Dědické řízení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dědické řízení

#1 Příspěvek od danhard »

Nemáte zkušenost, jesti jsou na to nějaké zákonné lhůty ?
Po třech letech čekání, předkládání podkladů a odhadů nemovitostí a asi 2,5 roku urgování mě nenapadá co s tím dál ?

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#2 Příspěvek od Soemtron »

Asi lhůty nejsou.
GOOGLE:
Zákonná lhůta pro vyřízení dědického řízení není stanovena. Všechny úkony, které je třeba učinit, by měly být učiněny bez zbytečného odkladu. V případě, že se dědicové nemohou dohodnout, v dědickém řízení je nezletilý, nesvéprávný nebo se musí ustanovit znalec může dědické řízení trvat skutečně dlouho (mnoho let). Pokud je dědictví navíc předluženo, je běžné, že dědické řízení trvá několik let, neboť postupně odmítají dědictví dědici jednotlivých dědických skupin.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#3 Příspěvek od danhard »

No a to se mi stalo, přestože jsem vše dohodnuté dodal, tak mezi tím, než notářka rozhodla, umřel brácha a tím se zablokoval jeho podíl, který činí 1/10 dědictví, cca 30k.
Co mi byla platná plná moc od něj, blokuje to jeho dědictví a protože byl zadlužený, tak oslovují všechny potomky, i když je výsledek podle práva jasný, všichni to odmítnou.
Ke všemu největší věřitel jsem já, s 500k, pak je tam fronta podvodníků, lichvářů a exekutorů souhrnem asi 300k, počáteční "půjčka" souhrnem 15k.
Tátovi je 92r. a je tak zablokovaná jeho polovina majetku ze společného manželství. Po smrti maminky byl bez prostředků, protože účet ve spořce byl na mámu (na jednu osobu z páru). Všechno jsem platil já ze svejch dluhů.
Nevím, jak je to s poplatky, ale mám takovej dojem, že ten bráchův notář využívá všech zákonnejch a proplacenejch možností :roll:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Měli jsme něco podobného, ale nevleklo se to tak dlouho. Notářka měla všechny podklady co si vyžádala a mezi dědici bylo všechno domluvené, takže žádný problém, ale stejně nekonala. Hledal jsem na internetu a opravdu nemají žádnou lhůtu, ale jedno na ně přece jen funguje. Pohrozil jsem jí, že celou věc předám právníkovi a podáme na ní u soudu žalobu pro nečinnost. A zároveň na ní budu všechy škody a náklady, které mi tím vznikly. A světe div se, za týden po tomhle telefonátu bylo nařízené jednání.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#5 Příspěvek od microlan »

No moje zkušenost se soudy je asi taková. pokud jsem se snažil sám domoci práva, tak si to soudy mezi sebou neustále přehazovaly, v jednom případě zrušili řízení ráno toho dne kdy mělo být. Až jsem těžce zaplatil advokátku, tak to bylo do 2 měsíců vyřízeno.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Tak když to tady čtu, docela mě jímá hrůza.
A jsem rád, že když už jsem tohle musel absolvovat, proběhlo to rychle a plynule. Na konci ledna funus, koncem května dědictví uzavřené.
Pokud se nepletu, tak sice řešení dědictví padne tomu "příslušnému" notáři, ale pokud s tím dědicové nesouhlasí, můžou si sehnat notáře jiného.
Jen je nevýhoda v tom, že pokud by se to teď měnilo, tak tetno nový si vezme zase nějaký měsíc na prostudování spisu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#7 Příspěvek od danhard »

