Tesla DOMINANT 1039A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Tesla DOMINANT 1039A

#1 Příspěvek od durkovic »

Stal som sa vlastnikom gramoradia Tesla Dominant 1039A a akurat je prilezitost kedy sa zideme rodina a potreboval by som s tým ozvucit salu mam k tomu aj reprobedne VIDEOTON 4ohm len sa bojim aby v tom zosile nieco neodislo lebo urcite to sepkat nebude,to znamena basy naplno vysky naplno a volume podla nalady oplati sa este take radio vykonovo vytacat?Alebo pouzit nieco ine?

Dakujem za rady a odpovede.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

No co: má to 2x10W a 4 Ohmy to unese.
Basy naplno, výšky naplno jsou kravina, když chceš ozvučit sál, kam se má vejít nějakých 20 lidí a víc. Naopak: když necháš poťáky výšek a hloubek nanejvýš jen mírně do plusu, zahlušíš příbuzenstvo, až jim bude mrňavo, a rádio to přežije.
Jestli ještě k tomu budeš pouštět desky, musíš maximální hlasitost podřídit tomu, aby nevznikla přes desku akustická zpětná vazba. Ta s přidanými hloubkami vzniká velmi snadno.

iboy

#3 Příspěvek od iboy »

mel bych dotaz.potreboval bych vedet jaka jehla(prenoska) je potreba do tohoto gramoradia...moc se nevyznam, tak kdybyste mi mohl nekdo poradit tak bych ste mi hodne pomohli...diky

geco

#4 Příspěvek od geco »

Je to osazené vložkou CS 29,k dostání je v AME H.Králové.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

iboy píše:mel bych dotaz.potreboval bych vedet jaka jehla(prenoska) je potreba do tohoto gramoradia...moc se nevyznam, tak kdybyste mi mohl nekdo poradit tak bych ste mi hodne pomohli...diky
Kedze si zjavne z SK, skor bude pre Teba asi zaujmava ina moznost http://www.avelmak.sk
Hm, som tam napisal raidnu haluz...ze z SK .. to som si splietol zo zakladatelom vlakna...
Naposledy upravil(a) miroja dne 15 lis 2006, 10:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#6 Příspěvek od durkovic »

ja som po kupe v tom vlozku nemal ale dal som tam vlozku z grama TESLA NZC 030 pasovala a hraje to aj STEREO

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pole »

Novy problem

Dostal som gramo radio Dominant. Chcem ho dat dokopy hlavne ako radia pre otca do pivnice. Ide ladi hr po prestriekani potakou ok. Len ladenie je horzne jemne hlavne na predvolbach staci pootocit koliskom predvolby o 180stupnou (inak su to cca 30 otackove potaky) tak to prebehne cele pasmo. Velky ladiaci gombik je na tom lepsie ale ani tonieje ziadna vyhra. A problem je aj v tom akoby sa cele pasmoposunulo niekam dole. IDe mi to len do cca 98MHz ale dole to ide aj pod 66MHz co je spodna ranica. Myslite ze kleslo napatie na varikapoch? Potreboval by som niaky zladovaci manual. Nemate niekto alebo ako to dam dokopy. PRipadne ak by sa dalo vyhodit cele pasmo VKV1 a natiahnut to len na VKV2.
Dakujem

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Na poťákách bys měl mít kolem 27 až 30V, nebudou-li tam, je možné, že odešel stabilizátor MAA723 ve zdroji N2.
Napřed nech rádio pořádně vyschnout, pár dní v suchu a teple to obvykle spraví. Ve vstupní jednotce jsou u varikapů keramické kondíky. Když navlhnou, jejich svodový proud stačí na to, aby na odporech od ladění vznikl takový úbytek, že se rozsah ladění odshora zkrátí a posune dolů.
Až to bude suché, stupnici roztáhneš zvětšením odporů, co vedou od každého poťáku na zem. Je to nejjednodušší a nemusíš sahat na ladění vstupní jednotky.
Na chrastění použij Kontaktol, přinejmenším se to zlepší.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od sambiliong »

pole píše:Novy problem

Potreboval by som niaky zladovaci manual. Nemate niekto alebo ako to dam dokopy.
Dakujem
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... 39ASNS.pdf

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pole »

Diky vyskusam to.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#11 Příspěvek od vybihal »

Na chrastící potenciometry se mi velmi osvědčila červená DIAVA (leštěnka na nábytek).
VyBiSu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Už se to tady řešilo - DIAVA pomáhala zhruba do r.1980, pak výrobce "inovoval" její složení a výsledek poťáky spíš rychleji likviduje, než restauruje. DIAVU NEBRAT!!! Trochu pomůže cca 5% roztok lékárenského parafínového oleje v izopropylalkoholu, 100% účinná je jedině výměna potenciometrů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#13 Příspěvek od vybihal »

Opravdu se omlouvám, ale to mě nějak ušlo. Já DIAVU používám stále protože mám 1/2 litrovou butelu z r. 75. Je pravda, že ta nová DIAVA nemá tak pěknou griotkovou barvu jak ta z r. 75.
VyBiSu

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pole »

Pouzivam zasadne Kontox 10, "precerpany" do injekcnej striekacky a zavadzam to pomocou ihly na presne miesto urcenia. Teda zbytocne nezastriekam veci okolo... SOm spokojny. Dijavu by som nepouzil

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hrabosh »

Víte nekdo, co jsou v tom za potenciometry a kde je sehnat? Taky jsem se stal vlastníkem tohohle kousku a rád bych je koupil, než to rozdělám...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“