WAPka - jakou koupit? (přesunuto)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

WAPka - jakou koupit? (přesunuto)

#1 Příspěvek od kolovratek7 »

Ahojte, chtěl bych si koupit nějakou kvalitní wapku, ale výběr je strašně velký. Použití je především auto, motorka, kolo a kdyžtak, tak nějaké prkotiny kolem baráku. Co jsem se dozvěděl, tak bych pro toto potřeboval Wapku, která umí 40°C a více, indukční motor, možnost namícháná saponátu a dál nevím. Dívla jsem se na heuréku, ale je jich tam fakt hodně a nevím co vybrat. Strop mám 5000 kč. Díky za každou radu.

Odkaz na heuréku - http://vysokotlake-cistice.heureka.cz/?o=4&f=9

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jako jak 40C? že by si sama ohřívala? a motor máš na mysli asynchronní-tedy bezuhlíkový? Pokud ano, tak na 5k zapomeň.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Já jsem koupil proteco - čistá čína , indukčák , ale jinak již nová hadice- v záruce , a z trysky po čase teče rezatá voda . Něco není z nerezu . No uvidím za 3800,-

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Mám červenou PW 135 C koupenou v červeném obchodě s dlouhou zárukou. Tlak 13 MPa. Asychronní motor 2 kW. Již osm roků a pořád dobrá. Neber s komutátorovým motorem. Už jsem měl dvě jiného typu a u obou kotva v háji. Jako příslušenství doporučuju koupit rohový nástavec. Tím umyješ i spodek auta i střechu auta.
Přílohy
12d7165a-b66f-49ea-b6b3-5297c4931827_800_600_fit.jpg
(30.8 KiB) Staženo 191 x

Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

#5 Příspěvek od kolovratek7 »

MiraSt píše:Mám červenou PW 135 C koupenou v červeném obchodě s dlouhou zárukou. Tlak 13 MPa. Asychronní motor 2 kW. Již osm roků a pořád dobrá. Neber s komutátorovým motorem. Už jsem měl dvě jiného typu a u obou kotva v háji. Jako příslušenství doporučuju koupit rohový nástavec. Tím umyješ i spodek auta i střechu auta.
Na tu jsem se díval v Mountfieldu, mají podobnou PW 136 http://www.mountfield.cz/tlakova-mycka- ... c-2dss1029 a nevypadá špatně za tu cenu. Co vy na to?

Jinak to teplotou jsem myslel maximální průtopčnou teplotu. Někde jsem četl, že je to vhodné pro mytí se saponátem, což je právě na auto apod.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Asi bych šel k Mountfieldu. Užn jen proto, že nebývá problém s reklamací.
V dnešní době celoplastových zařízení to dost navyšuje body.
Jo, kecá se mě to, když jsem zdědil Karchera s celokovovým čerpadlem...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Tuhle budu kupovat na jaře. Po tom co mi kleknul kärcher už chci jen stroj na který bude i za 15 let dostupnost ND.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Pokud jde o nahradni dily, mam dobre zkusenosti s Kranzle http://www.kranzle.cz/vysokotlake-cisti ... 000161.htm
Kupoval jsem stroj cca 200bar-20l/sec nekdy v roce 1993 a nahradni dily poskytuji dodnes.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Koukni taky po wapce Nilfisk.Měl by to být nástupce WAP Ledeč nad Sázavou.
Na ohřev vody bych se vyprd.S ohřevem(bufíkem) stojej kolem 100 000.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Nika »

My máme doma 2 roky Kärcher K 3.550 s nějakým příslušenstvím. Tuto značku můžu jen doporučit, nicméně řada K4 je o kousek kvalitnější.
WAPky s ohřevem vody jsou ale ceny úplně někde jinde.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Honza_dy píše:Tuhle budu kupovat na jaře. Po tom co mi kleknul kärcher už chci jen stroj na který bude i za 15 let dostupnost ND.
Kdybys měl cestu do Benešova, tak je tam levnější.
http://www.sekacky-pily.cz/vysokotlaky- ... 109/d1181/

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Teď tak nějak začínáme stavět WAP s ohřevem. Máme keramické teplu odolné čerpadlo, ohřev bude asi 18kW, možná to bude moc, vapky nemají tak velký průtok. Akorát nevím, kde seženem tlakáč na ty MPa pro vypínání nebo jak to provedem.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Honza_dy píše:Tuhle budu kupovat na jaře. Po tom co mi kleknul kärcher už chci jen stroj na který bude i za 15 let dostupnost ND.
Možná jsme jen trefil špatný kus nicméně vapka STIHL je moje noční můra. Před lety jsem se rozhodoval a vzhledem k velice dobrým zkušenostem s motorovou pilou STIHL jsem šel i do vapky RE-118 (umí vodu do 60C, a jde s ní pomocí adaptéru pískovat). První zkušenosti. Na delší prodlužce se má problém rozjet - a jde dostat i do takového stavu, že padne na tepelnou ochranu. Po asi roce provozu začala někde propouštět přes zpětné ventily vodu takže po chvíli nečinnosti udělá cvak a dotlačí a cvak...no sem tam i bez prodlužovačky padne takto na tepelnou ochranu. Reklamováno dvakrát vždy po opravě to nějakou dobu jede prý špatná voda - vodu ji dávám pouze pitnou, bez vzduchových bublin a to má umět sama sát např. dešťovou vodu. Navíc mi přijde, že to pro ně dělá Nilfisk
Naposledy upravil(a) rezis dne 29 pro 2015, 17:47, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

TAKJAN píše:Teď tak nějak začínáme stavět WAP s ohřevem. Máme keramické teplu odolné čerpadlo, ohřev bude asi 18kW, možná to bude moc, vapky nemají tak velký průtok. Akorát nevím, kde seženem tlakáč na ty MPa pro vypínání nebo jak to provedem.
Ty velké Vapky nemají tlakáč. Je tam nějaký obtok nevím přesně jak to funguje. Ale funguje to s nějakým minimálním tlakem a plný tlak je až po puštění pistole.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

No, to budou zas řešení, jsem zvědav, jak to vytvoříme. Myslitelů je dost:-)))

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“