Sháním: čirá silikonová vazelína

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Sháním: čirá silikonová vazelína

#1 Příspěvek od sinclair »

Pánové,
měl jsem zásobu asi 25 kulatých krabiček po cca 20g a bylo to označeno jako "Silikonová vazelína pro impregnaci muškařských šňůr".
Výborná, hustá silikonová vazelína, co téměř hrudkovala, jak byla hustá a i ztěžka se roztírala. Ale kam jsem ji rozetřel, tam držela, nevzlínala a nevytékala.
Ty zředěný sračky z Elchemca, ať už čiré či bílé, co pomalu samy tečou, jsou k nepoužití. Po dotažení to téměř vše vyteče, vzlíná to po chladiči a vůbec je to na hovno.
Nevíte prosím, kde třeba i ve větších 0,5kg-1kg plechovkách /pro automechaniky apod/ sehnat opravdu hustou silikonovou vazelínu podobné konzistence, jako byla kdysi ta rybářská, co skoro hrudkovala, ale dala se prstem krásně rozetřít?
Ta rybářská po dotažení prvku udělala okolo izol. podložky jen takovej kopeček toho přebytku, co se nikam nerozlejzal, netekl a šel snadno setřít.
Potřebuju to i na mazání a kultivaci chodu ložisek potenciometrů - nic lepšího, než ta rybářská nebylo. Po dobrém namazání hřídele i ložiska potenciometr chodil plynule, kultivovaně, žádný vrzání, škrábání...
Nevíte prosím o něčem takovém?
Svého času se prodávala velice dobrá, čirá a hustá vazelína s názvem Lukasil-Lukosil, ale dávno ji už nikde neznají.
Možná někde bude totéž, ale pod jiným názvem.
Neporadíte prosím?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Niečo také
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#3 Příspěvek od starecd »

Přílohy
silikonová vazelína.jpg
(32.61 KiB) Staženo 85 x
Naposledy upravil(a) starecd dne 08 dub 2017, 20:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Silikonovou vazelínu podobných vlastností měli před 30-ti lety automechanici v desetikilových plechovkách. Název byl "Silikonové mazivo" plus nějaké číselné označení. Ještě mám trochu doma a ani po těch letech není patrná žádná podstatná změna vlastností.
Domnívám se že v autodílnách by něco podobného mít mohli.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od elektrosvit »

Já si půjčil ze školní dílny tu stejnou, jako je na obrázku od starecd, jen krabička byla zelená. Mazal jsem s ní zvedáček v gramofonu, jeho pohyb tlumí velice dobře. Měli tam i jinou podobnou, akorát v nepůvodním balení. Asi to byl zmiňovaný Lukosan, konzistence byla stejná.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Starecd, kde jsi na to narazil - je to totéž, co jsem měl a co už došlo.
Kde to mají volně v prodeji? Nebo je to Tvoje stará zásoba?
To, co jde vytlačit z tuby bude stejná řídká sračka, jako z Elchemca.
To už spíš ten kelímek. Viděl někdo ten kelímek zevnitř?
Naposledy upravil(a) sinclair dne 08 dub 2017, 22:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
robokop
Příspěvky: 11
Registrován: 15 dub 2016, 02:00

#7 Příspěvek od robokop »

A co treba Lukosan M z Lucebnich zavodu Kolin, ktery se vyrabi v ruznych konzistencich.

Uživatelský avatar
varikap
Příspěvky: 50
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: Praha 4

#8 Příspěvek od varikap »

Největší "hustotu" by měl mít ten s označením M20
http://www.lucebni.cz/Produkty/Lukosan%20vazeliny

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

No vidíš, sinclaire, já tu mám asi půlku kilový plešky, co prodávalo Elchemco před cca 15 lety a ta se musí téměř krájet. Je tak hustá, že ji dokonce ředím takovou skorotekutou v tubách na mazání o-kroužků, produkce Technisub. Ty muškařský kelímky se prodávaly už na počátku 80-tých let. Pamatuju dvě hustoty, jedna hrudkovala, druhá asi jako sádlo na chleba. :wink: V rybářských krámech jsem ten kelímek neviděl minimálně 15-20 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

