Světlo ničí pojistku

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

Světlo ničí pojistku

#1 Příspěvek od kolovratek7 »

Ahojte, přestalo mi svítit levé zadní červené světlo, tak jsem jako první prošel pojistky a problém objeven. Jenže po výměně pojistky pořád nesvítilo a zase pojistku zničilo. Žárovka je v pohodě, protože jsem ji prohodil s pravou a ta v pohodě svítila. Chtěl bych si to nějak opravit, ale jak problém najít? Díky moc za každou radu.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Nejspíš je někde v přívodu zkrat na kostru. Takže zkontrolovat objímku a přívodní kabel.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Zřejmě je zkrat už na přívodu, ve světle nebo v některém předřazeném prvku - musíš hledat. V takovém případě by pojistka hořela i bez žárovky.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od pepik9 »

To samé jsem měl loni u vozejku, zkrat vodiče v objímce na pružinu.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#5 Příspěvek od misocko »

a to svetlo moze mat na sebe kludne aj zasuvku na zapalovac v ktorej mas cinsku spalenu nabijacku na mobil :D

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#6 Příspěvek od satam »

misocko píše:a to svetlo moze mat na sebe kludne aj zasuvku na zapalovac v ktorej mas cinsku spalenu nabijacku na mobil :D
Tak to není u žádného auta, zapalovač i parkovačky mají samostatné pojistky!

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

satam píše:
misocko píše:a to svetlo moze mat na sebe kludne aj zasuvku na zapalovac v ktorej mas cinsku spalenu nabijacku na mobil :D
Tak to není u žádného auta, zapalovač i parkovačky mají samostatné pojistky!
Po amatérskej úprave v inštalácii je všetko možné. :lol: a nenapísal o čo sa jedná ?
Jedine čo vieme , - žiarovka je v pohode a jedná sa o levé zadní červené světlo .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Protože nevíme nic, zkusím dedukci, že jde o parkovačku, protože ty mívají v mnoha autech samostatné pojistky pro levou a pravou stranu.
Brzdová světla mají pojistku společnou, to by nesvítilo ani jedno, blinkry nejsou červené, ale oranžové. Tak opravdu zbyly jen ty obrysovky.
Ty jsou propojené odpředu dozadu, čili kdekoli po celé délce auta může být zkrat.
Možná sis ani nevšiml, že nesvítí ani levá přední obrysovka, protože se u nás pořád musí svítit něčím jasnějším.
Co máš vůbec za auto? Výrobce, typ, model, podmodel, ročník...?
Zkoušel jsem i věšteckou kouli, ale je voľajaká zmätená, ukazuje jen samé reklamy...

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, nemá to auto tažné a není někde v zásuvce tažného problém?

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od soucek »

Momentálně řeším něco podobného na Škoda Felicia 1.3MPI. Občas (1xtýdně) se přeruší pojistka 7.5A co napájí levé přední a levé zadní obrysové světlo. Dále je na tuto pojistku pověšeno osvětlení SPZ (RZ), podsvícení štítu přístrojů a kontrolka obrysových světel. Po pouhé výměně pojistky opět vše svítí jak má. Napadlo mě zkusit vyměnit všechny tyto žárovky za nové. Začal jsem těmi v podsvícení budíků, byly všechny zčernalé a jedna dokonce prasklá. Bohužel po několika dnech pojistka opět praskla. Kritickým místem bude pravděpodobně kabelový svazek přecházející z karoserie do 5.dveří. Provedu kontrolu tohoto místa a uvidíme. Tažné zařízení tohle auto nemá.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“