Ruské hodiny digitální

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

Ruské hodiny digitální

#1 Příspěvek od Lubanec »

Dobrý den..Nevím,zda to mohu pisnout sem,ale nevěděl jsem kam..Poštěstilo se mi od tety z půdy sehnat staré ruské digitální hodiny..Jde mi o to,že jsou funkční,ale za 1-promžourávají číslice (myslím nějaké rušení displeje) a za 2- současně brouká slabě i to piezo na buzení..Oba kondíky jsem skusil vyměnit a ono pořád to isté..beze změn..opravoval je někdo?Mám tu podobný model,který jen mžoural a tam byl v háji jeden kondík..ale tyto né a né..jsou to můj vysněný typ a chtěl bych,aby jeli jak mají..děkuji
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#2 Příspěvek od Lubanec »

Přikládám foto..at víte,jaký typ to je
Přílohy
IMG_20160703_222053.jpg
(52.81 KiB) Staženo 199 x
IMG_20160703_222039.jpg
(48.79 KiB) Staženo 213 x
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Pokud výměna kondíků nepomohla, zkus jestli kmitá X-tal, je tam klasickej 32 768Hz "hodinkovej". Jiný opravy jsou doslova nemožný, použitý švábstvo jsou opajcovaný CMOS Motoroly z konce 60. let minulýho století = naprosto obsolette obvody. Pokud je vysvícenej luminofor v Itronovým (vakuovým žhaveným) displeji, tak je taky po nich - náhradní displej bys možná sehnal přímo od nějakýho Rusa, tady se to v 70. a 80. letech shánělo za dvě flašky tvrdýho od CCCP "dočasně umístěnejch" důstojníků, který (naštěstí) už na začátku 90. let Kecáb "vyhnal" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Ještě mi dělaly paseku ty přepínače na aktivaci budíku a možnost měnit čas. Mrkni na jejich stav. Dokonce to popískávání mi něco říká, ale možná to byla oprava toho druhého, co se nám toulá v rodině.. Vím, že na stole sem měl už oba. V obou byly to (snad 50u) vadny...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Pokud je vysvícenej luminofor v Itronovým (vakuovým žhaveným) displeji, tak je taky po nich - náhradní displej bys možná sehnal přímo od nějakýho Rusa
Nevím, jestli je to stejný typ, ale Danyk něco nabízí. http://www.danyk.cz/prodam.html

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#6 Příspěvek od Lubanec »

Po výměně x-talu je to beze změn..Stále v tom piezu slabě vrčí..Když dám prst na spoj x-talu,tak vrčení se ustálí na míň a číslice zhasnou a zobrazují se po jedné od prava do leva..pořád takto zasebou dokola,dokud neoddělám prst z tištáku
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V 1. prispevku pises, ze hodiny bezia - takze je zbytocne riesit nieco okolo krystalu!

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#8 Příspěvek od Lubanec »

Jako jo..jdou,ale mžourají slabě čísla a to by až tam nevadilo..ale vzčí slabě to piezo při tom..o to jde..leda ho odpájet a bylo by..Jen je to škoda..pokud mě nic nezbyde,odletuji ho a bude to šlapat bez vrkotání
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Dříve mě takových kousků prošlo několik pod rukama. Tyhle příznaky byly zpravidla spojené s horším "hlavním" filtračním kondíkem, jednou jsem ještě narazil na diodu, která měla v závěrném směru podivné vlastnosti.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#10 Příspěvek od Soemtron »

U mne vrčení dělal také elyt. Stejně zázrak že po tolika letech stále přesně jdou.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tiez som nedavno jedny dostal, po vymene 2 elytov (myslim, ze ich tam viac ani nie je) to prestalo brumiet. Tie tlacidla vzadu su hrozne, pokusal som sa ich vycistit, ale aj tak je dost problem nastavit cas - niekedy to pri jednom stlaceni skoci o poriadny kus. A moje velmi presne nejdu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Vždycky stačilo vyměnit elyty a byl na roky pokoj. Vysvícený Itron jsem ještě neviděl, pouze jeden který byl mechanicky poškozený.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Mne to svieti uz dost slabo, na svetle to uz nie je velmi citatelne.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Může být :wink: . Však ty časy mají cca 40 let za sebou. Co dneska vydrží alespoň polovinu? :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#15 Příspěvek od Lubanec »

Prosím vás a dají se nějak nahradit ty kondenzátory dnešními typy?A kolik voltu a faradů by měli mít?ruštinu sem nestudoval..díky
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“