Prosím o kvalifikovaný odhad odběhaný doby u NTB

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Prosím o kvalifikovaný odhad odběhaný doby u NTB

#1 Příspěvek od EKKAR »

Dostal se mi pod ruce NTB Lenovo B50-50. Datum výroby znám.
Ale chci znát názor lidí dnes a denně se potýkajících s nejrůznějšíma NTB na otázku:
JAK DLOUHO SI MYSLÍTE, ŽE JE TENHLE KONKRÉTNÍ KUS POUŽÍVANEJ?

Díky za help.
Přílohy
DSCN3962.JPG
(291.88 KiB) Staženo 121 x
DSCN3961.JPG
(263.1 KiB) Staženo 133 x
DSCN3959.JPG
(267.47 KiB) Staženo 143 x
DSCN3951.JPG
(261.32 KiB) Staženo 126 x
DSCN3942.JPG
(239.48 KiB) Staženo 147 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Podla mna to nie je velmi pouzivane, kedze vsetky pismena na klavesnici vidiet.

Ak to chces vediet presne, pozri sa do SMARTu HDD, ak je disk povodny.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Nechci ho zapínat - aspoň zatím ne. Byl mi nabídnutej k odprodeji. Prodávající tvrdí, že ho používal jenom několik dní a pak ho odložil, protože získal modernější a výkonnější. Proto se ptám praktiků na odhad doby používání.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#4 Příspěvek od Pravoslav »

Tak ze svých zkušeností mohu dodat, že za pár dní bych ho takto nestihl "opotřebovat". Slovní spojení "několik dní" je relativní pojem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Sice plasty na tychto lacnych Lenovach su hrozny hnoj, ale za par dni sa to takto neopotrebuje. Kazdopadne by som to nekupoval.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Půl roku a dva majitele to za sebou má.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Můj NTB je používaný skoro každý den už 5 let a je méně odrbaný než tento. S tímto buď někdo nešetrně zacházel, nebo má naběháno až až.

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#8 Příspěvek od Pravoslav »

Já myslím, že by vůbec nebylo od věci, se prodávajícího zeptat, kde (při jaké činnosti) byl notebook používán.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Pravoslav píše:Tak ze svých zkušeností mohu dodat, že za pár dní bych ho takto nestihl "opotřebovat". Slovní spojení "několik dní" je relativní pojem.
rnbw píše:Presne tak. Sice plasty na tychto lacnych Lenovach su hrozny hnoj, ale za par dni sa to takto neopotrebuje. Kazdopadne by som to nekupoval.
p32 píše:Půl roku a dva majitele to za sebou má.
elektrosvit píše:Můj NTB je používaný skoro každý den už 5 let a je méně odrbaný než tento. S tímto buď někdo nešetrně zacházel, nebo má naběháno až až.
protože ač je to striktně proti pravidlům, teprve takhle v kumulovaným součtu to dává informaci velice výživnou.

A já se musím omluvit za malou lest, který jsem se dopustil při popisu mýho vztahu k tomu NTB.
Ten totiž koupila moje drahá polovice v í-šopě "U Zelenýho Z M R D A" jako "pouze rozbalené zboží" = zlevněnej na 10 436,- českejch kulatejch proti novýmu s cenou 11 990,-, doprava grátis. Datum výroby na krabici i na nálepce zespoda je 16.05.30 = 30.května 2016 - to by nic neznamenalo, kdyby kus opravdu jen ležel ve skladu.

Na první pohled se mi ale na něm něco nelíbilo - zmuchlaný okraje ochranný netkaný textilie i mezi víkem a klábosnicí. To by jen vybalená mašina měla těžko. Pak jsem se podíval na ten hřbet u pantů (koukal jsem jestli nejsou nalomený), kde jsem našel něco zelenýho, co vypadá jako by s tím NTB už někdo vzal Zelenýho Z M R D A po palici a špatně to pak z toho NTB utřel. A po podívání se na otevřenej NTB i bez zapnutí jsem na fleku prohlásil, že tu mašinu někdo minimálně půl roku dost nešetrně zneužíval - stačil ten vydrbanej touchpad a oblejskaná klábosnice na nejčastějc používanejch klávesách a prostředku mezerníku. Zejtra jim to jdu poslat zpátky ne jako vrácený zboží, ale jako reklamaci s pohrůžkou nahlášení pokusu o podvod na ČOI a běda jim jestli nevycálujou do koruny celou cenu, nebo nepošlou jinej, aspoň trochu slušně vypadající kloudnej kus.

Jasně, řeknete proč jsem si to nezařídil sám - jenže tohle si chtěla moje polovice od začátku do konce dotáhnout ona sama a když mi řekla že má vyhlídnutý Leninhovno, dal jsem od toho ruce pryč úplně... Marně jsem jí vtloukal do hlavy, aby od Z M R D A nic nekupovala ... Je to marný, je to marný, je to marný ...

Takže díky vám, kluci, za potvrzení mýho odhadu - a držte mi pěsti, ať to aspoň vyjde s tím vrácením ...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 17 kvě 2017, 00:42, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Tipuju 3-4 roky každodenního používání. Nechci vidět, co se vysype z klábosnice, nechci vidět, jakej bordel bude naluxovanej uvnitř.
Za půl roku i kdyby intenzivnějšího používání se povrch takhle nevyleští.