Asi by to proběhlo normálně, po smrti maminky jsem od všech přímých dědiců sehnal plné moci, ale padlo do toho po 3. měsících úmrtí bráchy, to tu plnou moc anulovalo a ten byl zadlužený.
Takže vyzývají všechny potenciální dědice a když jsou to děti, tak jim musí určit právního zástupce, který musí rozhodnout v jejich prospěch, čili to dědictví odmítnout.
Takhle oslovují všechny dědické skupiny a trvá to už 2,5 roku.
Samozřejmě úkony s tím spojené se zaplatí z toho dědického podílu, možná to bude stačit :)
Je to naprostý nesmysl, kdo by přijal nějaké dědictví, kdyby to znamenalo jen zaplatit nějakých 3/4 milionu dluhů ?
Ale asi to má podporu v zákoně a to je ten 🤐 :roll:

Máme před volbami, asi oslovím nějakého poslance a když mi slíbí, že se tím bude ve sněmovně zabývat, tak dostane můj hlas. Asi půjdu rovnou za Babišem, ten se vyzná :lol:

Teď mi přišla zpráva, že mi zemřela teta, 96 let a zítra je pohřeb.
Ještě že tam nic nedědím.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Další past na dědice skýtá penzijní připojištění. Pokud jej zemřelý platil, dědicové dostanou jen holou část bez státních příspěvků. Tak penzijko zrušit ještě než pojištěnec zemře :twisted: :twisted:
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#9 Příspěvek od danhard »

Kamaráde, Ty jsi snad jasnovidec ? :lol:
Součástí té pozůstalosti je důchodové připojištění u České Spořitelny.
Přestože maminka platila pravidelně 100 Kč po dobu asi 20-ti let, byla už v důchodu a další důchod si nenechala vyplatit, tak nic :)
Já jsem tam uveden jako jediná osoba na kterou důchod přechází, ale stejně pojisťovna odmítla vyplatit důchod, ani odstupné bez státních příspěvků a tvrdí, že to musí být řešeno pozůstalostí.
Takže jim to tam 3 roky leží a nevím, kolik se dědické řízení protáhne, asi to propadne :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

To nemáš na advokáta ?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dívám se, že některý úřednický krysy jsou pořád stejný a musí se na ně po zlým.

U mě šlo dědický řízení bez problémů, všechno domluvou, ale stejně jsem byl hned o 30kKč lehčí. Když k tomu přičteš náklady na pohřeb, je to docela drahej špás.

Pokud bys to chtěl hnát "výš", tak třeba s Robertem Pelikánem je řeč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Dělal jsem ho 3x . Druhé zbytečně , notář nám neporadil , že jde dělat najednou i převody majetku domluvou-darem ..... Inu poplatky jsou poplatky . Ještě , že mám jen dva sourozence ....

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#13 Příspěvek od danhard »

BOBOBO píše:To nemáš na advokáta ?
A na co by mě Ty k.......e byl ?
Vyhrál jsem 3 soudy s dlužníkama asi za 10mega (u jednohoho byl advokát a akorát jsem zaplatil zcela zbytečně asi 50k) a stejně je mi to na prd, peníze z nich nevyrazím :roll:
Tady je to v rámci jejich smluvních podmíek, kde je díra ve výkladu.
Bylo mi to jedno, šlo asi o 50k, ale protože se to táhne, tak jim udělám soudní dohru, včetně medializace :D
Skutečně, rady od samolibých uživatelů, jako je BOBOBO na tomto fóru miluju :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Našel jsem text, kterým jsem urgoval notářku.
Občanský soudní řád notáři nestanoví žádné lhůty, v nichž by musel provést úkony potřebné pro dědické řízení. Pokud by docházelo v soudním řízení ze strany notáře k neodůvodněným průtahům, může dědic podat předsedovi příslušného soudu stížnost na zbytečné průtahy v řízení. Soud je povinen v zákonné lhůtě na stížnost odpovědět.
Případně napiš na Internetová poradna Opava, tam ti poradí zadarmo co dál. Já tam psal, protože se objevily děti po zemřelém sourozenci a nebylo jasné, kolik a jestli vůbec mají nějaký nárok. Odpověď fundovaná, na dvě strany a stejně to pak bylo i u notářky. Jen jsme na to byli připraveni s předstihem.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

A nejseš k......e schopen dojednat rodinnou s......u .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“