problém se spouštìním Win7 z disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

problém se spouštìním Win7 z disku

#1 Příspěvek od sr71 »

Mám v PC jako systémový disk SSD 64GB. Bez varování jednoho dne systém z tohoto disku nenabìhl (psalo to že disk není systemový). Trochu jsem s tím nejdøív laboroval a zjistil jesm že po vložení CD HirensBoot a volbì viz pøíloha mi nabìhl ten ,mùj pùvodní system z disku. Nechtìlo se mi tím dál zabývat (na tomto disku mám jen system) tak jsem provedl novou instalaci Win7 (vèetnì odstranìní pùvodní partition). Nojo ale teï po pøeinstalaci mi to nabìhne jen když mám v mechanice instalaèní CD s Win a nastavené bootování z CD - pokud ignoruji hlášku "stisknutím libovolné klávesy spustíte instalaci z CD" (nebo tak nìjak podobnì), systém mi normálnì nabìhne. Pokud ale CD vyndám, nebo pøenastavím na bootování z HDD nenabìhne a píše "disk boot failure insetrt sytem disk......" Moc nechápu proè se to takto chová, ve správci diskù se disk zobrazuje jako primární spouštìcí oddíl.
Přílohy
správa diskù.png
(17.99 KiB) Staženo 47 x
win7.jpg
(99.13 KiB) Staženo 36 x
Naposledy upravil(a) sr71 dne 06 črc 2016, 15:27, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

A zkusil's nastavit disk C: jako aktivní? :wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Jestli je to Disk1 - C:, tak mi tam chybí minimálně označení "Aktivní". Bez něj to bootovat nebude, protože BIOS spouští boot vždy jen z aktivní partition. To lze udělat jednoduše - pravým kliknout na partition a označit jako aktivní. Chybí mi tam i "Systém", ale to se může po bootu změnit.
Pokud by to nepomohlo, tak nejjednodušším řešením je odpojit vše kromě toho disku a DVD mechaniky. Nabootovat z instalačky woken, zvolit manuální opravné nástroje a spustit konzoli. V ní pak napsat bootrec/fixboot bootrec/fixmbr.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

když nastavím disk C jako aktivní tak se zobrazí "BOOTMGR chybí" :( mì tam mate že je to vlastnì nová instalace pøi které by se ten disk mìl nastavit automaticky tak jak je to pro spouštìní potøeba ne? a jak jsem psal s pøedchozí instalací to do urèité chvíle fungovalo a partition jsem nijak nepøenastavoval. Je možné že by se tyhle spouštìcí parametry mohly pøenastavit bez mého vìdomí?

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Petr-II »

Jen dotaz. Když jsi dělal novou instalaci na SSD, měls odpojené ostatní disky?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

I když je to nová instalace, tak se parametry nezmění a zůstanou tak, aby se dál bootovalo v již nastaveném pořadí. Vidím, že aktivní a system je tam D:, takže si systém uložil bootloader tam. Asi to najede, když nastavíte boot z něj.
Pro opravu nastavte partition C: aktivní, odpojte další disky a pak zkuste ten postup s instalačkou. V tomto případě se třemi kroky - bootrec/fixmbr bootrec/fixboot a bootrec/rebuildbcd
viz:
https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/927392

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Petr-II »

No právě, proto jsem se ptal, zda při instalaci byly v kompu i jiné disky. Mám zkušenost, že když je v kompu disk na kterém již byl někdy OS a provádí se instalace nového OS na jiný disk, tak instalačka nenastaví správně pořadí "startu disků". Pokud odpojí disky a provede instalaci OS jen s připojeným SSD, tak si myslím, že " V tomto případě se třemi kroky - bootrec/fixmbr bootrec/fixboot a bootrec/rebuildbcd " již není nutné.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

Petr-II píše:Když jsi dìlal novou instalaci na SSD, mìls odpojené ostatní disky?
nemìl, zùstaly pøipojené, nepovažoval jsem za nutné je odpojovat, což byla jak vidím chyba

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

C: by mal byť Aktívny, a tiež je ideálne keď je pripojený ako prvý disk (Disk 0).
Odpojil by som ostatné disky, nabootoval inštalačku Win7 a zvolil možnosť "Opraviť počítač".

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

díky, vyzkouším

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“