TOM TOM ONE rozšíření vnitřní paměti

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

TOM TOM ONE rozšíření vnitřní paměti

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Vnitřní paměť je asi 512KB a rád bych ji zvětšil. V originále tato navigace měla pouze Německo, Rakousko a Švýcarsko, a mapa střední Evropy se tam již nevleze. Dělal někdo tuto úpravu ? Přeci výměnou nějakého paměťového čipu by to mělo jít. Nebo kdyby se někde dala stáhnout mapa pouze Česka která by se do této navigace vlezla.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Těch 512KB není RAMka? Není tam nějaký slot na SD kartu?
Každopádně navigace dnes není jen o čerstvé mapě, ale hlavně o navigačním software (jeho algoritmech).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

To bude 512 MB. Ak tam nie je slot na SD kartu, tak na doske su plosky, kam sa da osadit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tych TomTom ONE je viac verzii.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Měnit v navigaci paměťový modul nejde. Buď má slot na SD, nebo uvnitř místo na montáž SD karty a nebo smůla. Víc možností není. A jen naše mapa neexistuje a ani se běžně nedá z některé větší vypreparovat.
Jestli některá stará navigace má slot na kartu, ale neumí načíst větší než 2GB, má starý bootloader. Ten je potřeba přehrát novější verzí, ale s rozmyslem. Je to něco jako BIOS a normálně se nejde vrátit k nižší verzi. Při hodně veliké smůle se navigaci už nepovede nastartovat a je to pro ní konečná. Takovou opravu dělali dánové a prakticky se nevyplatí. Bezpečná verze bootloaderu (soubor system), která umí karty větší než 2GB je 5.5128.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od jehlik »

Zdravím,rozšířit pamět jde,před pár roky jsem ji rozšiřoval několikrát na 4G.Na pl.spoji máš plošky na které připájíš přes drátky redukci na mikro sd kartu,pak zasuneš kartu.Nahraješ nový upravený boot a upraveny tomtom sowt.Pak nahraješ upravenou mapu.Všechno je někde na netu i česky.
Plně funkční sowt pro TT One NC 9.170

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

hafca píše:nebo uvnitř místo na montáž SD karty
A o čem že to píšu? :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od radioelectrum »

jehlik píše:Zdravím,rozšířit pamět jde,před pár roky jsem ji rozšiřoval několikrát na 4G.Na pl.spoji máš plošky na které připájíš přes drátky redukci na mikro sd kartu,
A není to tostejné jaky kdybych do navigace dal kartu? To mi nepomůže, já potřebuji rozšířit vnitřní paměť. Apropo, jakoukoli Mikro SD kartu mi to nebere, (vyzkoušena nejen rychlá ale také 512MB pomalá)SD karty to některé sice vidí, ale mapu z ní nenačte, takže tudy cesta nevede. ta mapa česka se nikde nesežene ?
A nešlo by tam nahrát jiné navcore a dát jiné mapy než zrovna tom tom ?
Přílohy
P1250979.jpg
(155.92 KiB) Staženo 11 x

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Jestli máš slot na kartu, je nesmysl chtít rozšiřovat vnitřní paměť.
A naše mapa opravdu není. Smiř se s tím, vím o čem píšu. Zabývám se těmito navigacemi cca 10let. Jestli kartu navigace vidí, musí z ní mapu načíst.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

teď jsem zkusil tu starou SD kartu z foťáku a sice ji to vidí, dá se na ni nahrát mapa , ale po spuštění tomtom exe to píše že není připojená navigace. takže jsem z toho celý jelen, to mi vůbec nedává smysl.
Má to potřebu určité velikosti alokační jednotky při formátování ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Zkus kontaktovat tohohle člověka: https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php ... &start=400 - několik lidí už se shodlo, že to je asi nejlepší "hacker" Tom-Tomů v republice.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

za ten čas co jsem se pokoušel rozchodit mapu na pamětové kartě bych stihl dojít koupit novou větší paměť, zajet za kamarádem a dát mu tu paměť na vyměnění, odpracovat "meloucha" na němž bych si vydělal na nákup lahvinky, zajet do hypermarketu koupit lahvinku, zajet s lahvinkou ke kamarádovi a vyzvednout navigaci.

takže nikdo tady není co by věděl jak vyměnit tu vnitřní paměť ?

Asi to vzdám, a pořídím si jiný typ navigace.
Co mi doporučujete ? kamarád koupil před pár lety co si v Lidlu a dodnes nemá s ní problém. Navíc ta jeho zná i čísla domů což Tomtom neumí. A mít celou Evropu mi je na h* když potřebuji najít dům v horní dolní 50km ode mne.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Když jsem já laboroval se svým TomTom One XL, tak se do origo dala zastrčit jen SD karta 2 nebo 4 GB. SDHC 2GB a vyšší nechodí, ani ji nenajde!!! Po přehrání bootloaderu chodí jak SD, tak SDHC. Největší jsem zkoušel 8GB.

Znásilnit TomTom aby uměl neplacený mapy s jistým úsilím jde, ale musí se přehrát navcore a upravit mapy. Taky jde do jednoduššího TomToma nacpat navcore z vyššího typu a získat spoustu funkcí navíc. Ale potom se příliš nedoporučuje připojovat se na TomTom Home. :wink:
Podle úrovně dotazů zakladatele vlákna pochybuju, že to zvládne. No a jak na to sem nejspís nepatří, že admine?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od radioelectrum »

On ten Tom Tom buď vidí vnitřní paměť nebo kartu. Má to tak být ? Já vidím nejjednodužší cestu rozšířit paměť přímo uvnitř, místo původního čipu dát větší, a budu mít po starostech napořád.
to Celeron to je zajímavé, mohl bys to nějak upřesnit přes SZ.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Zkus, jestli tě admini pustěj na http://gpstomtom.freeforums.org/portal.php
Pokud jo, tam se vše dočteš.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Navigace“