Silver Crest z Lidlu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Silver Crest z Lidlu

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Typ SWED 100 B1. Tohle radio jsem jen tak cvičně koupil (jako rozpadlické:-)). Kupodivu to funguje, Na FM to chytne hodně stanic, na AM taky pár a dokonce na SW taky. Má to předvolby. Stereo na sluchátka. RDS ne. Zámek tlačítek. Na ten malý repráček to hraje slušně. Navíc hodiny a budík, vcelku na nic. Nekup to za ty prachy:-D

Uživatelský avatar
Cat
Příspěvky: 43
Registrován: 05 úno 2017, 01:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Cat »

Já tam nakupuju vercajk a zatím jsem spokojen.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

Mám tenhle přijímač http://offers.kd2.org/fr/fr/lidl/pefH/ a je to neskutečnej žrout baterek.Po třech týdnech nepoužívání jsou baterie totál vycuclý.Přijímač je docela OK.Tohle bude podobný.

Co se týče vercajku,tak mám z Lidlu velkou golu a všechny tři ráčny jsou už kaput.Je pravda že ten vercajk dostává co proto.Ořechy jsou OK a vydržej i pneumatickej utahovák.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Já tam nedávno koupil (pod značkou Parkside) do minivrtačky sadu brusek, vrtáků, frézek, kartáčů, řeznejch kotoučků a dalších nástrojů ani ne za 4 kila. Za ty prachy solidní kauf ;)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#5 Příspěvek od Soemtron »

Já 4 nerezové lopaty, kus za 400 Kč. Mohu jen doporučit!!!
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

MetalGod: zkoušel jsem v práci vrtáky(měkké, špatná geometrie), frézky(podobně), brousky taky jen na doma, sypou se.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Tak to si změřím, kolik bere. Když tak ho vrátím

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Bere v klidu asi 470µA. To není zas tak zlé. Za měsíc 0,34 Ah. Obyč AA má asi 0,6Ah. Teoreticky dva měsíce.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od breta1 »

Sandal píše:Mám tenhle přijímač http://offers.kd2.org/fr/fr/lidl/pefH/ a je to neskutečnej žrout baterek.Po třech týdnech nepoužívání jsou baterie totál vycuclý.Přijímač je docela OK.Tohle bude podobný.

.
Mám ten samý, teď jsem to byl prověřit, žere mi pouze 25uA.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

TAKJAN píše:Bere v klidu asi 470µA. To není zas tak zlé. Za mìsíc 0,34 Ah. Obyè AA má asi 0,6Ah. Teoreticky dva mìsíce.
Dva mesiace vypnuteho radia?

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#11 Příspěvek od PLV »

Měl jsem tam baterie rok a pořád šly. Jinak v těhto rádiích zlobí zdířky napájení, které nespolehlivě spínají a vypínají při zasunutí konektoru. Citlivost se mi jeví také dosti malá. V Lidlu ještě prodávali větší přijímače, které mají RDS a pomocí RDS si dokáží nastavit přesný čas a umí i další funkce, kromě té nejhlavnější a to je hraní. Citlivost je mizerná, tak jak u toho menšího a na svoji velikost mají i mizerný zvuk. :cry:
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Mě se citlivost zdá hodně dobrá, hlavně FM. Má to přepínač DX/normal dokonce. Křemíkový tuner docela umí.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Jsem pako. (to možná vidíte dávno). Změřím a než dojdu k PC, zapomenu. Znova změřeno, asi 55 µA. Po chvilce blbnutí-FM citlivost paráda, jiné hračky stanici vůbec nezaznamenají, možná jeden mobil.
Ale už jsem rozchodil lopťop v doupěti, tak se to zlepší. I když je to za trest, ty krámy.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jura80 »

Koupili jsme mixér ("univerzální kráječ) Silver Crest a po asi tak patnácti mixováních se urval unašeč od kovové hřídelky.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Až po patnácti?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“