Elektrické topení, rozpory v normách.

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Elektrické topení, rozpory v normách.

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení revizáci, dnes jsem narazil na podivnost kolem elektrického vytápění jiných ploch, než podlah. Vím, že již několik let je zakázáno elektrické vytápění stěn topnou fólií a topnou rohoží. Je to zdůvodňováno bezpečností, co kdyby nějaký blb do zdi natloukl hřebík pro obrázek a trefil se. Do 45 stupňů sklonu je definována stěna, nad 45 stupňů je strop. Ve stropě je topení fólií a rohoží povolené. Trochu paradox, protože blb si může do stropu taky něco natlouct či navrtat a trefit se.
Nojo, ale dnes mi předhodil projektant projekt, ve kterém vesele vyhřívá na horský kamený chalupě stěny do výšky cca 1 m aby ty stěny nevlhly a neplesnivěly. Když jsem ho na to upozornil, tak mi tvrdil, že rohoží ani fólií se opravdu nesmí stěny vytápět ale samotným topným kabelem to možné je. Nechápu, rohož je přeci topný kabel nalepený či našitý na perlince a po zaházení omítkou to je z hlediska bezpečnosti naprosto totožná věc. Dotazoval jsem dva revizáky, každej tvrdí něco jinýho. Dotčený normy nemám, v normě na podlahový topení o stěnách nic není.
Tak jak to teda je?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Něco o topných kabelech je tady. Nevím co nečetl jsem.
http://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-el ... i-kabely-i

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Díky, tady to sice není ale je tam spousta odkazů na dotčený normy tak snad to v nich najdu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Petr-II »

Můžete někdo doporučit dobrý topný kabel a bižu kolem (poměr,cena, výkon)? Dík.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“