Gramofon Technics SL-QD33

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

Gramofon Technics SL-QD33

#1 Příspěvek od denis15 »

Zdravím pánové,neměl už nekdo z vás v rukou tento gramofon? Závada respektive chování je následující: Zapnu,dám start-rozjede se,zvedne ramínko,da na začátek a hraje. Pokud dohraje,zaparkuje raminko a vypne. Potud ok. Nereaguje však na stop-hraje dál,jen zhasne ledka. Odted už nereahuje na nic. Stejně tak nereaguje na cue tlačítko. Dokonce se dostane občas do sravu,kdy je ramínko ve stavu zvednuto a pružina vrací na začátek a nereaguje. Po vypnutí se nechytil,nereagoval,až po cca 1/2 minutě jakoby reset a vše opět jako na začátku popisu. Manuál mám,ale je to hardcore a nerad bych něco rozdrbal kompletně. Děkuji za každý tip. Napadají mě jen ty snímače všeho možného,ale když procesor akceptuje stisky ale nevykona povel,jen zhasne ledku,nevím,čeho se chytit.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Měl jsem to v ruce párkrát. Zkontroluj napájecí napětí (je tam tuším 12 V pro pohon a 5V logika), pak všechny tlačítka a senzory. Co si pamatuji, při svodu v některém mikrospínači se může stát, že se při zmáčknutí jiného vyvolá nějaký testovací nebo servisní mód. Je tam tuším nějaký reset (asi v poloze ramínka na restu), ten když zlobí, dělává to psí kusy.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

denis15 píše:... Nereaguje však na stop-hraje dál,jen zhasne ledka. Odted už nereahuje na nic.
Když je navoleno Repeat, nebo třeba "45" a svítí příslušné LED, po té STOPce ty příslušné LED svítí, nebo taky zhasnou?

Díval jsem se do kolegových poznámek, podobná situace byla bohužel procák, který za studena - po zapnutí fungoval, po pár minutách zamrzával.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Ahoj Tome,poslal bys mi do sz číslo? Toto bude lepší po telefonu,nicméně to vypadá,že po play ten gramec nechápe,že hraje a stopka jen zhasne led. Samozřejmě pak uz na play nereaguje,ale prehrava az do konce desky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“