BEAT zase

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

BEAT zase

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Protože příjem přes net je nespolehlivý (Internetový přijímač, mobil, tablet, netbook-nic nevydrží trvale bez kousnutí-třeba měsíc) a navíc ti grázlové dávají reklamy i na netu, což nebývalo, zkusil jsem zas FM. A na 107,5 pohodový, dlouhodobě stabilní signál. Dipól λ 1/2 vertikál. Může to být Kladno, což je blbost, takže Kutná Hora, Kaňk. 2x tak daleko, jako Pardubice, výkon stejný ale není kolem tolik bordelu, jinak si to neumím vysvětlit. Zatím na autoradio, na tuner Sony to bude ještě lepší. Třebováci a okolí, nezkoušeli jste tento kmitočet?

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#2 Příspěvek od milous2 »

Družice ne-é ? :lol: "Zatím", to jede.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Na to nemám vybavení, jen starou parabolu. Jak to vlastně je? Placené radio?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

U nás je Beat nejsilnější rádio, protože tu mají vykrývač na Kývalce. Dokonce se hlásí i na RDS jako Radio Beat Rosice.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Kolegové v práci pořád přelaďují rádio- jeden chce Radiožurnál, druhý Beat.
Já osobně asi raději poslouchám Radiožurnál, narozdíl od Beatu tam furt neřvou reklamy, taky zprávy jsou na vyšší úrovni.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#6 Příspěvek od elektrosvit »

Radiožurnál má dobré zpravodajství, ale neskutečně mě se... hudba, kterou tam hrají, resp. opakují furt dokola. Neustále Činasek, Kryštof, XindlX, No Name a nevím co ještě. Nedá se před nimi uniknout. Když naladím jinou stanici, tak jsou tam taky. Několikrát se mi dokonce stalo, že na dvou různých stanicích hrála ve stejný čas stejná písnička. :evil: Dřív hráli na Radiožurnálu několikrát denně Olympika (Jandu), teď zas tohle. Z extrému do extrému. Zahraniční produkce taky nic moc, přijde mi, že jsou ty písničky všechny tzv. na jedno brdo. Buď unylé, nebo tam někdo afektovaně vzdychá, nebo je to nějaká syntezátorová hrůza, případně kombinace všeho. Proto jsem začal poslouchat ČRo Olomouc a ČRo Dvojku. Nejsou tam žádné přiblblé reklamy, řeknou i nějaké zajímavosti, ale hlavně neopakují pořád jednu a tutéž hudbu. :wink: Nejraději mám pořady Miloše Skalky. Na Radiožurnálu jedině zpravodajství, jinak okamžitě přelaďuji jinam. BEAT jsem poslouchal jen párkrát, tam hrají na mě moc chlíváren.

Omlouvám se každému, koho se tento příspěvek nějak dotknul, ale musel jsem jej napsat. Zdá se mi, že jak se dnes dělá na jedno použití zboží, tak se dělá na jedno použití i hudba.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

TAKJAN píše:Na to nemám vybavení, jen starou parabolu. Jak to vlastně je? Placené radio?
To nejdůležitější máš. Přijímač dnes najdeš u každého konterjneru s elektroodpadem protože se mění za HD. Radio BEAT hraje bez karty. Sám ho tak poslouchám už léta. Přijímač třeba naladit s připojeným TV abys viděl menu. Pak si rádia srovnej od pozice 1 a pak už telku nepotřebuješ.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Takže obyčejný digit. přijímač, jo. Co LNB, ten je tam pořád z analogu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Pokud je ten LNB příliš starý (z 90-tých let) tak může mít jenom jedno frekvenční pásmo do cca 11 700MHz. Všechny transpondéry proto nemusí být dostupné ani po úpravě nastavení parametrů LNB na přijímači. Taky šum bude vyšší než u současných LNB.

Rádio Beat je současně na transpondéru 12 070MHz DVB-S ale některé stanice už pomalu přechází do S2. Takže na přijímač "od popelnic" to asi bude hrát jenom dočasně...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Tak to asi za to úsilí nestojí. dík

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Chce to zjistit typ toho LNB, zhruba od roku 1995 se už vyráběly pro obě pásma. Při dostatečném signálu by mohl být použitelný i při vyšším šumu.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Parabola Ø 90cm. Dvoupásmo určitě, chytal jsem hromadu programů. Natáčení. Přijímač nokia asi nejlepší, wegener panda, super obraz a zvuk. 🤐 digitál..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

On ani ten BEAT nejde poslouchat celý den. Zvlášť, když je tam ta "Kachna".
Co je nejvíc u tohodle rádia na pováženou: Ještě tak před měsícem velice často trpělo výpadky ve vysílání (přerušovala se jim hudba) - snad si toho už všimli a něco s tím udělali. Jinak je to typický příklad českýho rádia - zabednění do pár hudebních kapel, jejichž stáří je většinou podobný mému, snad i starší. Jestli si někdo pamatujete, jak začínalo brněnský "rádio Hády" (ještě to bez "KISS"), tak to mi tady chybí.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, Katka byla před 10ti lety lepší. Dnes je to manželka ředitele.. S tou zabedněností nesouhlasím. Když jsem je kritizoval, že točí málo skladem po jejich argumentech jsem musel uznat, že to tak úplně není. A co by jako měli hrát, když jsou rocková stanice? To nejlepší, to jest staré. Nic lepšího není a nebude. Jako celý tento svět.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#15 Příspěvek od vasekpetr1 »

Artaban: těch "lupanců", kdy skladba jakoby po výboji elektřiny utichla a vzápětí pokračovala se slabší hlasitostí, až se vyrovnala na původní úroveň, těch jsem si také všiml a už jsem podezříval své domácí kino, že se se mnou loučí. Ale spíš mě překvapuje ten RDS s názvem vykrývače Rosice - toho jsem si doteď na cestách z Hospody do Brna nevšiml. Borovinský vysílač v Třebíči takovou vymoženost nemá.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“