Tepelná poistka?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

Tepelná poistka?

#1 Příspěvek od mkat »

Mám pocit že toto (foto -odletovaný jeden vývod )je tepelná poistka.Skúšal som hľadať ,ale nenašiel som nič podobné.Neviete poradiť kde ju kúpiť?
Pochádza to z regulátora ohrievača .Deka do postele.
Môžem vyskúšať aj bez tepelnej poistky,iba premostením kontaktov?Samozrejme len na skúšku.
Ďakujem.
Přílohy
canon power 020.jpg
(103.77 KiB) Staženo 119 x
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

V GMe mají skoro stejné.
Na 102°C nemají, tak dej na 100°C. Ale napřed se podívej, zda tam není nějaký jiný problém, ty odpory vypadají mírně přetíženě.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#3 Příspěvek od mkat »

Ďakujem a ja som ich nevedel nájsť. :oops: Tuším že tam bude v pr...li aj tyristor.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Ta tepelná pojistka odešla pro přetížení sousedních odporů. Kdysi jsme to tady řešili a myslím, že nedořešili. Hledej
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Většinou se to "vyřeší" tím, že se zjistí částečný zkrat v té dece (což je neopravitelé) - odpory jsou zapojené v sérii s dekou a po zkratu začnou abnormálně hřát až je odpojí pojistka. Překlenování tepelné pojistky vede tak maximálně k možnému požáru. Zkrat se ale nemusí na stole vůbec projevit - deka je tvárná věc a i když při měření a zkoušení může vypadat vše v pořádku, tak v "praxi" (při určitém ohybu deky, ideálně ješte v závislosti na teplotě, zatížení a přítomnosti síťového napětí) začnou problémy.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#6 Příspěvek od mkat »

Ďakujem za informácie.Meraním som zistil že všetko vyzerá byť v poriadku.Ale po prepojení tej poistky za začali veľmi hriať tie susedné odpory.Tak podľa vaších rád to vyzerá na závadu ohrievacej špiraly v deke. Odpor špiraly v deke má 150 Ω.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

A to asi bude ten důvod proč hoří odpory a přerušila se pojistka. 350W na takovou dečku je opravdu hodně.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Také jsme v práci řešili 2 takové deky a u obou byl stejný problém s pojistkou a s malým odporem deky.Asi je to nějaký čínský drek.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#9 Příspěvek od mkat »

Tuším to malo nápis -Silvercrest.-Ale už som majiteľovi povedal nech si kúpi novú.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“