"nerovný displej" u mobilu?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

"nerovný displej" u mobilu?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím, na jeden typ Lenova jsem lepil takový to "pancéřový" sklo. V návodu psali, že případné "bubliny" by měly zmizet do 48 hodin. mě se tam jedna hned u kraje držela tvrdošijně tejden, než jsem to sklo sloupl a zahodil. Říkal jsem si, že jsem to lepení zprasil a nechal jsem si nový pancéřový sklo nalepit v servisu. Jak tam dělali tu očistu displeje, všiml jsem si, jak se od toho dotykovýho displeje odráželo stropní osvětlení, že v místě toho, kde jsem měl já tu bublinu je to sklo mírně "vpouklý" (dá se to poznat pouze, když se člověk kouká na obrysy těch světel a musí se na to soustředit). S novou fólií tam ta bublina byla znovu, takže jediná má chyba byla, že jsem tu původní fólií zahodil. Když na tu bublinu zatlačím, tak se ta fólie hned zase odlepí. Takže ji zase nejspíš odlepím a zahodím, protože to vypadá dosti blbě. Bublina je přibližně 5mmX5mm velká. Je "křivé sklo" důvodem pro reklamaci? Telefon je jinak v pořádku a pár týdnů starý.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Ja tomu nejak nerozumim. Tys lepil kryci sklo na displej tim UV lepidlem a udelala se ti tam bublina? Nebo se ti dela bublina mezi sklem a ochrannou folii? Nebo je to uplne jinak?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Lepil na to ochrannou fólii (respektive destičku) - tak jsem to pochopil já.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Na mobil se dá nalepit to samolepící sklo, co se prodává za cca 300 korun, co má být tvrdší, než to sklo co je na mobilu na displeji od výrobce. Displej ošudláš přibalenou těrkou s IPA, nebo co to tam je a samolepkou odstraníš případný prachový smítka. Pak na to pleskneš to sklíčko, který se Ti tam tak nějak "adhezivně" přilepí. Když Ti praskne, tak jde odlepit (nějak moc to tam nedrží) a nalepit znovu další. To víš, když to lepíš doma, tak v okamžiku, kdy máš ten displej čistý, se nějakým záhadným způsobem zvýší prašnost v uzavřené místnosti a musíš stále odstraňovat ten prach, než to sklo tam připleskneš. No a mě to sklo v jednom místě právě nedolíhá na displej mobilu (mezi dvěma dotykovýma tlačítkama dole)
ty "skla" jsou tyto:
https://www.alza.cz/tvrzena-skla-pro-mo ... 855215.htm

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

Krycí sklíčka lepím a používám a tohle se mi ještě nestalo. Rozhodně bych MT reklamoval. Akorát že já je kupuju na alia za 25 - 50kc/ks

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od FHonza »

Artaban001 píše:...záhadným způsobem zvýší prašnost...
Na prašnost docela pomáhá danou věc dělat v koupelně a mít kousek od sebe puštěnou sprchu, nejlépe nastavenou na jemné kapky. Samozřejmě ve vzdálenosti aby kapky nepadaly na příslušnou věc :) Osvědčilo se mi to při nanášení emulze na DPS i na sítotisk.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Já tu koupelnu nemám, jen sprcháč a tam by se vodě, aby necákala na mobil zabránit nedalo. No mě spíš zajímala otázka, zda je nerovnost displeje mobilu, kterou odhalí to samolepící sklíčko běžná "kosmetická vada", která se u mobilů s dotykovým displejem vyskytuje, nebo jsem měl štěstí na tuto vadu?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Nejsi sám, u Huaweje tvrdí, že to na reklamaci není.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“