Termistor, transil nebo UFO

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohs_dc
Příspěvky: 24
Registrován: 17 kvě 2012, 02:00
Bydliště: severní čechy

Termistor, transil nebo UFO

#1 Příspěvek od ohs_dc »

Dobrý večer, chtěl bych požádat o pomoc s identifikací součástky. Nese označení Z420KX9 a průměr má asi 3cm s připravenými závity místo vývodů. Já bych to typoval na termistor nebo spíš transil - měřením odporu nezjistím nic - neprůchozí v obou směrech. Strejda gůgl mi nenašel nic. A jelikož to bylo v krabici se součástkamy z provenience Tesla a Iskra, tak to bude něco od Tesly. Děkuji za pomoc
Přílohy
z420kx9.jpg
Z420KX9
(16.18 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Připomíná mi to kondenzátor, ale ty vývody mi na to moc nesedí. Kapacitu jsi zkoušel měřit?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Klidně by to mohl být třeba varistor, musel bys jej měřit vyšším napětím (a pokud 490 v označení značí provozní napětí, tak to bude chtít hodně). Jinak font písma mě připadne spíš jako RFT výrobek.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Našel jsem německou zmínku o součástce Z420 : "Varistor, Metalloxid- Z 420" https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... Ze-pFiXEJw(Je přeci jedno, že je odkaz dlouhý. I když ho upravím, datově zabere stejně místa)

Pak jsem našel fotku jiného mnohem vyššího varistoru/pojistky, ale se stejnými maticovými přívody.http://www.littelfuse.com/products/vari ... ialty.aspx Že je prý na proudy až kA. Takže to bude nejspíš varistor. Pravděpodobně na napětí 420V .

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Podle loga je výrobce Hescho nebo Tridelta.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#6 Příspěvek od dj_rizek »

Pohledově to vypadá na varistor,to zě má připájené maticové terminály není běžné ale jinak to tak vypadá.
Konstrukčně by to mělo být toto http://www.varsi.si/high_energy_varisto ... vs/d25d80/
A jinak opravdu je stavěný na kA, tyto destičky jsou použity v přepěťových ochranách pro montáž na DIN lištu do rozvaděče třeba jako v téhle http://www.elima.cz/obchod/158330-spbt1 ... 22882.html

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

PavelFF píše:(Je přeci jedno, že je odkaz dlouhý. I když ho upravím, datově zabere stejně místa)
Když ho upravíš takhle:
VEM-Group.com/ bauteile_1213.pdf,
tak rozhodně zabere datově o nějaký ten Bajtík míň místa.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Jaktože zabere míň místa, když se odkaz ukládá ještě s hlavičkou navíc?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Jo, šetřete s místem pro Šampóna a jemu podobné.. :roll: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

PavelFF píše:Jaktože zabere míň místa, když se odkaz ukládá ještě s hlavičkou navíc?
Tak se podívej do zdrojového kódu. Tvůj první odkaz je tam v podstatě 2x - jednou za href a podruhé jako zobrazený text.
:wink:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#11 Příspěvek od weed_smoker »

Buď varistor nebo keramickej VN(1-6kV odhadem) kond.Písmo je německý a logo stromečku měl závod KWH (keramische werke Hermsdorf),kterej vyráběl i varistorový bleskojistky na vrchní vedení NN (takový ty skleněný zvonečky nahoře zapertlovaný plechem).

Uživatelský avatar
ohs_dc
Příspěvky: 24
Registrován: 17 kvě 2012, 02:00
Bydliště: severní čechy

#12 Příspěvek od ohs_dc »

Tak jsem k tomu našel celou krabici i se štítkem a je to skutečně z továrny VEB v Hermsdorfu, ale mate mě název Halbleitr Widerstände - polovodičový odpor?
Přílohy
IMG_2607.JPG
(76.95 KiB) Staženo 53 x
IMG_2604.JPG
(67.23 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Pokud je polovodičovej, pak to může bejt varistor nebo taky termistor - chtělo by to na některým kousku změřit V-A cháru pomocí zdroje napětí s vysokým vnitřním odporem - pokud se to na určitým napětí prudce zlomí/prorazí, je to varistor ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

RFT (GDR) VZE420/05-30 (420V 10% Ø 30mm) - RFT Metalloxid-Varistor mit Schraubansch

Jestli chceš datasheet, tak bohužel chtějí 9 eurodukátů za scan z tištěné dokumentace dávných let :-(
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“