Co s páskami z videokazet?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Co s páskami z videokazet?

#1 Příspěvek od Neniu »

Mám takový "recyklační" dotaz :-) Mám tu tři rozebrané nefunkční videokazety. Plasty jsou již ve tříděném odpadu, pružinky a ostatní kovové součástky jsou v zásobách (a časem se asi také přesunou do odpadu, ale zatím si říkám, že se třebas můžou hodit). Zůstaly mi tu tři plné a tři prázdné cívky s páskou a na pásku.

Otázka tedy zní: dají se nějak smysluplně využít pásky z kazety? Vyhodit je umím také, patří do směsného odpadu, ale třeba by se to dalo použít na něco jiného. Nemám však vhodný nápad. Také se dají hodit do větru, což je určitě hrozná sranda, když to dělají různí obyvatelé přilehlého města, hlavně ti z privilegované kasty, ale mne to jako moc smysluplné nepřipadá :D
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

jo, říznout na půl 2x 6.3 mm a použit v cívkáči enemže: všechny VHS jsou bez výjimky typu CrO₂ a takových magičů asi moc nebude
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Když jsem studoval, tak si řízci dělali na koleji z magnetofonových pásků závěsy - místo korálků.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

prastaré sálové compy velikosti almary a chlazené vodou používaly záznam dat na pásky šíře 12.6mm (jak VHS) a to značek Scotch, Ampex a Memorex, někdy Maxell, co s nima, he ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#5 Příspěvek od Neniu »

Zatím to vypadá na cestu do odpadu :) Video na ty pásky nedokázalo nic nahrát, proto jsou teďka rozebrané a recyklované. Ale použít je jako záclony, to by byl slušný fór :D
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Amiga uměla zálohovat na video kazety, stačilo mít Video backup system.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#7 Příspěvek od alj »

Dají se použít jako úvazky na vázání rajčat ke kolíkům. Asi před 20 lety vyprodávali po koruně kotouče pásků používané jako paměťové medium v sálových počítačích a mezi zahrádkáři o ně byl slušný zájem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

konosuke píše:prastaré sálové compy velikosti almary a chlazené vodou používaly záznam dat na pásky šíře 12.6mm (jak VHS) a to značek Scotch, Ampex a Memorex, někdy Maxell, co s nima, he ?
Ten pásek byl ale podstatně pevnější, tlustší. Jeden kotouč mám, bohužel jednotku se mi sehnat nepodařilo.
Nepotkal jsem pásek, na který video nedokázalo nahrát, vyjma případů, že špinil hlavičky.
Pořád nic nevím o tom, jak se mgf pásky čistí/ly.

Edit: Vlastně jsem nezodpověděl dotaz. Jestli je ten pásek vadný, normálně ho vyhoď, je to jen plast, kelímek od jogurtu taky asi moc neřešíš. Já bych měl problém, kdyby ten pásek byl dobrý. Mám rád magnetická média ...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Počítačové pásky nevhodné pro záznam zvuku, malá dynamika nosiče, větší brusnost a síla cca 50μm, pro slušný hi-fi stereo magič hotovej šmirglpás.
Pásek se čistí za rychloběhu vatičkou navlhčenou v lihu ale pozor: Basf se okrajově zvlnil a byl nepoužitelný.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#10 Příspěvek od Neniu »

Kremik píše:Edit: Vlastně jsem nezodpověděl dotaz. Jestli je ten pásek vadný, normálně ho vyhoď, je to jen plast, kelímek od jogurtu taky asi moc neřešíš. Já bych měl problém, kdyby ten pásek byl dobrý. Mám rád magnetická média ...
Asi to tak dopadne, jen mne napadlo se zkusit zeptat, jestli se to dá nějak rozumně jinak využít. A ukazuje se, že docela i jo, ačkoli v oblastech, kde většinou moc nevynalézám.

Díky všem za rozšíření obzorů :)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#11 Příspěvek od weed_smoker »

V Pardubicích z toho feťáci vařili čaj a vyjeli se na tom :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Pokročilý feťák se vyjede i na čisté vodě nitrožilně.
Hlavně, že si něco píchne.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“