Porovnání přenosek Sanyo MG-09 vs Audiotechnica AT-91

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Porovnání přenosek Sanyo MG-09 vs Audiotechnica AT-91

#1 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Zdravím především všechny zdejší gramofonáře. Mám dotaz na tyto dvě přenosky. Chci si pořídit MM přenosku pro svůj gramec NZC 160. A rozhoduji mezi těmito dvěma - nejlevnějšími :) . Audiotechnica je o víc jak kilo dražší. Otázka je - jsou mezi přenoskami nějaké vážnější rozdíly? Upřímně to Sanyo vypadá krom jiného držáku chvějky, že je snad skoro stejný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Víš co děláš? V podstatě se chystáš osadit dnešní vstřikovej přeplňovanej agregát do jinak neupravený karosérie "škodifky stovky". Šasi HC-16 je levnější třída, po osazení MM přenoskou budeš zklamanej kolik hluku třeba jen od motorku se přenáší konstrukcí šasi do zavěšení talíře i ramínka přenosky - a citlivá MM přenoska to sejme a pošle jako neodstranitelný rušení dál.

Pokud chceš mít Hi-Fi gramec, poohlídni se po něčem, co má šasi aspoň "čtyřstovkový řady" = typ HC-42, HC-43, HC-44, HC-47 nebo HC-51 neboli gramofony N(Z)C-420/-421,-430/-431, -440/-444, -470 a podobný.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Radovan_79 »

Do tohoto gramo je to úplně jedno, rozdíl nepoznáš...

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#4 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Ne šasi HC 16 opravdu není levnější třída. Za levnější třídu považuju třeba HC03 - to je levnější šasi. Ale HC 16 je plnohodnotné šasi střední třidy už z výroby osazované MM přenoskou (pro NZC 160). Pohon je naprosto tichý (zaleží i na stavu šasi) a díky masivní konstrukci možná tišší než ta bakelitová hračka NC 470 která se musela zoufale vycpávat modelínou aby to nehlučelo. S tímhle šáskem mám hodně zkušeností a považuju to za to lepší od Tesly. Koneckonců ta to jsem se vůbec neptal.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

RomanoREPAIRS píše:Ne šasi HC 16 opravdu není levnější třída. Za levnější třídu považuju třeba HC03 - to je levnější šasi.
...
S tímhle šáskem mám hodně zkušeností a považuju to za to lepší od Tesly. Koneckonců ta to jsem se vůbec neptal.
No, tak pokud to vezmeme podle doby produkce, tak HC03 je doslova přímej potomek HC-16ky. Neřek jsem NEJlevnější třída, řek jsem LEVNĚJŠÍ - to znamená, že to sice bylo na hranici hi-fi, ale špička to rozhodně nebyla. Neboj, mám doma jak NZC-152, tak jsem měl gramorádio TESLA 1037A Moderato (v podstatě gramec NZC-160 zkombinovanej se stolním rádiem TESLA 637A SEXTET) - a taky mám doma v provozu NC-430, NC-500 a MC-600Q. Takže s plným vědomím můžu říct, že HC-16 JE LEVNĚJŠÍ TŘÍDA ŠASI. A tudíž souhlas s Radovanem79 - rozdíl mezi těma přenoskama na TOMTO ŠASI nerozpoznáš.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Co se od HC15 výše, tedy i HC16, začal dávat řemínkový náhon, tak jde jen o to, jak odtlumit motorek, ten bude mít asi zatuhlé gumové průchodky, na kterých visí. Ale jinak hluku nadělá méně, než HC14.
Čili HC16 můžeš osadit skutečně kteroukoli z těch levných přenosek, on mezi nimi je rozdíl pranepatrný.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#7 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

To jsem potřeboval slyšet. Moc děkuji.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od taz »

není čistě náhodou HC-16 určená pro krystalovou přenosku? Když sem to měl a předělával na magnetodynamiku, tak sem musel měnit závaží...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Záleží na tom, jaký tam je osazený ramínko. Dělalo se vícero verzí s přenoskama VK43xx i CS29 a byly i verze osazený ze série magnetodynamikama VM2101. Ta měla samozřejmě rameno delší s větším závažím, aby se po dovážení dala nastavit přibližně 10x menší svislá síla na hrot než pro krystalovou přenosku. Ale byly tam mizerný odstupy hluku - proto tyhle šasi nespadaly do nejvyšší hi-fi třídy, ale jen do střední = levnější ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#10 Příspěvek od Radovan_79 »

Tak úplné dno to není, to zase ne. Tak stupeň pod NC 300 bych to viděl. Naopak, řada NC 4xx a 5xx a MC x00 je zase o pár schůdků výše.
Obě přenosky budou hodně velký posun, ale nějaké nuance a rozdíly mezi nimi bych na takovém gramo (bez antiskatingu apod.) nečekal. Vzal bych to levnější.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#11 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Díky pánové. Já opravdu nepotřebuju strop HiFi třídy abych nad tím mohl spolu s kamarády onanovat v akusticky izolované posluchárně. Potřebuju decentní gramo na občasný poslech které nebude plužit desky a které bude solidně hrát. A to NZC 160 splňuje :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“