Hučení (bučení) myčky Siemens SR55M535EU

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Hučení (bučení) myčky Siemens SR55M535EU

#1 Příspěvek od drabek06 »

Máme doma asi rok vestavnou 45cm myčku Siemens SR55M535EU a od začátku v určitejch fázích mycího programu vydává celkem hlasitý hučivý, možná až bučivý zvuky. Samotný mytí je v pohodě. Tichý, meje dobře, ale občas si při mytí zabučí krátce a pak má několikrát za mytí minutovej výstup. Čerpadlo to nejspíš nedělá. Protože když jí poslouchám, tak je slyšet pravidelný šplouchání vody z ramen, pak se šplouchání zastaví, ona si krátce zabučí a pak zas pokračuje ve šplouchání, ale má to jinej tón a frekvenci. Jestli změní tlak vody do ramen, nebo nevím proč a co může za změnu zvuku. Hučení sem nahrál na mobil. Je to hučení na nižších frekvencích, na notebookovejch repro to slyšet není. Její minutová óda začíná na čase 1:13 a do tý doby je tam slyšet několik krátkejch zabučení. Myčka je ještě asi 3/4 roků v záruce, tak jestli to dát na reklamaci? Spíš by mě zajímalo co v ní ten zvuk dělá . . .

Zde je MP3 se zvukem:


https://ulozto.cz/!OtZGZcGpchOC/mycka-mp3

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Skoro ve všech myčkách tohle dělají čerpadla vody, ve kterejch se vyhrká plastový futro rotoru a při funkci začne hrkat a hučet ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

to je vlastnost, je tam rozdělovač vody , který plný výkon začne hnát do horního ramene a zvlášť když tam je nějaká miska nebo jiný rezonující předmět tak to je slyšet

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Máme myčku Bosch SMS53M92EU a která dělá něco podobného. Jednou za někdy si vzpomene a začne vydávát docela hlasitý tón 50Hz. Buď to přestane samo nebo když to trvá dlouho, stačí jí otevřít a zase zavřít. Co to dělá jsem nezjistil, ale myje jak má, tak to zatím neřeším.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Ona to dělá úplně od začátku co jí máme. Dělá to i když je prázdná bez nádobí. Bohužel tohle její "hučení - bučení" je slyšet v celým bytě. Vyběhaný čerpadlo tím teda vylučuji, ale ten rozdělovač vody vypadá reálněji. Ale každopádně mě to nepřijde normální, protože v rodině jsou ještě další dvě myčky Bosch/Siemens a ani jedna nic podobnýho nedělá a maximálně vydávaj zvuk šplouchající vody při mytí. Na Heuréce se na "bučivej" zvuk myčky Bosch/Siemens taky ptal, ale nikdo na to neodpověděl. Všichni ostatní hodnotěj jejich tichost, což se u týhle naší říct nedá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Dělá to ten rozdělovač vody. Je to stejné jak u nějakých vodovodních baterií, když je pustíš málo, tak ta voda hučí, ale stačí dát trochu víc a teče v klidu.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Hmm, ale i tak si nejsem jistej zda to myčka za 13k od Siemensu má dělat a je to normální. Pochopil bych to od nějaký noname za poloviční cenu, ale zde mě to přijde jako výrobní vada. Mě neříkej, že je problém ve výrobě udělat ten rozdělovač vody tak, aby fungoval jak má a nedělal takovej randál.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Podle mě to s rozdělovačem nemá co dělat a už vůbec ne s pohybem ramene při mytí a šplouchání vody do nádobí. Tohle je hlasitý a stálý zvuk. Mě to přijde, že se některý el. ventilů zasekne a jádro zůstane viset nebo se přilepil rotor od některého čerpadla. A ta hlasitost by spíš vypadala na čerpadlo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Ale ona to nedělá při celým mytí, ale jen někdy v průběhu. Dokonce jsem zkoušel blokovat vařečkou ramena a dělalo to stále. Když jsem jí poslouchal, tak je slyšet tichej bzukot čerpadla a do toho pravidelný šplouchání vody jak se točej ramena. To vše je vpohodě. Takhle se to děje několik minut, pak šplouchání přestane a ramena se zastaví. Myčka si na 2 - 3 vteřiny zahučí a pak se zas roztočej ramena s trošku jiným zvukem a jinou frekvencí otáčení na dalších několik minut. A takhle furt dokola. Pak jsou části mytí, zrovna ta co je v tý MP3, kdy hučí soustavně třeba 2 minuty. Není to ale hukot na jedný frekvenci, ale tak různě se to mění. V tý MP3 je tech charakter zvuku jasně slyšet, ale je potřeba mít repro co umí přehrát i nižší tóny. Na notebooku to není slyšet vůbec.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

U mě je to jiné. Až to zase udělá, pokusím se to taky nahrát.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

Nechápu co řešíš, myčku máš v záruce, tak si objednej servisního technika.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

drabek06 píše:Hmm, ale i tak si nejsem jistej zda to myčka za 13k od Siemensu má dělat a je to normální.
Dělat by to neměla. To, co jsem předtím psal, tak to byl jen můj názor, co by to asi dělat mohlo. Volal bych servisáka, ať to vyřeší. Máš to v záruce a dělat by to fakt neměla.

Uživatelský avatar
kunc75
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od kunc75 »

Asi 4 roky mám vestavnou myčku SIEMENS SN56U594EU a pozoruji podobný problém. Občas (odhaduji cca 1 krát za 10 mycích cyklů) se ozve silné hučení, které lze odstranit otevřením dveří myčky - přerušením mytí. Servis jsem zatím nevolal, neboť problém nelze reprodukovat.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#14 Příspěvek od samponek »

Tvrdá voda, zadrhnutý čerpadlo, 90% myček na SD ( zdánlivě nových )
zpraví se to záchodovou kyselinou ( solná, stačí ani ne půlka flašky )

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

Proboha 8O , to je zase rada.
Já bych tam strčil šampóna a nechal bych ho projet všema tryskama, propasírovat dolním sítem, rozšmelcovat vrtulí čerpadla, vypustit do kanálu a byl by pokoj :lol: .
Pro drabek06: Máme Electrolux ESF472 17 let a začala to dělat hned po záruce. Nevím jestli je to problém čerpadla, nebo napouštěcího elektroventilu. Čekám už šestnáctý rok až se to vysype a ono nic. Za tu dobu už jsme si na hluk zvykli a vzhledem ke stáří myčky to nemá cenu řešit. 8-)
Naposledy upravil(a) Eleman dne 04 pro 2016, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“