Myčka Electrolux, rez na spodku vany

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

Myčka Electrolux, rez na spodku vany

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Čaute, máme 4 roky starou myčku Electrolux, poměrně drahý typ a dneska jsem objevil na spodku vany asi 3 rezavé flíčky o průměru cca 3mm.


Dá se s tím něco dělat? Mám obavy že se dno myčky prožere a tu pak budu moct vyhodit.

Stalo se to už někomu?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Ta vana by měla být nerezová. Není to jenom nějaký flek na povrchu z nějakého příboru ,nebo nádobí? Já mám oloupaný plast z nějaké tyčky co se dávají talíře konce jsou orezlé ,taky to někdy dělá fleky.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

Nemozem to teraz na rychlo najst, ale niekde na idnes bol o tomto clanok. Dotycny reklamoval v ramci zaruky hrdzu na vani v umyvacke. Reklamacia neuznana, sposobil si to pri doplnani soli.

Sol do umyvacky spolahlivo prezerie aj ten nerez ked sa tam dostane pri doplnani. Treba vzdy po doplneni pripadne zbytky z vane odstranit a hned pustit nejaky program aby sa to splachlo cistou vodou. Je to pisane aj v navode - u mojej indesitky ano.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

On je nerez a nerez. Nerez z Poldovky byl nemagnetický a hlavně nereznul. Na mnoha současných "nerezech" se vyskytují fleky rzi, které lze naštěstí setřít, nicméně je nerez a nerez...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

bohužel myčku nespravuju jen já a to jestli tam někdo doplnil sůl a případné zbytky nechal ležet ve vaně a nebo nepustil program nemůžu vyloučit, takže když to seškrábu, mělo by to být dobrý? :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Muze to byt taky kontaminace nerezi po styku s beznou uhlikatou oceli. Pak se tam objevuji takove rezave fleky. Je to vicemene povrchova zalezitost, ale exituji nejake pripravky jak to odstranit.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#7 Příspěvek od kejki »

Když to seškrábneš, buď připravený to zalepit, je to tenké jako papír.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Před nedávnem se řešilo . V záruce ! prorezla vana . Reklamace NULA . Prý to prožrala neumytá sůl !!! Ano i nerez je magnetická .

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaCZ »

dá se vůbec ta vana nebo spíš celej vnitřek myčky koupit jako náhradní díl a přestrojit ji případně?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

termit256 píše:Muze to byt taky kontaminace nerezi po styku s beznou uhlikatou oceli. Pak se tam objevuji takove rezave fleky. Je to vicemene povrchova zalezitost, ale exituji nejake pripravky jak to odstranit.
Zažil jsem to u koupelnového madla z Hornbachu. Umyl jsem to nějakou Toro pastou na nádobí. Od té doby se už fleky neobjevily.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaCZ »

nedávno jsem koukal na myčky a některé snad od Beka měly tu vaničku dole plastovou, takže jsem v tom momentě nadával, že výrobci šetří kde se dá ale po této zkušenosti bych to snad i překousl...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

Plast je u praček tišší, takže to může být důvod i u myček.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“