Sháním TESLA COLOR lampové, UHF modulátor

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

Sháním TESLA COLOR lampové, UHF modulátor

#1 Příspěvek od Radovan_79 »

Zdravím,
rád bych si rozšířil sbírku barevných TV Tesla o lampové kousky, co vím, tak byly dva typy. Tak o jeden z nich. Ideálně funkční, v rozumné vzdálenosti si přijedu. Kolik za to? Je odpovídajících 1000,- Kč?
Hodil by se mi i modulátor, kam se připojí SCART a "leze" z toho UHF signál. Hledal jsem po netu, ale našel jsem to za nehezké peníze... Mám totiž Set-top-box s modulátorem, ten se ale chová nějak svéhlavě a občas (naprosto náhodně) se celý restartuje a bojím se, že se loučí...
Díky.
P.S.: Není to "must have" věc, ale rád bych to měl ve sbírce. Čili nekupuji za každou cenu a cestu například do Ostravy bych asi hodně zvažoval...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

třeba se mi časem objeví, ale už jich moc není.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Radovan_79 »

Právě, na inzercích které sleduji (sbazar,bazoš,aukro) jsem to asi rok nezaznamenal...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Radovan_79 píše:Zdravím,
rád bych si rozšířil sbírku barevných TV Tesla o lampové kousky, co vím, tak byly dva typy. ...
Tak lampový byly minimálně 3:
4401A Tesla Color http://oldradio.cz/ts4401.htm
4409A Color Spektrum http://oldradio.cz/ts4409.htm
4411U Color Fatra http://oldradio.cz/ts4411.htm
plus třeba takovej Color Spektrum 2 s normou PAL (měl ho strejc, chytal na něj hlavně Poláky a východní Němce - v Ústí nad Labem tehdá žádnej problém...) atp, hlavně ale následující 4412A Color Univerzál http://oldradio.cz/ts4412.htm už byl celotranzistorovej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

U toho modulátoru upřesni o jaký ti jde...
Určitě nejsem sám, kdo má nějakých pár kousků z videa nebo satelitu...
Tam je třeba pouze připojit přiměřeně kvalitní napájení

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#6 Příspěvek od Radovan_79 »

Tak opravuji, jednu ze tří :-)
--
Modulátor - ideálně si to představuji jako něco, do čeho zapojím signál ze settopboxu (ať již SCART, nebo cinche) a poleze z toho UHF signál, který připojím k TV do antény a normálně to na té TV naladím.
Je mi jasné, že v VHS rekordérech to bylo, ale vyjmutí toho a zprovoznění je nad mé síly a znalosti... :oops:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

S tou funkčností bych si nedělal moc velké iluze. Aby tyto televize pořádně fungovaly, je potřeba provést ne úplně triviální opravu a seřízení. Krom toho budeš muset sehnat taky zdroj SECAM signálu, jinak půjdou jen černobíle.

1000 Kč za zachovalou telku je horní hranice rozumné ceny, víc bych za to nedával. Občas na ně člověk narazí, chce to počkat a možná bude i zadarmo.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#8 Příspěvek od Radovan_79 »

Já bych je neměl v pravidelném provozu, spíš jen opravdu do sbírky. Normálně koukám na C 423 a C 437 v kuchyni/jídelně.
Ten modulátor bych měl místo toho stb, na který je pověšená C 424 a občas (aby se "projely") dva Oravany.
Tu cenu bych taky viděl jako strop za fungující přístroj. Nedal bych to za něco, co se dvacet let válelo někde na půdě a hnízdily v tom myšli :lol:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

věnuji nějaké video použitelné jako modulátor. Je zbytečné kupovat modulátor.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#10 Příspěvek od Radovan_79 »

Hill: Mám Settopbox s vestavěným modulátorem, takže z něj vede koaxiálním kabelem signál do anténního vstupu. Na té 424 (nebo Oravanu, to má sice AV vstup, ale nějaký pětikolík či co) jsem ladil, až jsem našel signál ze stb a hraje to. Vstup je jen pro anténu, jak píšeš. A DO to nemá, má to nízkozdvihová tlačítka pro osm předvoleb a tlačítko 1-8, které ti ukáže na obrazovce číslo aktuálně zvolené předvolby.
radioelectrum: Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?
Naposledy upravil(a) Radovan_79 dne 14 zář 2016, 09:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Radovan_79 píše:...Na té 424 (nebo Oravanu, to má sice AV vstup, ale nějaký pětikolík či co) jsem ladil, až jsem našel signál ze stb a hraje to. Vstup je jen pro anténu, jak píšeš. A DO to nemá...
radioelectrum: Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?
Jo, to DO má až 429, která je taky jinak totéž.
Samozřejmě, že signál ze settopboxu přivedeš na AV vstup videa, tomu přepneš na AV a z modulátoru ti poleze signál. Bohužel zvuk v naprosté většině jen mono a formát obrazu televize umí jen 4:3.
Pozor na jednu věc - některá videa, například Thomsony řady 66xx, umožňovala vypnout modulátor v servisním menu, bez návodu a televize s AV vstupem (AV výstup funguje vždy) ho totiž nezapneš, protože jinak nevidíš na menu.
Podobně několik modelů od Grundiga a pár Philipsů dovolilo přepnout na AV vstup až po navolení funkce záznam, kazeta musela být uvnitř. Naopak většina ostatních výrobců blokovala přepnutí vstupů i programů během zapnutého záznamu, jinak jim to bylo jedno, co je kdy navolené za zdroj signálu.

Settopboxy s modulátorem také umožňují do modulátoru přivést analogový AV signál z videa, DVD přehrávače či jiného settopboxu, který je bez modulátoru. Když už tam ten modulátor je, přece nemusíš shánět další.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#12 Příspěvek od Radovan_79 »

Hill: NO, právě ten Settopbox je jakýsi "Smart" a párkrát se stalo, že se vypnul, na displeji se místo čísla předvolby objevilo ---- a pak znova naběhl... Když se rozloučí, nebudu mít nic. Tak spíš sonduju, co kde sehnat. Modulátor by se hodil, poněvadž by mi pak stačil jen jeden stb. Scartem by krmil C423 (což nyní činí) a pomocí AV výstupů by přes modulátor nakrmil i tu 424.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#13 Příspěvek od warp »

pro Radovan_79 - jestli potøebuješ STB s PAL/SECAM/NTSC modulátorem tak tady mám Opticum øady 4100 - je to DVB-T/DVB-S jen MPEG-2 ale na pokusy bohatì staèí. Cena vpodstatì symbolická (do 200,-) a doprava v rámci Prahy snad bez problémù
Ještì kdyžtak mám i tena AV kabel pro Oravany (SCART-DIN/AV)

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#14 Příspěvek od Radovan_79 »

Modulátor vyřešen, včera jsem na inzerát koupil stb s touto věcí. Půjde spíše do "rezervy", aby byl k dispozici, kdyby klekl ten Smart.
Za nabídky díky všem :-)
warp: Píšu SZ, dohodneme se.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od radioelectrum »

Radovan_79 píše:Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?
Signál se přivede do konektoru SCART a z videa se odebírá z modulátoru. V sobotu budu na burze na Jarově, tak mne napadlo se tam sejít, a nějaké co funguje jako modulátor vezmu s sebou.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“