Takú hustú silikónovú vazelínu mali vo Whirlpoole pred cca 20 rokmi na utesnenie spojov (hadice na práčkach) od vody. Nebola úplne priehľadná.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Ta vazelína z autodílen byla ve větší vrstvě taky neprůhledná, barva spíš matně bílá. Nevím na co to používali ale mimo jiné se tam opravovaly i motorové pily a jiná lesní technika.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Leoši, to našel strýček googl, dal jsem obrázek kvůli ostatním, kdyby měli. Já mám zbyteček z elchemca a tehdy byla ještě dost hustá, porovnával jsem s Lukosanem 14 a je fakt hustší.
Pokud si pamatuju kupoval jsem tubu té 14 za 52Kčs a teď za pravděpodobně řidší sajrajt chtějí 190Kč?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Nekdy v unoru jsem koupil na bazosi karton teto vazeliny http://www.provyrobu.cz/product/tuky-mo ... 020-1kg/66

Typek to prodaval za 80,-/kg
Nevim jestli to resi tvuj problem, ale pisou ze to je na:
Kluzná kontaktní ložiska v audio a videorekordérech, CD přehrávačích a kamerách, převody v domácích spotřebičích, kopírkách a ostatních kancelářských zařízeních.

Tak snad by mohla byt pouzitelna.
Inzerat nemuzu momentalne najit, ale typek rikal ze toho ma jeste desitky kg

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

Leoši - přesně takovou co popisuješ (rosolovitá co hrudkovala, téměř čirá) jsme před lety používali ve fabrice. Už si ani nepamatuju v jakém balení a pod jakým názvem byla. Já jí měl jen malou krabičku (co jsem si vyptal od chlapů ve výrobě) a ani tu bych teď asi nenašel.
Taky jsem s ní "mazával" hřídelky zvedáčků ramínek gramo (musela se "rozemnout" v prstech, aby /teplem/ trošku zřídla a šla pak roztírat) a sem-tam i pod slíd. podložky TO3. Později jsem od kluků z TNZ dostal zbytek tuby "bílé vazelíny" určené přímo pod ty chladiče, tak jsem od té doby používal už jen tu.
Zkus kontaktovat Milana (svmbass) jestli se třeba náhodou "nepředzásobil" (třeba bude aspoň znát název a balení) - i když ty zřejmě potřebuješ nějaké větší množství:
sinclair píše:Nevíte prosím, kde třeba i ve větších 0,5kg-1kg plechovkách /pro automechaniky apod/ sehnat opravdu hustou silikonovou vazelínu podobné konzistence, jako byla kdysi ta rybářská, co skoro hrudkovala, ale dala se prstem krásně rozetřít?
...
Potřebuju to i na mazání a kultivaci chodu ložisek potenciometrů - nic lepšího, než ta rybářská nebylo. Po dobrém namazání hřídele i ložiska potenciometr chodil plynule, kultivovaně, žádný vrzání, škrábání...
Teď mě ještě napadlo: Pokud to chceš vyloženě na ty hřídelky potenciometrů (tedy nejde o nějaké el. izolační vlastnosti), tak existovala dříve tzv. "vodní vazelína" (tmavě zelenohnědé barvy) - na čepy do aut, apod.. Ta byla rovněž vysloveně "soplivá" a na ten účel ("brždění" hřídelky potenc.) by snad rovněž vyhověla. Ta se snad vyrábí ještě dnes (nemám auto a tedy ani přehled) a tudíž by byla dostupná a rozhodně levnější, než ta silikonová - :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Možná, že by stálo za zkoušku vytočit 420 724 570 798. Poradenský číslo původního plniče krabiček, stále existující Druchema Praha. Čumím, co všechno dělají, půlku z toho jsem nikdy na trhu neviděl. 8O
Třeba to Mefisto na čištění grilů a pečících trub, nic lepšího jsem nikdy neměl v ruce.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“