tak pdp samsung som mal v zarucnej oprave z dovodo nefunkcneho do. Reagovalo to na stlacenie ovladacieho panelu na tv, vtedy do reagovalo (asi studeny spoj), opravu riesil servis vymenou snad vsetkeho okrem zdroja a panelu.

Uživatelský avatar
termixnator
Příspěvky: 94
Registrován: 17 říj 2009, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od termixnator »

Tak ovladač jako ostatní nesvítí :) i když do Diody po stisknutí tlačítka napětí jde :) dávají se tam nějaké specifické IR led nebo stačí diodu nahradit jinou z jiného DO?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Jestli máš jiný foťák nebo telefon, zkus to ještě s ním a podívej se přes něj i na jiný ovladač a porovnej jas, pokud nemá foťák vynikající IR filtr, svit ledky vidět musí být. Vysílací ledku v ovladači jsem už měnil z téhož důvodu, slábl dosah, takže výměna může pomoct, bylo to u nějaké tv od Sony, pokud máš na zkoušku k dispozici ledku z jiného ovladače a umíš pájet tak, že to DPS určitě přežije, zkus to. Kdyby to nepomohlo, ověř v ovladači sériový odpor u ledky a spínací tranzistor, pokud tedy ledku neřídí rovnou IO. Dále může být poškozený keramický rezonátor, ale to bývá spíš skoková změna, když ovladač spadne a rezonátor praskne.

Uživatelský avatar
termixnator
Příspěvky: 94
Registrován: 17 říj 2009, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od termixnator »

Tak jsem se do toho konečně dal :) náhradní z jiného ovladače nemám tak bych se chtěl optat jakou koupit ideálně v GME/GES (mají jich tam hodně a nevím jaká je nejvhodnější).

Ovladač má číslo AA59-00496A (na googlu jsem nikde nenašel jaká led by tam měla být).

Obrázek

Jinak stejný ovladač zkoušel na telefon kamarád a jemu svítil mě ne :) a já po stisknutí jakéhokoliv tlačítka naměřím hodnoty na mrtvé LED takže to snad bude ledkou.

Díky za odkazy nebo typy Ledek s kterými bych ovladač oživil :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »


Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Pro zkoušku samého DO můžeš použít červenou LED. V případě dobrého DO bude blikat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Případně to můžeš řešit takto: http://www.ebay.com/itm/Samsung-Remote- ... SwMmBViWQn

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“