oprava CCF trubic v benq ET-0026-b

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

oprava CCF trubic v benq ET-0026-b

#1 Příspěvek od vavy »

Zdravím
Mám tady tento monitor.
Vada: po cca 5 s po zapnutí se vypne podsvícení a pak celý monitor.
Je to tím, že nesvítí jedna z trubic...
Prošel jsem desku a na nic jsem nepřišel.
Vybrakoval jsem trubice z nějaké 17 monitoru a ty svítili normálně cca 2 minuty pak jsem monitor vypnul.

Dají se někde koupit CCF trubice a má s tím někdo zkušenosti?
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#2 Příspěvek od vavy »

Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Trubice musíš nejdřív vymontovat, k tomu je potřeba rozebrat panel. Dělej to v co nejčistším prostředí, ať si vnitřek nezaprášíš. Potom změř délku trubic a pohledej na Ebay. V tuzemsku jsou trubice dost drahé. Až budeš mít nové trubice, rozřízneš koncové gumy u starých, přepájíš opatrně přívody, zalepíš rozříznuté gumy neutrálním silikonem a smontuješ monitor. Staré trubice jsou u konců křehké, tak si nic z toho nic nedělej, když při demontáži nějakou zlomíš, nové jsou mnohem pevnější.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Rozober pane a pozri sa, ale trubice tam su (rozmery). Mozno ti len z tej jednej odpadol drot.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Heno »

J aby som povedal, ze ide na to uplne zle... Ak tvrdi ze najprv vypne podsvit a potom cely monitor, potom aky to ma suvis s trubicami, ked sa vypne cely monitor ? (predpokladam zhasne led).
Podla toho co napisal, je to upne nieco ine.
Zdroj, zvod na zapinacom tlacidle a urcite este aj na A/D doske treba napatia skontrolovat a premerat kondiky.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#6 Příspěvek od cechpk »

Já měl jen větší tak jsem to pořešil takhle http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/LCD_HP_ext ... 020324.jpg
Zároveň to slouží jako osvětlení při práci na PC a obrazu není vidět že jedna chybí

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#7 Příspěvek od Peterseal »

Ale daj si pozor nech ti radsej nepraskne trubica, je v nej ortut. A tiez sa snaz nicho nechytat a vsetky casti panela drz za boky, odtlacky prstov idu z displeja a folii velmi zle dole :roll:
Ked to uz budes mat otvorene, tak prever aj elektrolyticke kondenzatory, aby si to nemusel za pol roka otvarat znova 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked praskne, tak ju vyloz von (za okno) a poriadne vyvetraj.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#9 Příspěvek od vavy »

cechpk píše:Já měl jen větší tak jsem to pořešil takhle http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/LCD_HP_ext ... 020324.jpg
Zároveň to slouží jako osvětlení při práci na PC a obrazu není vidět že jedna chybí
Není pak vzadu na monitoru VN?Docela se ty trubice hřejí to bych asi neriskoval, když to není pro mě.Navíc on do toho čumí celý den takže by to podsvícení asi poznal....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#10 Příspěvek od vavy »

Dobrá rozeberu a pak se uvidí zatím díky všem.
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#11 Příspěvek od vavy »

Heno píše:J aby som povedal, ze ide na to uplne zle... Ak tvrdi ze najprv vypne podsvit a potom cely monitor, potom aky to ma suvis s trubicami, ked sa vypne cely monitor ? (predpokladam zhasne led).
Podla toho co napisal, je to upne nieco ine.
Zdroj, zvod na zapinacom tlacidle a urcite este aj na A/D doske treba napatia skontrolovat a premerat kondiky.
No napsal jsem to špatně vypne se podsvícení a jen svítí kontrolka oranžově.(jestli se něco zobrazuje nevím).Při startu i při chodu slyším sršení VN.S jinýma trubicema svítí vpohodě několik minut takže si myslím, že to bude na 99% něco s trubicemi...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

Uz si to napisal dobre.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#13 Příspěvek od cechpk »

vavy píše:
cechpk píše:Já měl jen větší tak jsem to pořešil takhle http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/LCD_HP_ext ... 020324.jpg
Zároveň to slouží jako osvětlení při práci na PC a obrazu není vidět že jedna chybí
Není pak vzadu na monitoru VN?Docela se ty trubice hřejí to bych asi neriskoval, když to není pro mě.Navíc on do toho čumí celý den takže by to podsvícení asi poznal....
No tak jasně pokud to máš pro někoho tak bych to taky nebral jako korektní řešení já to mám v zelené hadici a je to celkem efektní..

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#14 Příspěvek od vavy »

Tak tady je to rozebrané...
Dají se nějak vyměnit jednotlivé trubice.
Nebo mám koupit celý ten komplet?
Trubice jsou v háji všechny 4.
2ks svítí, ale divně problikávají....
Délka jedné trubice je 490mm.
Přílohy
20160627_174417.jpg
(63.26 KiB) Staženo 92 x
20160627_174408.jpg
(69.28 KiB) Staženo 92 x
20160627_174400.jpg
(44.22 KiB) Staženo 92 x
20160627_174351.jpg
(36.44 KiB) Staženo 105 x
20160627_174326.jpg
(63.07 KiB) Staženo 96 x
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#15 Příspěvek od Mira_A »

Ta jedna trubice je trochu více očazená. Zkontroluj i studené konce.
Mě se stalo, že mezi sebou měly zkrat studené konce.
Bužírka kterou byly vůči sobě izolovány byla v silikonové chráničce totálně zuhelnatělá.
I to vypíná podsvícení. Na zkoušení mám něco jednoduchého co nemá ochrannu trubic vypínáním. Tím je vždy kontroluju.

http://danyk.cz/ccfl.html

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“