Obnovení fotek

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Obnovení fotek

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, dají se na Androidu 4.1 obnovit omylem smazaný fotky? Kámoš co to popletl tvrdí, že nejsou na kartě ale v telefonu. Já o tom vím prd, zůstanu už asi na věky na N3110.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Když ho připojíš na kompl jako "disk", tak "recuva" to nespraví?
(když připojíš Androidní telefon na počítač, chová se jako dva disky - Externí karta a vnitřní paměť, kde jsou uživatelovy data)
Recuva je program od Piriformu, který umí obnovit smazaný paměťový médium.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Dík, předal jsem info tomu nešťastníkovi.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Poměrně podrobnej popis používání Recuvy najdeš tady: http://www.bastleni.eu/vypocetni-techni ... na-souboru
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

zalezi jestli se telefon hlasi jako mass storage nebo jako MTP... v druhem pripade asi neni sance :)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Mám trochu obavy, že i pokud to bude jako mass storage, že to jít nemusí.
DOS, Windows... okamžitě nemaže sektory (clustry), jen je označí jako smazané, ale dokud je nepotřebuje na uložení nových dat, tak tam původní obsah zůstává.
Ale pokud to je v interní paměti, ne v externí kartě, Android s relativně malou pamětí proti PC si tam asi hodně rychle plácne něco jiného...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Při hodně zaplněném HDD toho ani Recuva nemusí moc zachránit. Zkoušel jsem obnovit fotky v den smazání a většina už byla aspoň částečně přepsaných nebo i neobnovitelných. Pokus o obnovu sice nebyl bezprostředně po smazání ale s PC se nijak intenzívně nepracovalo.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

neříkám, že je Recuva "všelék", ale párkrát mi zachránila pár smazaných souborů. Jednou jsem i "obnovil" zformátovaný disk. Ono to chce zkusit. Některý telefony jsou od "výrobce" nastavený tak, že pořízený fotky ukládají na Google, pokud mají připojení k wifi zrovna aktívní. A pokud je uživatel "jen uživatel", tak si to nemusel ani vypnout a pokud si bude fotky prohlížet tím "větrníkem", tak je najde na Googlovy - zase samozřejmě při zapnuté wifi síti.
"Větrníkem" myslím tohle: https://pbs.twimg.com/profile_images/64 ... OHdmTV.png

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Taky jde o to, jestli si ta Recurva poradí jednak se souborovým systémem EXT4 a jednak s pamětí typu flash, kde přece jen jsou ty data naházený jinak, než na magnetickým kotouči.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

I Androidovej foun se při propojení s Wokňouzovým PC tváří jako externí paměť obsluhovatelná Wokňouzama - tudíž souborovej systém kompatibilní s FAT32 nebo NTFS, obzvlášť když má nastavenej režim propojení USB jako "Mass storage".
Flash paměti Recuva umí bez omezení a je jedno, jestli "klíčenky" s řadičem přímo v USB konektoru, nebo ve formě SD/SDHC karty v nějakým dalším mezixichtu (kterej v podstatě zastupuje ten řadič integrovanej v klíčence). Jediný co Recuva neumí jsou právě ty soubory, který jsou částečně přepsaný jakoukoliv další manipulací po (nechtěným) smazání. Některý takhle "načnutý" obrázky obnoví jen částečně - náhled obrázku je třeba celej a v pořádku, ale obnovenej obrázek je z větší nebo menší části nahrazenej celistvou jednobarevnou plochou - a to bohužel z toho náhledu v okně Recuvy během procesu obnovování není poznat, zjistí se to až po dokončení celýho procesu.

Co je nutný zmínit, protože na stránkách původce Recuvy (Piriform) to není nijak extra zmiňovaný, že v okně předvoleb při přípravě toho obnovování je potřeba nastavit jako cílovou složku pro vložení obnovenejch obrázků paměťový médium JINÝ, než to, ze kterýho jsou obnovovaný soubory. V opačným případě hrozí rafnutí a datová kolize.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Android uz par rokov mass storage nepouziva.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Jsou tam 2 možnosti - jedna je komunikace se spešl Wokňouzově-Androidím programem, kterej se na PC chová podobně jako Nokia PC Suite = zálohuje kontakty, obrázky atd a dovoluje i upgradovat aplikace nebo samotnej systém v Andrákovi; zatímco ten druhej je značenej jen "USB" a chová se stejně jako ten "Mass storage" = foun se v Průzkumníku zobrazuje jako dvojí vnější paměť, jedna je interní paměť founa a druhá je SD karta. Neboj, mám v rodině 6 Samsungů Galaxy různejch podtypů = všecky jsou Andráky, samozřejmě k po/nasrání je, že každej má to označení komunikačního protokolu a manipulaci s ním maličko jinak, navíc každej rodinnej příslušník má jinak nastavený zabezpečení atd ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#13 Příspěvek od vladodyno »

Tak som to testol. Lenovo p-70A Lolipop 5.1
RECUVA ho nevidí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Pretoze to nieje mass storage ale MTP - media transfer protocol.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#15 Příspěvek od MetalGod »

Jo, tohle bude na souboráku EXT4.
Nevím, jestli to jde, nezkoušel jsem to, ale mohlo by pomoct adb, nebo, pokud je fón rootnutej, nainstalovat do něj nějakej terminál, tam pak pomocí nástroje dd (tradiční unixovej nástroj, jenž za desítky let svý existence prohozením vstupního a výstupního souboru - ze zbrklosti - zničil mrtěbajty dat, takže se mu začalo říkat Disk Destroyer :D) vytvořit obraz disku, ten uložit na paměťovku a s ním dále pracovat (ale bacha, je to souborák EXT4, ne FATcokoliv, nebo NTFS).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“