porucha video SONY slv-363ee+sháňka DO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

porucha video SONY slv-363ee+sháňka DO

#1 Příspěvek od Peta-cb »

zdravím vás a prosím o radu.mám tu dané video a nechce mi přehrát kazetu.tuner jde normálně i když i bez kazety se stále točí hlava.vjíždí i zajíždí v pořádku.ale jak zajede kazeta a chci přehrát nejde nic play/ff...přimtom páska se na chvilku na hlavu navine i trochu převine.ale po pár vteřinách se čilisti vrátí a konec.nesetkali ste se s tím??ď :cry:
Naposledy upravil(a) Peta-cb dne 03 lis 2006, 22:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Zřejmě se ti netočí navíjecí trn nebo snímač nehlásí, že se otáčí. Zkontroluj spojky, řemínky, brzdy a hlídač otáčení trnu.
Pak se uvidí.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peta-cb »

vše se točí jak má gumičky nejsou vytahaný.trn se taky točí.ale něco je trvale seplý.při ON se hlava točí ať s kazetou nebo bez a ukazuje to v tv sp: a nějakej čas.a taky když ji vyjedu zůstává čas bez vynulování.když dám kazetu a hned př:Rew přetočí to tak minutu a konec.asi opravdu nějaký čídlo. ale kde a jaký...přes sony lajk :(

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#4 Příspěvek od pejo »

Pod unašečema jsou opto čidla otáčení (zrcátka, nebo "cimbuří"). Lze změřit napětí na optotranzistoru. Při otáčení unašečem se musí napětí měnit z 0 do cca 4,5V, pokud se mění v rozmezí cca 2V - 4,5V, tak to už je špatné. Stačí u zapnutého videa rukou točit unašečem. U některých SONY videí je dobré propájet propojky na DPS mechaniky, ty právě propojují ty čidla.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

no tak to se od těch cca 0,23V do těch 4,5 měnilo.sou tam dvě diodky jedna tmavá druhá čirá tak sem snad měřil dobře.ale s tou čtecí hlavou mi to je divný co zmáčknu on nastartuje a jede.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#6 Příspěvek od pejo »

A když dáš to Play, tak jde obraz, než se to vypne ? Píšeš, že REW šlo cca 1minutu - to je docela dlouho.
To napětí 0,25 - 4,5V je O.K. Jsou čidla na oba unašeče?
Ta hlava se bez kazety u některejch videí točí, ale po cca několika minutách by se měla zastavit, pokud je video zapnuté a je v klidu.
Reset počítadla je u některých videí až po vložení kazety. Teď tu nemám podobné SONY video, abych to mohl zkusit.
Taky to může dělat CAPSTAN motor, nedrhne ?
Kdyby byl aktivní DEW senzor (vlhkost), tak by se točil drum, ale neměla by tam jít vložit kazeta.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Peta-cb »

to jsem špatně definoval promiň že se přetočilo cca minuta ne doba chodu..čidla jsou na oba.hlava se točí stále(10min chodu).No když dám hned play zvuk naběhne ale místo obrazu je modrá plocha.jde to max 2-3 sec.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#8 Příspěvek od pejo »

To už bude problém, radit na dálku a bez dokumentace. Ještě bych se mrknul na řízení DRUM motoru - jestli má důvod se točit a jestli se točí správně - kontrola PG, FG a řídicí nap. DRUM motoru.
A kontrola, že signály čidel dorazí až k servo uPC.
Předpokládám, že napájení (filtrace, elyty) a MODE SW si kontroloval.
Myslím, že další laborování je za hranicí rentability pro toto video. Pokud je to pro zákazníka, tak cena nad 1000,-Kč je většinou nezajímá a pokud to opravíš, riskuješ, že si to nepříjdou vyzvednout.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Peta-cb »

schéma sem tedy náhodou sehnal.ale eště se v tom nějak vyznat.musim si to vytisknout a sestavit.ale jinak ti děkuju za ochotu a čas radami strávený. co je to PG, FG???je to jedné sousedky z ulice.takže tam by byla případná domluva dobrá.ten motor se mi zdá že běží až moc rychle až celý video jemě vybruje.asi to tak nakonec skončí vrácením.ale byla by to teprva 4 věc co bych vracel.z peněžních důvodů.nakonec stejně mi to daj na díly.určitě to je nějaká blbinka...ale jak potrápí.napájení sem probral letmo.zkusim se na to ještě zaměřit.eště mne napadlo rozdělat takovou plechovou krabičku vede tam pásek se spoji od té hlavy.co myslíš?

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#10 Příspěvek od pejo »

Jestli se točí rychle, tak to je stopa a důvod, proč se vypíná.
Z motoru DRUM jdou dvě kšandy, jedna do plechové krabičky, to je signál z hlav - to nás teď nezajímá a druhá je pro motor. Na DRUM motoru jsou dvě čidla. Jedno pro rychlost FG a druhé pro fázi PG. Někdy jsou v jednom a signál je sloučený. Nejčastěji je realizováno jako HALL senzor. Zkontroluj osciloskopem, jestli z toho něco leze. Pokud se to tam nezesiluje v IC, tak je ten signál z toho HALLu slabej, na to pamatuj při měření. Signály by měly být vyvedený na konektoru motoru. Tam je ještě napájení cca 12 - 16V unreg., někdy 5V, řídící napětí a PG/FG. Jestli máš schéma, tak to bude brnkačka. Na schématu by mělo být vyznačeno, kde je PG a FG signál z motoru DRUM. Oba signály musí dojít až do servo uPC. FG je jako sinusovka, která se mění, když motor přibrzdíš a PG jsou úzké pulzy 25Hz.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Peta-cb »

Obrázek

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#12 Příspěvek od pejo »

Tak u tohodle motoru je elektronika mimo. FG snímá takový ten meandr kolem cívek a PG snímá ten černej čudlík mezi polovejma nástavcema - je tam i na PCB napsáno PG - jestli to dobře vidím. Zesílení a tvarování ma na starosti ten IC na desce, kam vede tan konektor z motoru.
Spíš mi pošli to schéma a já ti pokreslím kde co je.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Peta-cb »

já ti teda povim že mne nic ještě tak snad nezničilo jako tohle video. :evil: dal bys mi prosím nějaký mail???

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Peta-cb »

Video je opravené.ale ještě prosím nevlastníte někdo z vás dálk.ovladač k tomuto videu nebo nějaký funkčně dost podobný??jedu přes univerzál ale nedostanu se do menu.takže nemohu skoro nic. dyštak rád odkoupím.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “