Jak se nazývá ta část videa, co unáši kotouč a kde ji sehnat

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

Jak se nazývá ta část videa, co unáši kotouč a kde ji sehnat

#1 Příspěvek od honzik30 »

Jak se nazývá ta část videa VHS, co unáší kotouč, a kde ji sehnat

chci si vyrobit vhs magnetak vlastni konstrukce pro 8mistope sekvencni nahravani

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Když unáší, tak asi unašeč.
Jestli ale nevíš ani tohle, obávám se, že sis ukousl příliš velký kus najednou.
Jo, pravopis názvu vlákna jsem ti opravil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Docela by mě zajímalo, jak hodláš pořešit to samotný nahrávání, tj. poloha hlavy vůči pásku, jaká bude hlava (hlavy), jakou máš vybranou záznamovou rychlost s ohledem na druh záznamovýho materiálu atd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#4 Příspěvek od cafenet »

k čemu je to v dnešní době dobrý, když na to stačí pomalu jakýkoli pc a audacity ktrerý je free

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#5 Příspěvek od honzik30 »

cafenet píše:k čemu je to v dnešní době dobrý, když na to stačí pomalu jakýkoli pc a audacity ktrerý je free
docela spolehlivost a odolnost jednoduchost civvky jsoui stejne velke pak není nutná tónová hřídel viz první kotoučovy diktafon z usa a vůbec se zvuk nechvěl třeba když jde o to nahrat něco co se událo jednou za rok proste machrovina ja mam casio s automatickym doprovodem a když nekam prijdu nikoho to nezajima ale když tam prijdu s casio mini z dračíku tak všichni zasnou jaky mají takový malý detský klavesy samply když ještě k tomuhle přidám tenhle analog sekvencer budou uneseni dále nemam zadne prenosne digi zarizeni když chodim hrat kde by byl vstup všechny smejdy mají jen vystup krome stolnich pc

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Viz.: t=74125.
A fonograf bys nechtěl???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

A nenapadlo tě, že pásek na navíjecí cívce přibývá a jeho rychlost při konstantních otáčkách cívky postupně roste? A víš, že vlastnosti záznamu jsou na rychlosti posuvu závislé, a jak moc?
On tónový hřídel v těch páskových přístrojích není pro nic za nic.
Co navíc udělá s výškou tónu vůle unašeče v cívce, netřeba snad připomínat.

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#8 Příspěvek od honzik30 »

pak bych tam asi tu hridel dal ačkoliv jsem se divil jak ten křáp z usa mohl hrát a nemečet

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Třeba to bylo tím, že pásek přehrávaný za stejných podmínek má stejnou rychlost, jakou byl v kterém místě nahraný. Není to sice zdaleka tak přesné a stabilní, jako s konstantní rychlostí drženou tónovým hřídelem a dobře roztočeným setrvačníkem, ale pro daný účel to vyhovovalo.
To ale nic nemění na tom, že se s rychlostí posuvu mění i frekvenční charakteristika jak pro záznam, tak pro snímání (proto byly také téměř celosvětově sjednocené rychlosti a průběhy zkratového magnetického toku zaznamenaného signálu, aby byla možná výměna nahrávek a záznam se dal přehrát ve stejné tónině a co nejvíce vyrovněným průběhem i na jiném stroji; ty ji patrně nebudeš s nikým vyměňovat).
Rozepiš se, prosím, více o tom, co jako to zařízení má dělat.

Jo, a zbytečnou citaci celého předchozího příspěvku jsem ti smazal, viz Nová pravidla EB, odst. 4d až 4f.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

Já takovou konstrukci bez výborně vybavené nástrojářské dílny (soustruh, frézy a pod) vidím jako nereálný. podomácku to bude mít 100x menší přesnost než bude třeba aby to fungovalo.

Kdybych do něčeho takového měl jít já tak bych šel do toho že bych pro to 8 stopé nahrávání vytvořil pouze desku elektroniky a tuto připojil k celému videu VHS.
Podobně jako se na VHS daly nahrávat data z počítačů Amiga. Tam to VHS sloužilo jako streamer jednotka.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#11 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer, já jsem za mlada stavěl echolanu 1 podle dokumentace.A měl jsem kámoše soustružníka i tak to byla makačka :D No nevím,jak tazatel udělá mechaniku 8O 8O

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#12 Příspěvek od honzik30 »

uz mam vyvinutou mechaniku i 4 stopy dosti siroke
Přílohy
WIN_20160513_22_58_21_Pro.jpg
(184.17 KiB) Staženo 73 x
WIN_20160513_22_18_22_Pro.jpg
(166.84 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#13 Příspěvek od honzik30 »

unasec je na opacne strane smer vhs ale kladka je na pravo proto napinani pasku neni realizovano brzdou a nedochazi k chveni a kolisani

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#14 Příspěvek od cechpk »

honzik30 píše:uz mam vyvinutou mechaniku i 4 stopy dosti siroke
Tak to je drsné ...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“