Pro řidiče: Novinky a změny k 1.1.2016

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Pro řidiče: Novinky a změny k 1.1.2016

#1 Příspěvek od Standa99 »

.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Někde jsem dnes četl, že v Rakousku bude max. pokuta za nedání blinkru až 60000Kč (v přepočtu). Zavést to u nás, tak by byl za chvilku vyrovnaný státní rozpočet.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Blbiny. Ty zelený sloupky mne se... V noci nejsou vůbec vidět. Ale ještě to ostatní. Reflexní chodci, pravomoc opicajtů ap.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Chybí zde chuťovky . Když tě zastaví a vyzvou k výstupu , musíš mít alespoň ! v ruce vestu , jinak za dva . Ceny pokut se zdvojnásobily !! A stále platí , kdo má starý řidičák , tak se mu v čase kontroly počítá přívěs v celkové papírové hmotnosti i prázdný !!!! Můj synátor s čerstvými papíry má započtenu okamžitou hmotnost . Jezdím s vlekem skoro 40 let a nyní se bojím . Škodovka dala nesmyslně nízká čísla pro kila na závěs . Západní stejně hmotná auta mají cca 2-násobek . Takže se mi stal přívěs hračkou na zahrádku . Toto platí již rok a na našem okrese po tom jdou .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

S těma přívěsama je to takový zajímavý, ale pokud máš přívěs o celkové do 750kg, tak ti můžou dát jen pokutu. Horší by bylo , kdybys za sebou táhl nějaký hengr a neměl žádnou skupinu E. Potom už je to (teoreticky) o papíry.
A co vlastně myslíš tím "staré papíry"? Jde o to, kdy byl ŘP poprvé vydán nebo o to, kdy byl vydán ten který konkrétní?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Konkrétní , ty "nové" jsou vydané dle jiného prováděcího předpisu , kde je toto z.kurveně uvedeno , ale nikdo s tím nic nedělá . Takže odhad cca 2 roky vydané a novější . Mám těch 750 , ale Š120 má něco přes 250 a felda 340 . Takže jsem out . A jezdím s pokutou v zádech .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Hm, já mám na Feldě 400 (1,6MPi), přitom oba vozéky mají vyšší celkovou (500 a 600). Tak jsem na tom podobně.
No, zkusím se na to zeptat, ale mám tucha, že je to přesně jak říkáš. Mě vlastně ještě nikdy policajti nezastavili, když jsem jel s přívěsem...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Mám taky 1,6 , ale s ABSem to je 340 .

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, vůbec nerozumím té diskusi o vozících, mohl by mi to někdo polopatě vysvětlit, nebo odkázat, kde bych si to mohl přečíst?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Co Ti na tom není jasné ? Máš starší řidičák než dva roky ? Potom když Tě hluchavky zastaví a Ty jim předložíš osvědčení o TP (malé) , tak si tam přečtou povolenou celkovou hmotnost . No a oni vezmou tuto hmotnost a porovnají s typem auta , co s ním jedeš . Většinou znají zpaměti , co automobilky pro svůj výrobek povolují . Takže pokud máš např. feldu , tak vědí , že bez ABS máš povoleno 400kg a s ABS 340kg . No a když budeš mít v OTP hmotnost vyšší , tak vyfasuješ flastr a musíš sehnat někoho , kdo ten vozík odtáhne . Nebo někoho s mladým řidičákem , kterému se musí zvážit okamžitá hmotnost přívěsu a ten s ním v klidu odjede . Hlavně nezačni hledat v předpisu logiku .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Kdybych věděli kde to přečíst, tak nediskutujeme.
Jde o to: když dnes potáhnu za svojí Feldou nebržděný vozík o celkové hmotnosti 600kg, tak můžu mít problém- Felda má maximální přípustnou hmotnost nebržděného přívesu 400kg (BOBOBO má ještě míň).
Kdežto pokud je to tak, jak BOBOBO píše, tak by lidem s novým ŘP mělo stačit to, že MOMENTÁLNÍ CELKOVÁ hmotnost (tj. vlastní váha přívěsu+ celková váha nákladu) nepřekročí tu hranici pro konkrétní přívěs.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od stasek »

Jestli jsem to pochopil, tak když mám v malém OTP pro auto hmotnost přívěsu 600/400, tak bych neměl za sebou tahat přívěs, který má v OTP hmotnost vyšší. To má logiku. Ale pořád nevím, jak s tím souvisí stáří řidičáku?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Vtip je v tom , že starý řidičák i prázdný vozík bere jako plný-teoretický , nový řidičák vidí hmotnost v okamžiku kontroly .

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#15 Příspěvek od Bastlfanda »

Mě tam zas zarazila změna platnosti tý značky "zimní výbava" - copak máme nějaký velehory, aby to dávalo smysl celoročně, byť třeba prořídne jejich rozmisťování? V tom je buď lobby výrobců pneu nebo snaha o další nesmyslnej přínos do kasy... Si asi otevřu pneuservis "U značky" :lol: :roll:
Nebo třeba půjčovnu pneu a čim vyšší denní teplota, tim vyšší půjčovný :P :lol: :lol: :lol: 8-)
No imho kktina jako x dalších ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“