HDMI po blesku

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

HDMI po blesku

#1 Příspěvek od mi-ro »

Je čas letních bouří a s tím spojených "havárií" elektroniky. Poslední dobou se toho ke mě dostalo poměrně dost. Závady různé, od lehkých až po totálky. Ale co nezklame jsou HDMI vstupy-výstupy. Ať jsou závady jakékoliv, co bylo propojené pomocí HDMI tak 100% vždy KO. A to jak výstupy SAT receiverů tak vstupy TV. Patrně se šetří na ošetření vstupů převodníků. A co vy, jste na tom podobně?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Je jasny, že záleží na energii, ale co jsem otevřel a zkoumal - vždy bylo pole zenerek mezi konektorem a IC. Byly osazeny? Byly taky KO? Já sem naštěstí takový problém zatím neřešil.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Nene, žádné ochrany vstupu převodníku osazeny nebyly. Cesty z konektoru rovnou do švába. A co se týká přívodů, blesk je tak nevyzpytatelná věc že dva přístroje zapojené do jedné zásuvky-zozdvojky, jeden jak když DPS pomlátíš palicí, totálka, druhý nedotčený, funkční. Blesků se bojím!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Nedávno som opravoval jednu plazmu, kde to schytala zo satelitu cez HDMI. Sat ešte v záruke, ktorú uznali a plazma funguje tiež. Boli v ceste HDMI použité ochrany. Viac TU
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Další OT odstraněn. Už to nebaví ani mě, mistře Federmanne.

HDMI vstupy jsou mizerně chráněný, stává se, že odejdou i při připojení zařízení napájenýho ze spínanýho zdroje z laciného kraje. Ani nemusí být bouřka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Takmer všetky modely TV od LG čo nemajú hdmi switch, takže HDMI vstupy priamo do cpu už nemajú žiadne externé ochrany. Ochrana je na čipe, ktorá samozrejme ničomu nepomôže, lebo málokto cpu v bga puzdre bude meniť :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“