Oprava zesilovače CA Azur 540/640

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Oprava zesilovače CA Azur 540/640

#1 Příspěvek od padik »

Ahoj bastlíři. Prosím o pomoc. Koupil jsem bazarový zesík, jistojistě po servisu amatéra a je to jedna závada za druhou. Nejdřív vyhořel integráč na vstupech, takže jsem ho zakoupil na ebay, ale zatím jedu na jeden vstup-drátková propojka. Dále mi přestal chodit sluchátkový konektor, či co já vím. Tak jsem ho vyštípal a nahradil jiným, čemuž ale chybí vložený spínací kontakt , který zajišťoval obejití korekcí a odepnutí relé k reprosvorkám. Dal jsem si tam externí spínač. Ještě někde v mezičase mi vyhořely pojistky napájení 45 volt konců. Ty už jsem vyměnil a drží. Přesto zesik nechodí, osahával jsem vstupy konců a žádný brum. Myslím, že začnu postavením multivibrátoru s NE 555, než požádám o druhou radu. Už postupuju správně? Tady je návod, vlevo dole stáhnout.
https://elektrotanya.com/cambridge_azur ... nload.html

Zatím dík.

Uživatelský avatar
filipaudio
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever

#2 Příspěvek od filipaudio »

Ahoj.
Jestli Ti hrajou připojená sluchátka, tak musí koncové stupně pracovat správně, využívají se tam i jako zesilovače pro sluchátka...
Z toho stuchátkového konektoru vede signál s informací o připojených sluchátkách do procesoru a ten na základě toho řídí výstupní relátka před reprosvorkami.

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#3 Příspěvek od padik »

filipaudio píše:Ahoj.
Jestli Ti hrajou připojená sluchátka, tak musí koncové stupně pracovat správně, využívají se tam i jako zesilovače pro sluchátka...
Z toho stuchátkového konektoru vede signál s informací o připojených sluchátkách do procesoru a ten na základě toho řídí výstupní relátka před reprosvorkami.
Máš znalosti. Ale nehraje vůůůbec nic. :evil:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

už jsi měřil napětí v koncích ?
. . . jaké napětí je v bodě spojení emitorových odporů proti zemi ?
jaké napětí mají kolektory ?

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#5 Příspěvek od padik »

ok1hga píše:už jsi měřil napětí v koncích ?
. . . jaké napětí je v bodě spojení emitorových odporů proti zemi ?
jaké napětí mají kolektory ?
Emitory proti zemi mají 0 Voltů
Na kolektorech proti zemi je 45 Voltů u třech tranzistorů, ale když se dotknu kolektoru čtvrtého, zaktivuje se mi ochrana a to napětí odepne.
Repra nejsou zapojena a jen při zapnutí zesilovače se ochrana výstupů neděje.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“