Krups XP 7240 teče spodem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marty74
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2016, 01:00

Krups XP 7240 teče spodem

#1 Příspěvek od Marty74 »

Zdravím vespolek a mám dotaz na zkušené - espresso Krups XP 7240 když má vyrobit kávu, tak vyteče spodem pod kávovar. Odvápnění funguje, proplachy a čištění také fungují. Kde hledat chybu ?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Moc velký expert na Krupsy nejdem (no, vlastně jsem), ale řekl bych, že to někde teče. Je potřeba to presso rozebrat a zjistit kde.

A nebo jsi čekal jinou odpověď?

Uživatelský avatar
Marty74
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2016, 01:00

#3 Příspěvek od Marty74 »

Upřímně jsem čekal odpověď podívej se na místo XYZ nebo nejčastěji to teče v bodě XYZ například. Rozebrané to mám.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Je to starý krups - tyto pressa tečou z kamakoliv - od vstupního ventilu nádrže, přes průtokoměr, čerpadlo, přetlakový ventil, rozdělovač, tlakový válec, topné těleso a a ž po trysky. Tyto pressa jsou často už na odpis a i když byly udržované, tak často zkolabuje několik zásadních dílů naráz.

Pro začátek bych zkontroloval tlakový válec a těleso (shora i zespodu) a rozdělovač (praská a teče spodem nebo okolo zpětného ventilu).

Uživatelský avatar
Marty74
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2016, 01:00

#5 Příspěvek od Marty74 »

Díky moc, ještě pro jistotu zopakuju, že ze teče jen v okamžiku, kdy presuje kávu - při proplachu, odvápnění a čištění nejde spodem ani kapka. Dle odpovědí i v ostatních dotazech vidím, že jsi nejspíš "od fochu". Původně mně totiž napadlo jestli nemá Krups podobný drenážní ventil jako třeba Jura X9, který se občas zanese "lógrem" a pak právě protoče káva místo hrnku do odkapu. Já se hrabu většinou v DeLonghi a Jurách, s Krupsem mám premiéru.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Drenážní ventil to má, ale z něho teče kafe jen do odkapní misky, ne pod kávovar.

Pokud teče pod kávovar při výrobě kávy horká voda (popřípadě přímo káva), tak to už teče přímo ze spařovací komory (za tělesem, nebo přesněji v tělese) - buď horem okolo pístu (což jde z vrchu dobře vidět), nebo spodem okolo vyhazovače (což jde také dobře vidět po rozmontování přístroje). Popravdě by to ale mělo téct minimálně i při čištění a proplachování (když jde voda stejným okruhem, jako káva), jinak to moc nedává smysl.

Uživatelský avatar
vauti
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 01:00

#7 Příspěvek od vauti »

Ahoj borci,
teče mi voda kolem pistnice valce, da se nekde koupit tesneni na pretesneni?
Kupovat cele teleso za 2000,- kvuli tesneni mi prijde silene.
Predem dekuji
Přílohy
IMG_20170304_192250.png
(81.3 KiB) Staženo 229 x

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Martan »

Pro Vauti: (zaslal jsem SZ) - právě toto jsem nedávno absolvoval a "bohužel úspěšně", protože teď už hydraulika neteče, ale stejně to teče někde dole :evil: Podezřívám ten přetlakový ventil, kterému nerozumím, ale je to poslední nevyměněná součástka, která může zlobit. Měl jsem ho rozebraný, ale co se tam dá zkontrolovat ? 2 kroužky a jeden miniaturní kroužek na středovém ventilku - vše v relativně dobrém stavu.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#9 Příspěvek od denis15 »

Jak to sleduju tak jsem rád, že jsem šel do SAECA. Krupse s podobným symptomem jsem měl doma na opravu a byly tam dva T plastové bazmeky, asi přetlakový ventil. Rozpadl se jeden a voda šla ihned ven. Po výměně za 14 dní odešel 2hý. pak si koupili něco jiného. SAECO nám jede od roku 2009, denně a ikdyž už ukápne taky (okroužky už nejsou v nejlepší kondici), jede furt. Spařovačka 2x větší než u DeLonghi, vše ohodně více robustní ve mě budí větší důvěru, že to vydrží ještě nějaký rok šlapat.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“