Sháním vzdušník ke kompresoru 24L

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

Sháním vzdušník ke kompresoru 24L

#1 Příspěvek od bu2520 »

ideálně z nějakého hobby kompresoru co se prodávají v supermarketech. Tak kdyby někomu odešel kompresor a měl přebytečný zbytek.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Před vánocemi sousedovi opravoval nějaký soukromník kamennou opěrnou zeď a měl kompresorovou nádobu složenou ze čtyř desetilitrových hasičáků. A to ještě byly dva demontovatelné, jak říkal "Na menší kšefty" Jako nápad se mi to moc líbilo.

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ar196 »

holou nádobu 24l mám doma a čeká na odvoz do kovošrotu.ˇ
Škoda že seš z ruky posílat určitě nebudu.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Nevím přesně obsah, ale podívej se sem: http://aukro.cz/kyveta-na-sodu-2-bombic ... 49817.html
Večer bych Ti mohl poslat podrobnosti ze stejné kyvety, kterou mám doma (objem, tlak, ...).

PF

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

díky za tipy, nj mám to vyzkoušené že to dá na dva soudky piva. Kompresor mám velký jen bych dodělal ventilek na foukání. Libilo se mě že od těch malých kompresorků to má popřípadě i kolečka a rovnou už rychlo spojku. Manometr na foukání mám :-)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Zasílám foto štítku z mé kyvety. Výhodou je materiál (nerez) a i poměrně vysoký provozní tlak.
Sám mám u kompresoru (1pístový Orlík) asi 40l nádobu a ještě jsem si upravil 1,5l sněhový hasicí přístroj jako malou přenosnou tlakovou nádobu, s kterou kdekoli vyfoukám dva počítače - mám to natlakováno na 10 barů - za kompresorem mám rychlospojku a za ní ventil, kterým uzavřu přívod do tlakové nádoby, abych foukal je do tohoto hasičáku. Ale nesmím zapomenout ten ventil po natlakování hasičáku zase otevřít.
Jako tlakový spínač používám kontaktní manometr, na kterém si mohu plynule nastavit vypínací a zapínací tlak. A podařilo se mi koupit za pár korun sestavu Festo (regulátor s odkalovačem, vypínač, výstup), tak to má i "image".

Chvíli jsem koketval i s myšlenkou udělat tlakovou nádobu z 10kg lahve na propanbutan. Ne že by to nešlo, dokonce by bylo dobré i to, že když by jí procházel termín tlakové zkoušky tak že bych ji nahradil novější lahví a starou bych normálně vrátil, ale nakonec k tomu nedošlo. Samozřejmě by bylo nutné ji zbavit zbytků PB, a to např. naplněním vodou (mě napadlo).

A nezapomeň na bezpečnostní pojistný ventil.

PF
Přílohy
Kyveta.jpg
(155.83 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

díky za námět to by šlo, ty jí asi neprodáváš viď zkusím prodejce na aukru vypadá, že ji neprodal.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Přesně tak. Já jsem ji sehnal zadara a nějak ji využiju, resp. chleba to nežere. A na Aukru se neprodala, proto jsem Ti ten odkaz dával.

PF

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“