V monitoru to tiká jako když to má každou chvíli bouchnout

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
seastorm

V monitoru to tiká jako když to má každou chvíli bouchnout

#1 Příspěvek od seastorm »

Zdravím,
Mam Siemens nixdorf MCS 1404, poøídil jsem ho starší, ale po nìkolika dnech se mi zùžil obraz ve svislém smìru a nebylo jej možné poladit potenciometrem. Tak jsem se mrknul dovnitø. Na desce nic viditelného co by podlehlo usmažení - vùnì elektoniky standardní, kondíky na oko zachovalé. Servisní schema monitoru jsem nikde nenašel a tak jsem se jal poladit trimry na desce, povedlo se mi zlepšit kontrast a trošièku roztáhnout obraz. Jenže se stalo nìco divnýho, po cca 20 minutách bìhu se mi obraz zùžil a to ve smìru vodorovném na pruh o šíøce 20cm a vypadl signál z PC ikony se pøestaly zobrazovat. A tak jsem PC i monitor vypnul.
Nakonec když jsem jej zapnul, tak se ani nerozsvítila indikaèní dioda power-zelená a monitor nenabìhl vùbec a zdá se, že v prostoru trafa to tiká jak v mechanických hodinkách.....nápadnì to pøipomíná rychlý tikot pøed bouchnutím èasované bomby...tj. pro labužníky filmù je to ok...
nevíte jak toho siemense rozchodim?
pøeci jen jsem do nìj investoval a jen tak se ho zbavit nechci..
díky za jakoukoli radu,která mì pomùže monitor rozchodit
seastorm

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Niekde mas skrat.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Divne bochnul a az potom tika :lol: Nejspis tranzistor rozkladu ktery ma v ceste P-Fet a tlumivku ty tri veci jsou bolest
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

To se mi kdysi u nějakého monitoru v práci taky stalo, resp. něco podobného. V monitoru křáplo a pak z něj šel šílený zvuk, takové ramplování, už přesně nevím, jak to znělo.
Měl jsem zato, že puklo VN trafo, nepamatuji se, zda jsem do toho monitoru koukal. Neopravovalo se a pořídil se místo toho nový.

Rád se poučím, co to mohlo být.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli se zůžil obraz a teď to tiká, tak je mrtvej tranzistor u VN v horizontálu a nejspíš i ten FET, co ho napájí. Každopádně to vypadá jako důsledek, nikoliv příčina závady... (tedy jestli se obraz horizontálně scvrknul)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

Pozor na VNTR

#6 Příspěvek od Lupiino »

Jednou už jsem něco takového řešil, důvod mezizávitový zkrat VN. Odprásklé tranzistory to nespravily.... ale zkus to..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“