Plazma TV LG 42PQ2000 chassis PD92A

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

Plazma TV LG 42PQ2000 chassis PD92A

#1 Příspěvek od ARDO »

TV po zapnutí pomocí LED (6blink) hlásí ,problém v napájení.na vině je YSUS
EAX60764001.

je na něm vadný IGBT Q16 - IRGP4086 a Q12,Q11,Q14


Ale bojím se,že odešly i ty budiče k nim.nerad bych jen vyměnil tranzistory a zjistil,že jsem tam kde jsme byli.

nemáte prosím náhodou někdo k této desce schéma? ty IO ,jsou zalité lakem a nejde nic vyčíst.A zatím nevím jak ten lak odstranit ,aby označení zůstalo celé.

vše ostatní na něm zatím proměřuji,ale tyto součástky jsou vadné.

Z-SUS by měl být v pořádku.Měřil jsem všechny polovodiče na něm.


jen mám obavu,aby tu desku Y-SUS neodpaloval Control Board anebo SU board :roll:

Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od olda007 »

Loni jsem měl na stole 42pq3000 stejné chassis PD92A.Vadné jsem měl Q11+Q12 GT30J124 + Q16 IRGP4086.Pro jistotu jsem měnil i budič IC703 - IRS21850 ,i když svod jsem na něm vyloženě nenaměřil.A odpor R503 -2R2.TV jede do teď. Takže šance by tu mohla být,pokud tam není ještě něco.
U tohoto chassis je třeba zkontrolovat,nejlépe hned pořádně propájet vývody na cívceL703!

Někdy je těžké určit,zda jsou drivery ok,pokud třeba není možnost je poměřit na funkčním boardu a tak je lepší je vyměnit.Zvláště když stojí 30 nebo 40kč.(Některé Panasoniky mi daly za nevyměněnou drobnost těžkou lekci)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

Děkuji za odpověď :) již jsem objednal vše potřebné.Pro jistotu i ty dva drivery S21850.Pro jistotu je vyměním.Za těch pár korun to stojí :)

Vidím,že na té desce je hodně studených spojů.Hlavně na té zmiňované cívce :) jeden její vývod doslova začal prohořívat.

Dám vědět,jak jsem dopadl :)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od Heno »

Jojo žij dále v bludu, že jsou to studený spoje :)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Ale jo já to chápu co je studený spoj.Viz třeba boule cínu.který není prohřátý s určitým vývodem součástky.Ale já tak říkám i vyhřátým spojům,atd...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od ARDO »

Tak součástky osazeny.vše proměřeno.Obraz se objevil.Ale má to bohužel malý háček.V pozadí obrazu se objevuje jakoby zrnění s nádechem do červena.Občas to není vůbec vidět,ale při světlé scéně to je již zjevné.

Dělá to i když k TV nepřipojím žádný vstup signálu.
:roll:

EDIT: teď já vůbec nevím,jestli toto vůbec může dělat Y-SUS :roll:

Jestli u plazmové televize toto může způsobovat špatná filtrace?

videozáznam :

https://www.youtube.com/watch?v=XJmNAcI ... e=youtu.be

Ty občasné vlnovky jsou způsobeny foťákem.Z dálky je obraz koukatelný ale z blízka takový jak na videu

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od ARDO »

Po nastavení správného napětí ze zdroje a nastavení Y-SUSU (tím to velice děkuji uživateli XXXE) je vše v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“