SAMSUNG T220HD

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

SAMSUNG T220HD

#1 Příspěvek od jasmin »

Tato TV se chová velmi zvláštně. z 50ti procent zapnutí (studené TV) se TV normálně rozjede,ale po chvíli začne problikávat podsvícení.To pak většinou zhasne úplně.Ovšem zvuk jde pořád.Studené spoje na invertoru nejsou.

Vypadalo to jako studený spoj na některé ze zářivek.

Chtěl jsem to zkusit,ale bohužel TV je ted ve fází,kterou dělá častěji než,že se rozjede s blikajícím podsvitem.

A to,po zapnutí do sítě jen problikne červená LED a tím vše skončilo.nejde ani obraz ani zvuk. Prostě nic.

I když TV nedělá nic tak ze zdroje do logiky napětí 5,2V a 13V normálně jde.
Na pinu BL_ON je samozřejmě 0V.

logika je zde : BN41-01211C. Na desce už jsou čipy v BGA včetně uC.Čili bych se ani nedivil,když by byl pod nějakým studený spoj.

zdroj s invertorem je zde : IP-54135A (BN44-00232B)

neznáte někdo tuto TV více?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Kontroloval jsi napětí ze zdroje na zvlnění osciloskopem?

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#3 Příspěvek od jasmin »

přiznám se,nezkoušel.Samozřejmě mě to napadlo (abych si kompletně odzkoušel výstupní větve ze zdroje),ale bohužel teď nemám funkční osciloskop k odzkoušení.....

zatím jsem jen zkoušel napětí ze zdroje i při zátěži a to neklesá.

tato závada se jeví buď na studený spoj anebo kondenzátory.(myslím tím ,že za studena ta TV zlobí).

Měřil jsem kondenzátory jen na ESR.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Co takhle studeňáky v samotném podsvícení ?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#5 Příspěvek od jasmin »

ta druhá závada vyřešena.Tv již se zapíná jak má .At studená anebo zahřátá.

Pomohl reflow uC.

U podsvícení je něco s horní trubicí.Když jsem připojil jinou dvojici,kterou tu mám na zkoušení,tak podsvit nevypíná.při připojení té původní začne po chvíli blikat podsvit a pak podsvícení zhasne.

Možná to bude jen studený spoj na trubici.Zítra to zkusím.

Uživatelský avatar
ok1rz
Příspěvky: 23
Registrován: 21 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od ok1rz »

Ano , ano. Upálené přívody na trubicích bývají klasickou poruchou
těchto 220-tek.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Dostal jsem tuto tv. Duvod byl po par vterinach zhasne panel. Po kontrole jsem zjistil ze i kdyz panel nesviti tak obraz je a asi nesviti horni CCFL trubice. Koupil jsem z ebay trafko pro trubice. Stalo asi 100kc. A k tomu cekani. Po vymene byl stav stejny. Nezbylo nez panel rozdelat a kouknout kde je problem. Upaleny privod k hornim trubicim a opaleny silikon ktery je na konci tech trubic. Pri skladani se me povedlo zazmatkovat a uz jsem nevedel jak natocit posledni folii. Udelal jsem kontrolu bez lcd. Svitilo to pekne a tak jsem usoudil ze by to mohlo byt ono. Smontoval jsem komplet panel a modlil se ke vsem svatym aby to klaplo. Sice bez signalu. pouze zrno, se me to jevi ze je to ok. Az to nejak smontuji a pripojim HDMI signal tak se uvidi. Zajimalo by me jak by obraz vypadal pokud by to bylo blbe. Jestli to jde v obraze nejak jednoznacne poznat.

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#8 Příspěvek od jojo4 »

Mal by si tam fľaky v obraze ,pri prepnutí na HDMI alebo scart bez signálu.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#9 Příspěvek od houmr »

robo píše:Upaleny privod k hornim trubicim a opaleny silikon ktery je na konci tech trubic..
Když dostanu monitor či TV s 22-palcovým displejem, z 90% jsem si už jistý, že to bude tento problém. Zřejmě někde soudruzi udělali chybu...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Pripojil jsem tablet pres HDMI a udela test barev a podani cerne, prechodu atd. Pri kontrole jsem si vsimnul dvou smitek. Tusil jsem ze budou mezi lcd a podsvetlenou plochou, nez jsem to smontoval tak jsem tu podvetlenou plochu kontroloval. A bylo to tak.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“