Tak, od soboty

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Tak, od soboty

#1 Příspěvek od konosuke »

na špacír se psem, za holkama a na pivo za soumraku jenom v reflexní vestě, jinak...peněžní sankce a ostuda, že jo
http://auto.idnes.cz/reflexni-prvky-na- ... tomoto_fdv
hmm, asi rozšířím nabídku našeho e-shopu, může to být výnosný artikl - až se trh nasytí
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Nemusí být reflexní vesta, stačí reflexní pásek třeba na rukávu. Jinak, byl bych pro to, aby to platilo nejen mimo obec.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Já bych řekl, že už bylo na čase...
Občas chodím do svého rodiště na pívo, už cca 3 roky.
V zimě jedu busem, ale v létě si ty tři kiláky klidně šlápnu. Ale vždy se nasoukám do reflexní vesty. Anžto jako řidič vím, jak jde chodec v noci blbě vidět, hlavně když je ve tmavém a šofér musí přepnout na potkávačky.
Jednou jsem takhle málem přejel myslivce, který se za zatáčkou v lihovém opojení motal i se psem kus od krajnice. Nepříjemné :(

Ale myslím, že nebude dlouho trvat a zákon o provozu na pozemních komunikacích se bude zase měnit. Stačí se podívat, kolik blbců jezdí za mlhy nebo deště jen s denním svícením...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Ještě by to měli mít povinně zyklisti. Všude.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

To máš pravdu. Ti zodpovědní už dnes mají. I motorkáři.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

TAKJAN píše:Ještě by to měli mít povinně zyklisti. Všude.
a paroháči cestou z hospody domů
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Bicykle a motorky musia mat predsa uz davno odrazky a po tme aj svetla.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Jsou to asi 2 týdny, jedu ráno, ještě je tma.
Za mnou HOVADO, co mi oslňuje svícením do zrcátek, proti mě druhé HOVADO, které buď svítilo dálkovými, nebo mělo na svém autě totálně rozkurvená světla.
A do toho chodec v tmavém jednobarevném oblečení a byl vidět opravdu na poslední chvíli.
A teď jde o to, koho potrestat. Toho chodce, co vypadal na silnici velmi nenápadně, nebo ty HOVADA, co mě oslnili a způsobili, že jsem chodce viděl až pár metrů před autem!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

rnbw- to ano, ale odrazky ve dne jsou k ničemu. A motorky sice svítí (někteří idioti i trvale dálkovými), ale i tak se dá motocykl lehčeji přehlídnout než auto. Stejně tak bycikl.
Tak ti rozumnější si berou vestu, není to nic proti ničemu a dobré věci to pomůže.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

Ono stačí potmě i ve městě s osvětlenou kolonou aut v protisměru je tmavý chodec téměř neviditelný i na osvětleném přechodu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Asi před měsícem jsem jel domů, byla už tma a pršelo. Kousek vpředu modré majáky, tak jsem zvolnil. Byla tam nehoda a policisti, co řídili provoz okolo nebyli absolutně vidět, jen tmavé siluety. Nevím, co měli za pršipláště, ale nebýt miniaturní baterky v jeho ruce, možná bych si ho vůbec nevšiml.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

mě by zajímalo jak se chytá ten sob a potom, to musí bejt trauma, svítící paroží a ideální terč pro pytláka, jo leda že Finové sou národ civilizovaný a pijou enem s mírou finland vodku
Naposledy upravil(a) konosuke dne 19 úno 2016, 18:41, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Je to jen o lidech. Kdo má vrozenou inteligenci, tak nepotřebuje nařízení a proto potřebuje náš celý stát nařízení. Bohatě by měly stačit bundy s všitými reflexními prvky, ale to by si lidi museli uvědomit. :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

šak děcka už dávno maj školní aktovky s oranžovýma odrazkama, tenisky taky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“