CCleaner

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

CCleaner

#1 Příspěvek od milin »

Na starým PC jsem měl nainstalovaný CCLEANER , mohu ho taky dát na win7 a10 dík popřípadě náhradu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Proč bys nemohl, však na stránkách mají psaný, že to podporují.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Presne tak, ako odpovedal ,,forbidden". Keby to nešlo, tak Ti to pri inštalácií dá hlášku. Tiež ho mám nainštalovaný, používam ho však už iba na odinštalovanie programov (viem, ide to aj v mojej ,,windous Vista", ale som PC lama a cez CC je to pre mňa rýchlejšie :wink: ). Na čistenie však používam už dva roky ,,Wise Disk Cleaner". Free verzia a čistí dôkladnejšie. Robil som pokus a po aplikovaní CC mi ešte našiel kopu nevyčistených miest. Ale oba programy sú v podstate O.k.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Pro rozsáhlejší čištění lze CCleaner doplnit Ccenhancerem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Proč si každý myslí, že tohle pomáhá?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Protože léta zkušeností na stovkách strojů. Kromě registrů bych to mohl všechno vyčistit i ručně, ale takto je to pohodlnější. Čištění registrů je sice diskutabilní, ale na druhou stranu mi nikdy nezpůsobilo nikde problém.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Jaké stovky strojů? Pokud by byly spravovány pracovně, tak snad existuje nějaká doména a v ní určené restrikce? Přece to dnes nikdo nebude patlat přes Pracovní skupinu + Administrátorské účty? A doma snad vím, co dělám?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Většina samozřejmě pracovních, a v doméně s restrikcema jsou taky. I tak se ale za nějakou dobu v uživatelských profilech nashromáždí bordel, kterej prostě, když ten stroj dostanu do ruky, je vhodný smazat.

Doma taky vím, co dělám a i přesto mám CCleaner koupenej, protože jsem s ním spokojenej. Mažu rychle cache browserů, logy a různej jinej bordel, co systém produkuje.

Další věc je, když dostanu do ruky PC někoho cizího, to je CCleaner jednou z prvních věcí, který spouštím. Většinou mi to nosí zavšivený, líný, s miliónem otravných hlášek po startu atd... Asi to taky znáš.

U mě je to taky trochu podpořený snahou mít ve všem co největší pořádek, všude a za skoro za každou cenu. Jsem trochu vadnej. 8-)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Zklamu tě, ale tohle neuznávám. Přece nebudu ztrácet čas nějakým skenovaním "polomrtvoly".
Druhý oddíl (D:\) je základ, tam odkloním všechny Dokumenty, Plochu atd. a pokud nahodím bitovou kopii systému, tak poté spustím akorát wsusoffline a je hotovo. Pokud je v onom PC SSD (ve všech mých poskládaných je), tak je během chvíle vše funkční a s minimálním úsilím.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Máme prostě jinej styl práce. Kromě mýho počítače, kde mám rychlý systémový SSD a velkej klasickej na data, nemám nikde rozdělenej disk. Nemám to rád a nelíbí se mi to. Image na všechny stroje v práci samozřejmě mám, kolikrát to je rychlejší, to uznávám. Ale u nás v práci se vždycky extrémně šetřilo, takže nemáme nikde multilicence, vše OEM, takže na každej image musím instalovat ještě Office a jinej specifickej soft. Navíc přes 10 Mbps linku jdou aktualizace z wsusu extrémně pomalu, je zatížená běžnou prací ostatních. Pak samozřejmě ještě specifický nastavování každýho usera. Řekněme, že se mi furt vyplatí se půlden matlat s čištěním PC, než nahodit image a spoustu věcí dělat znovu. To bys musel u nás pracovat, abys věděl o čem mluvím.

Jinak já už víc jak čtyři roky žádný PC neskládal, naposledy svoje. Už mě to pro ostatní zákoše skládat prostě nebaví a hlavně se mi to nevyplatí. PC se dnes kupují v samošce a po pár letech zahazují.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Mám dojem že CCleaner nemaže všechny dočasné soubory Firefoxu pokud je profil na jiném disku nebo oddílu. Třeba po přehrání několika videí nenajde skoro nic k vymazání.

Po pročištění se taky změní u některých složek uživatelsky nastavená obecná velikost okna na defaultní (Win XP). Bez použití čističe si systém nastavení pamatuje. V nastavení Cleaneru "Systém" a "Windows explorer" se žádná položka nejeví že by to mohla ovlivnit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Vždyť je tam přímo na to zaškrtávátko "Velikost a umístění oken". Toto zrovna nikdy neresetuju.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Položka je odznačená, nikdy jsem ji neměnil...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

@forbidden: Stále to nedává logiku, abys v práci na doméně vykonával nějaké půldenní čištění. V dobře nastavené doméně se to do tohodle stavu nesmí dostat, i když nyní chápu, že je ti to jedno, protože to máš placené. Bitová kopie se dá udělat i s nainstalovanými Office a psal jsem o wsusoffline.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

S tím nastavením oken je to po přeinstalaci v pořádku. Měl jsem asi 2 roky starou verzi, kdoví kde chyba vznikla.
Nicméně s těmi dočasnými soubory Firefoxu si nejsem jistý ale nijak mě to nevadí - nechávám je mazat automaticky při ukončení. Na pokus s Cleanerem bylo aut. mazání samozřejmě vypnuto.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“