Sušič vlasov Bravo, kondenzátor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Sušič vlasov Bravo, kondenzátor

#1 Příspěvek od spirit »

Ahoj, sušič údajne začal "horieť", v prednej časti som videl hrkať teleso, ktoré tam nemalo čo robiť, kondenzátor.

Ponúka sa, že kond. spôsobil pri hrkaní nejaký skrat, nožička na ňom je na viacerých miestach akoby skratmi opálená. Alebo mohla napomôcť "horeniu" aj jeho absencia v zapojení? Je tam vôbec potrebný? O nohy totiž neprišiel isto súčasne, nožička vyzerá byť odpadnutá od cínu už dávno, ak vôbec pricínovaná niekedy bola, samotné teleso zrejme držalo na tej druhej, až sa pri telese otrasmi za nejakú dobu urvalo...

Je to 3,3µF/50V/85℃, použiť klasický kondenzátor pre spotrebnú elektroniku?
Zapojený bol ako filtračný medzi prívodné kontaktmi jednosmerného motorčeka?

Ďakujem.
Přílohy
susic_2.jpg
(52.82 KiB) Staženo 150 x
susic_1.jpg
(114.06 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#2 Příspěvek od denis15 »

Jo, je to filtr pro motor. Pokud spadl ke spirále, mohlo to dělat hezké efekty :lol:

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od spirit »

Ďakujem denis15, dal som tam teda zo šuplíka obyčajný kondenzátor z GM alebo odkiaľ, dúfam že môže byť, našiel som však len 2,2µ (pôv. bol 3,3µ) snáď to nevadí, šlapalo to aj bez neho... Motor sa ale točil tuho, chcelo to odstrániť namotané vlasy, no vrtuľa dole stiahnuť nešla, nechcel som to silným ťahaním celé vytrhnúť, tak som navŕtal dve diery, vyrobil zo spinky tenké "orezávatko" a postupne cez diery chumáč okolo osky orezával a povyťahoval. Škoda len že už sú ložiská vymlátené a občas to dochádza do nepríjemnej rezonancie. Medzičasom sme kúpili nový, ako záloha snáď postačí.
Přílohy
kondenzátor a čistenie.jpg
(92.59 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

To je spotrebka 2 roky a novy.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“