Notebook Asus

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosta564
Příspěvky: 23
Registrován: 27 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Notebook Asus

#1 Příspěvek od rosta564 »

Zdravím všechny,nestal se vám problem u notebooku že nejde podsvětlení obrazovky jinak plně funkční,nevím jaké jsou hodnoty měniče díky všem

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Zalezi co odeslo jake hodnoty mas namysli je tezko rici kdyz jsi neuvedl ani jaky s jakym LCD jinak je napjen plnym napetim z adapteru (aku) pres pojistku cca 2A je tam spinani 3,3V a jas cca 1,5-3V leze z toho pres 1kV pri zapalovani vice. Tech menicu je kupa.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Treba to rozobrat a na ten menic sa pozriet. Naposledy som to riesil v nejakom Compaqu a bol tam spoj medzi plosakom a jednym koncom cievky nejaky prepaleny. Nic ine som nenasiel zle, tak som to prispajkoval a islo to...

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

mìl jsem stejnou závadu zkontroluj SMD pojistku v napájení mìnièe (prímo na mìnièi)

Uživatelský avatar
energyS
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2006, 02:00

t

#5 Příspěvek od energyS »

Tak isto mohol odist rezonancni kondik na upconvertore, ktory podsvietenie napaja, teda aspon tak je to u beznych LCD ale myslim ze podobne to bude u notebookov

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od xmarty08 »

Chystám se na opravu stejné závady, ale na notebooku Acer TravelMate 245LC, je na něm 15" LCD... Ještě jsem takovou závadu nedělal, proto bych se chtěl zeptat, kde je ten měnič umístěnej, v části kde je obrazovka? (chci toho rozebírat co nejméně)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V notebookoch je invertor spravidla hned pri LCD paneli. Niekedy ale treba rozobrat vselico, kym sa podari dostat prec ten kryt.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od kodl1 »

Mám stejnou závadu na NB Compaq Evo N115, nejde podsvícení displeje, napětí jde až na cívečku, na straně se třemi vývody jsem naměřil : +5v, +5v, 0-zem. Cívka je ok, měnil jsem ji z jiného měniče. Dál si nevím rady, potřebuju postrčit... A ten rezonační kondík, seženu ho třeba v GM?
Díky za odpověd.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“