Samsung LE40C750R2Z - vada displeje, je to opravitelné?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

Samsung LE40C750R2Z - vada displeje, je to opravitelné?

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobrý den, mám televizi uvedenou v nadpisu a problém je, že displej začal dělat vodorovné i svislé pruhy.

Obrazovku jsem vyfotil a odkaz s fotkou je zde:

http://leteckaposta.cz/127531991


Poradí mi někdo zkušený jestli je to opravitelné nebo to mám raději vyhodit?

Děkuji mockrát :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Důležitá otázka: jsou ty pruhy pořád na jednom místě, nebo se náhodně přesouvají (třeba i jen po zapnutí/vypnutí)? Vyfoť případně víc obrázků, radši něco z TV a ne plochu z PC, ta je pořád stejná.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#3 Příspěvek od warp »

Podle obrázku jsou ty pruhy "duchy" spodní lišty (z WIN10), mohl by to být proslulý T-CON.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCZ »

když tu televizi zapnu tak se vytvoří klidně na tom samém místě jak jsou ikony, když tam pustím video tak se vytvoří v barvě jaká byla aktuálně scénka, když tam vjedu myší, nebo vložím ikonu kamkoliv, utvoří se ten pruh kdekoliv po obrazovce.

Zajímavý ale je, že TV hraje třeba cca 5 minut zcela normálně a pak jak lusknutím prstu se tam utvoří ty pruhy, taky když hraje normálně, tak je stále ve spodní části asi 1,5 cm od okraje vodorovný tenký proužek.

Fotky tady:

http://leteckaposta.cz/579486650


Snad z toho půjde něco poznat

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Pusť tam signál z antény či sa bude chyba prejavovať.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

Bohužel, doma už máme dvb-t zrušené, nicméně jestli ti pomůže, tak když dám tuner, tak prostě ty pruhy jsou i přes veškerý menu a obrazovky a okýnka té televize, nezávisle na tom co tam je za vstup.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

byl by někdo ochotnen podle příznaků co ta televize má poradit? Pokud není displej KO tak vyměnit nějaké desky, zkontrolovat kabel nebo něco podobného?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#8 Příspěvek od Heno »

JirkaCZ píše:byl by někdo ochotnen podle příznaků co ta televize má poradit? Pokud není displej KO tak vyměnit nějaké desky, zkontrolovat kabel nebo něco podobného?
Myslím, že nikto si nechce zobrat na zodpovednosť, že poradí zle, lebo naozaj to takto od stola vedia len autorizované servisy - 150-200€ Viete ako sa tam väčšinou opravuje, nie? Väčšinou...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Podle toho proužku, co je trvale dole, se obávám, že to tím panelem asi nejspíš bude :-(

Uživatelský avatar
californ
Příspěvky: 119
Registrován: 20 úno 2015, 01:00

#10 Příspěvek od californ »

Heno píše:
JirkaCZ píše:- 150-200€ Viete ako sa tam väčšinou opravuje, nie? Väčšinou...
Promiňte,odbočuji od tématu.Měl jsem jasně 100% indetifikovanou závadu,vadný tuner.Oprava v servisu=výměna celého panelu 4700Kč.=polovina ceny nového tv přístroje.Kdybych znal předem cenu opravy,nechal bych si ho,jako monitor pro PC.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Snad vymena zakladnej dosky, nie?
Ja som tiez v nejakom Vesteli musel kvoli odpalenemu tuneru kupit celu dosku - lebo tuner samotny sa zohnat nikde nedal...teda za normalnu cenu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

californ píše:
Heno píše:
JirkaCZ píše:- 150-200€ Viete ako sa tam väčšinou opravuje, nie? Väčšinou...
Promiňte,odbočuji od tématu.Měl jsem jasně 100% indetifikovanou závadu,vadný tuner.Oprava v servisu=výměna celého panelu 4700Kč.=polovina ceny nového tv přístroje.Kdybych znal předem cenu opravy,nechal bych si ho,jako monitor pro PC.
A ty jsi neměl předem stanovenou cenu opravy kterou jsi musel podepsat? Buď jsi souhlasil a pak si nestěžuj, nebo to neudělali v servisu a pak jsi neměl platit. Servis může navýšit cenu opravy od odhadu bez souhlasu zákazníka max o 20%. Pokud je vyšší, měli by si vyžádat tvůj souhlas. Pokud nesouhlasíš, můžou ti vyúčtovat diagnostiku a manipulační popl. Není co řešit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#13 Příspěvek od Heno »

To ma mrzí aj za tých, čo vám takú "službu" vykonali.

Ak to má byť služba zákazníkovi, čo teda moc nie je.

Pre autorizovaný servis je zákazník ich chlebodarca (výrobca)...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“