Miznou nové fotky

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Miznou nové fotky

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, mám telefon značky Honor 3C, koupil jsem si do něj mikro SD 32GB kartu kterou jsem nejdříve po neblahých zkušenostech s číňanem projel testem h2testw_1.4, karta v pořádku, byla zakoupena na Slovensku.
Karta má něco kolem 1 roku, je na ní 24,84GB volného místa. Tento týden jsem fotil, fotky jsem ještě večer před vypnutím prohlížel no ráno jsem se doslova zděsil když jsem je v mobilu nenašel, přitom fotky se starším datumem tam zůstaly. Udělal jsem další fotky a situace se opakovala, včera večer do třetice jsem pořídil další a opět ráno po zapnutí mobilu fotky fuč. Nyní mě napadlo pořídit fotku, vypnout a zapnout no a fotka zmizela, takže to dělá při vypnutí mobilu.
Může mi to někdo vysvětlit, poradit co s tím může být?

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

Koukl bych na to jestli ta fota je viděl pokud tu kartu přečtu v počítači přes čtečku, né přes připojený telefon. Tím se určí jestli to je mobilem či pamě´tovkou.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Vnučka měla na svém Aceru úplně stejný problém, nějak si hraním vypnula ukládání fotek na kartu, což jsem zjistil jednoduše tak, že vyfotila fotku v obýváku, vytáhla kartu bez vypnutí z telefonu, strčila do čtečky v PC a nic tam nebylo. Po resetu telefonu je vše OK.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem se kouknul na kartu přez čtečku v PC, nové fotky tam nejsou. Co tam fotky zůstaly, tak jsem si je zazálohoval na extérní pevný disk. Kartu jsem chtěl naformátovat ale PC mi odpověděl že nelze z nějakého důvodu. Složku s fotkama a videama jsem z karty odstranil (vymazal), po vložení do telefonu se mi však tá složka i s obsahem co jsem odstránil načetla znovu :nevim: , já se z toho asi :toilet: .
Zkoušel jsem telefon i restartovat, pořídil jsem novou fotku, vypnul tel., zapnul a fotka fuč. :roll:

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od Prochy »

Zkoušel si kartu v jiném telefonu? Či v telefonu zkusit jinou kartu, aby si vyloučil, že problém je v kartě nebo v telefonu?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Jiný telefon momentálně nemám k dispozici tak jako jinou kartu takže toto odzkoušet momentálně nemohu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Dnes jsem našel mikro SD kartu 8GB tak jsem jí naformátoval a skusil dát do mobilu, pořídil fotku, vypnul, zapnul a fotka byla uložena takže karta bude na ho.no. Ta 32GB karta je značky Kingston, viz příloha.
Přílohy
IMG_20160507_064329.jpg
(104.05 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Nyní jsem chtěl tu 32GB naformátovat a počítač mi vyhodil hlášku "Systém Windows nemohl dokončit formátování".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Reklamuj ju - len neviem, ci sa ti podari este vymazat z nej nejake data... A nabuduce kup SanDisk.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Tak to přesně chci udělat, již včera jsem kontaktoval prodejce ale je tu právě ten problém s tím vymazáním dat, mám na ní soukromé fotky a videa což by až taký problém nebyl i když...
Ale také jsou na ní odfocené dokumenty a další věci které by se mohly dát zneužit takže váhám. Napadla mě taká věc že bych mohl skusit připojit na některý z pinů napětí pár voltů a tím ty data zničit.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#11 Příspěvek od ZVUK2000 »

Stalo se mne to samé. Při focení už bylo nápadné že není slyšet to klasické lupnutí spouště. Fotka na displeji, ale ne v paměti. Staré fotky ano, ale v jiných zařízení SD nefunlční. Kartu vrátil zpět do mobilu a vše stejné. Pak jsem v menu zadal vypnout kartu pro její šetrné vyjmutí (nebo tak nějak je to v menu, píšu z mobilu tak se nemohu kouknout do menu) a pak kartu z novu zapnul. A ona se vrátila do normálu :lol:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Jakou značku máš mobilu? Až budeš na PC můžeš mi napsat co jsi přesně zadal?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#13 Příspěvek od ZVUK2000 »

Pokud máš Android pak najdi v menu " nastavení" vněm "uložiště" a v uložišti "odebrat kartu pro jeji bezpečné vyjmutí"

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Skoušel jsem nyní kartu vymazat přímo v mobilu, nepodařilo se, odpojit od počítače bez nastavení pro bezpečné odpojení, opět stejné nic se nezměnilo. Asi už pomůže pouze položit kartu na kus železa a pobouchat kladívkem :opravar: a oželet své peníze.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Ještě to vyzkouším jak mi radíš ale myslím si že to s tou kartou nepohne.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“