Kamarád má podobnej model na benzínce. 3 roky starej, běží 3-4x tejdně po dobu 14 hodin. Nemá myš, používá dotykplacku. Ale takhle 🤐... to vážně není.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 17 kvě 2017, 00:45, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Romane, 3-4 roky ne - je fyzicky bez 14 dní rok starej. Ale rozhodně není jen rozbalenej a vrácenej, jak se snažili na webu nablít lidem do hlavy. Zítra ho zkusím nahodit a mrknu se na S.M.A.R.T. disku. Údajně v tom má bejt Wirus 10 Houm(less), tak jsem zvědavej, jak se to bude tvářit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

Jak jsem dopsal vejš. Jestli je to tak, jak píšeš, buď je materiálově šizenej, nebo ho někdo sakra trápil. Dyť vypadá jen o polovinu líp jak moje PS/2 klábosnice BenQ, který bude 11 let, na který píšu tisíce a tisíce nesmyslů denně, na který jsem paříval tak, že jsem pod ní stůl rozvrzal!

Jestli budou skřeti zlobit, klidně bych s tím navíc nakrmil tisk.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#13 Příspěvek od Eleman »

EKKARe a teď se polož na otázku: Stálo těch ušetřených cca 1.500 za to?
Právě z tohoto důvodu nikdy! přes e-shop nekupuju rozbalený/použitý/opravený atd. zboží. Proč? Protože v něj nemám důvěru. Proč ho jen tak někdo rozbalil a nechal ležet, nebo vrátil? Protože se mu nelíbilo? Blbost, to si ho klidně mohl předem omrknout/vyzkoušet někde vystavené a pak objednat levněji v e-shopu. Ale protože e-shopy takovéto slevněné zboží nabízejí, tak to asi někteří lidé kupují a tady docela platí citát "Nechci tu slevu zadarmo".
Samo, že taky někdy nakupuju ve slevě, ale vždy věci jednoduché, skutečně levné (aby případně nebylo co ztratit) a hlavně tam, kde si zboží mohu prohlédnout a vyzkoušet. Když to prodejce nedovolí, nemám v něj a zboží důvěru a jdu dál. Však není jediný.
Člověče a teď upřímně, takovej zkušenej chlap a nechá svoji polovičku udělat takovou věc...
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

EKKAR 2017-05-16 ve 23:36:12 píše:....
Ten totiž koupila moje drahá polovice v í-šopě "U Zelenýho Z M R D A" jako "pouze rozbalené zboží" = zlevněnej na 10 436,- českejch kulatejch proti novýmu s cenou 11 990,-, doprava grátis. Datum výroby na krabici i na nálepce zespoda je 16.05.30 = 30.května 2016 - to by nic neznamenalo, kdyby kus opravdu jen ležel ve skladu.

Na první pohled se mi ale na něm něco nelíbilo ...

Jasně, řeknete proč jsem si to nezařídil sám - jenže tohle si chtěla moje polovice od začátku do konce dotáhnout ona sama a když mi řekla že má vyhlídnutý Leninhovno, dal jsem od toho ruce pryč úplně... Marně jsem jí vtloukal do hlavy, aby od Z M R D A nic nekupovala ... Je to marný, je to marný, je to marný ...
...
2 Eleman - po 26 letech manželství už mám jakous-takous představu, kdy něco dokážu zastavit ještě před průserem, a kdy to musím nechat doběhnout až do hnědýho konce - abych pak musel nastoupit sám a všecko dokopat zpátky do žádoucí figury. Ty asi nejseš ženatej, viď? Protože jináč bys věděl, že žádná ženská nikdy pořádně neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane...

Já navrhoval koupit DELL nebo Toshibu - a třeba v Mallu nebo v CZC, ale jak Leninhovnu, tak Zelenýmu Zm r d ovi jsem se chtěl na světelný staletí vyhnout. Ještě přikládám fotku displeje se zobrazením S.M.A.R.T. údajů o disku, dneska jsem ho napíchnul na nabiják a zapnul - ty hajzlové zelený se ani neobtěžovali s nějakýma výměnama, nechali tam v klídku původní disk s víc jak 800 zapnutí a necelým 1000 odběhanejch hodin, jen ho sformátovali a natáhli tam čistej Wirus 10 Houmless ... Diagnostiku baterky jsem radši ani nevytahoval ...

Jo a dneska jsem si hned při otevírání krabice uvědomil, co mi na tom NTB ještě hned ze začátku nesedělo - celej NTB i s krabicí SMRDÍ TABÁKOVÝM KOUŘEM = měl ho někdo někde na hospodě nebo v podobným prostředí, kde se prostě permanentně hulí. Tolik k "novýmu, pouze rozbalenýmu kusu" ...
Přílohy
DSCN3973.JPG
(231.76 KiB) Staženo 205 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

Podobně mi jeden prodejce nabízel rozbalený LED monitor za plnou cenu a ani se netajil s tím že ho zrovna používá při opravě PC. Údajně si ho jenom "půjčil na pár minut" protože ten jeho má poruchu.
Možná nelhal ale věř tomu. Pak se člověk diví že odejde podsvit těsně po záruce...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“