Nabíječka li-ion

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

Nabíječka li-ion

#1 Příspěvek od aladin250 »

Nedávno se mi porouchala nabíječka na aku šroubovák. Chtěl jsem se zeptat, zda nevíte někdo o nějakém schématu nabíječky li-ion akumulátorů? Parametry nabíječky jsou 12.6 V, 1500 mA a 10.8 V 1,3 Ah jsou parametry akumulátoru.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Oprav nabijacku a hotovo. Alebo kup menic v cine k tomu nejaky zdroj. Na menici nastav napatie 12,6v a prud 1A a mozes nabijat. Alebo kup zdroj nejaky lepsi uprav vystupne napatie na 12,6v a bude problemom je obmedzenie prudu na cca 1A

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#3 Příspěvek od samponek »

1)Nejlepší řešení : Oprava původní nabíječky

2)Vyžaduje zkušenosti : Úprava PC zdroje přidáním proudové zpětné vazby

3)Na prase : nejjednodušší, nejrychlejší,nejdostupnější a nejlevnější řešení = zapoj tři starý nabíječky na telefon do série, zbytek už se sám přizpůsobí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Přestávám říkat "na prasáka" (jako už jsem před lety přestal říkat "chytrej jak rádio na petrolej" - po zjištění, že v 50. letech v rámci umožnění poslechu savjétskogo vsjesajúznogo rádijo i lovcům a pastevcům sobů v tajze produkovali ve Velký Zemi taky radiopřijímače napájený termoelektrickým generátorem vyhřívaným petrolejkou).
Odteďka začnu říkat "na Šampónka" .... :wink: :wink: :wink:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“