Schéma zapojení tabulových nůžek NTC 2000/4

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schiki1975
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

Schéma zapojení tabulových nůžek NTC 2000/4

#1 Příspěvek od schiki1975 »

Ahoj,nemáte někdo prosím naskenované schéma zapojení tabulových nůžek
NTC 2000/4 z Liptovských strojární?

pro jistotu jeste udávám i rok výroby 1997,nevím jestli to v průběhu výroby neměnili.Ale budu rád za cokoliv.

Občas je potřeba něco na nich opravit ale naposled jsem se pěkně potrápil-nakonec jsem na to přišel i bez schématu ale každopádně se schématem by mi to trvalo kratší dobu a bojím se že nějakou složitější závadu bez schéma neodstraním (celý život jsem opravoval a stavěl výtahy a teď jsem s tím skončil a začínám zápasit se soustruhama,nůžkama,frézama a bez těch schémat je to trochu problém).

Díky

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

OT Bez schemat nemáš v podstatě šanci . Inu dnes se kupují ... Anebo se dává pro obyč soustruh-frézu nová instalace za bratru 50 . Nepíši o odměřování , další položka .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Nauč se číst.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
schiki1975
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

#5 Příspěvek od schiki1975 »

Díky moc za schémata,teď se to může zase zkazit-a nic mě nezastaví :-)

Uživatelský avatar
schiki1975
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

#6 Příspěvek od schiki1975 »

za novou instalačku na tyhle stroje 50 klacků?

jak se to dneska řeší? cpe se tam nějaké Logo nebo něco takového nebo se jede klasicky -relátka stykače?

už jsem uvažoval překopat jednu starší mašinu na arduino ale bojím se co bude dělat to malé napětí a miniaturní proudy časem na spínačích,není nad pořádný proud který si vezmou stykače a relátka na kontaktech-ten si vždycky cestu najde.

a zase doplňovat arduino na vstupu relátkama se mi zdá kontraproduktivní

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

Auto.aty maju na vstupoch rele a ak nie tak na vystupoch urcite. Ano pouziva sa nieco take ako logo. Bezpecnostne spinace idu na rele v zakladnom stave rele taha. Tak ze keby nieco s nimi bolo masina nejde.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Až si někdo ustřihne prst , zaplatíš miliony .

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#9 Příspěvek od palmalsport »

Problematikou bezpečnostních částí řídících obvodů strojních zařízení, se živým již několik let, a musím říct, že mě to baví čím dál tím víc. Je to krásná a různorodá práce. Nejvíc těší pohled na hotové dílo, které poslouchá tak jak má. Tady je základ v řádném provedení analýzy rizik, a následném projektu elektro.
A co se týče řídícího PLC, tak záleží příklad od příkladu, ale LOGO jsme doposud nepoužily.Vždy to bylo čistokrevné a plnotučné PLC SIMATIC.
Totiž pokud potřebujete úpravu programu, tak u SIMATICU, lze dělat vše za provozu, u LOGA nelze.



Repas starých strojních zařízení, je něco jiného. I když ve své podstatě, děláte vše nové, záleží na spoustě i drobných maličkostí.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

No zrovna porovnavat Simatic s logom velmi nejde. A uz vobec u bezpecnostnej rady kde su automaty 2 prepojene optikou koli bezpecnosti. A 2vojitym vyhodnocovanim a porovnavanim stavu vstupu a vystupu.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#11 Příspěvek od palmalsport »

Tak to si špatně četl. Nikde sem nepsal, že používáme SIMATIC, jakožto bezpečnostní modul, ale jakožto řídící PLC.
Stran bezpečnostních modulů, ať už relátkových, a nebo programovatelných, používáme jiné. Například SICK, Pilz, nebo Allen-Bradley.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Jelikož na tom odkazu u Tumlíka je ta dokumentace, tak není problém uvést stroj do stavu v jakém byl vyroben.
A u stroje z roku 1997 se nebojím, že by dnes nevyhověl z hlediska bezpečnosti, když bude stejně bezpečný jako při uvedení do provozu.

A co se týče jiného stroje (zatím nebylo uvedeno jakého), taky bych volil raději co největší shodu s původním stavem, pak by neměl být problém s revizí.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud máš na mysli revizi elektrickou , tak té je fuk , jak co pracuje . Změří odpory a je fuč . Nyní jsem dával do provozu dvě přečerpávací jímky dodané skoro před dvěma lety . Nefungovaly po ty dva roky . Nejspíše zapojovali vodáci . U obou stejně blbě zapojili plováky . Jímky měly přepad ..... Taky mi šéf řekl , vždyť to má revizi ....

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#14 Příspěvek od palmalsport »

TO : Habešan
Na strojním zařízení se revize nedělají.

To : BOBOBO
Přečerpávací jímky, není strojní zařízení.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , co to mění na stavu , že elektrické vybavení , utopené trvale ve vodě , revizí prochází , ale nesleduje se jeho funkčnost . To je fakt . Nelze spoléhat na to , že když věc projde elektrickou revizí , je funkční .

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“