Hyperion 1420i, problém s Pb

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

Hyperion 1420i, problém s Pb

#1 Příspěvek od ypsi »

Zdar panstvo. Mám tu modelársku nabíjačku Hyperion 1420i NET3, napájanú zo zdroja 13,8V/20A.
Potreboval som oživiť jednu gelovku 12V/7,2Ah, a nabíjačka dokáže síce akku bez problémov vybíjať nastavenými parametrami, ale pri pokuse o nabitie hlási: OUTPUT CIRCUIT PROBLEM.
Vyskúšal som iný aku 12V, aj aku 6V/4Ah, aj autobaterku, všade to isté.
Iné druhy akumulátorov /NiMH, NiCd, LiPol/ išli bez problémov.
Skúsil som aj napájať nabíjačku zo zdroja 24V/5A, bezo zmeny.

Máte s týmto niekdo skúsenosť? Schéma je nedohľadatelná, ale zaráža ma, že ide všetko okrem Pb.

Ďakujem za pomoc.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Zkoušel jsem někde najít návod k použití, ale jediným výsledkem bylo nasměrování na nějaký pofiderní výzkum od Penny marketu :?
Napadá mě, že se nabíječka brání tomu, že by měla nabíjet Pb aku, protože podle základního popisu je určená k nabíjení Li-iOn a Li-Pol aku. A ty mají přece jiné napětí na článek- olověný aku má nominální cca 2V, maximální 2,4V. Kdežto lithium aku mají 3,7V, max 4,2V. Takže u Pb je nominální 12V (6x2V), maximální 14,4V (6x2,4V). To se nepotká s Li-xxx aku, kde je nominální 11,1V (3x3,7V), maximální 12,6V (3x4,2V).naproti tomu, při vybíjení nabíječka nemá dané počáteční napětí, jen koncové. Potom si bude umět poradit (i když možná blbě) i s Pb aku.
Nemáš k tomu návod? Není tam psané něco o změně parametrů pro nabíjení Pb aku?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od ypsi »

Manuál je k stiahnutiu tu: http://www.hyperion.hk/dn/eos/EOS-NET&D ... N-EN46.pdf , firmwer v nabíjačke je posledná dstupná verzia.
Nabíjačka má v menu dostupné Pb akumulátory od 1 do 12 článkov, tam by som problém nevidel.
Raz (dávno) sa mi podarilo jeden gelák nabiť, teraz sa ma to proste rozhodlo ignorovať :?

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

Nabíječka si testne vybíjením vnitřní odpor a napětí aku, které nemá patřičné hodnoty tak nenabíjí. Připoj zdravou baterku a uvidíš.

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od ypsi »

A jo, takto.. No je pravda, že tie akumulátory už boli nie v úplnej kondicií, ale čakal som od takej nabíjačky, že sa s tým skúsi nejako porvať.
Druhú nabíjačku, čo používam /BT-2 od českej firmy STU mobil, dnes sa už na webe nedá nájsť/, s tým problém nemá, normálne po spustení procesu oznámi vnútorný odpor a napätie akku, a po skončení napíše finálnu kapaciu.

Skúsim to znova, keď sa mi tu objaví nový gelák.

Zatiaľ ďakujem!

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#6 Příspěvek od ypsi »

Takže je v nabíjačke nejaká zrada. Olovenky a Li-xx > Output circuit problem. NiMH fungujú. Schéma pravdepodobne neexistuje. :(

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“