Kde koupit rezistory Arcol

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

Kde koupit rezistory Arcol

#1 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj
není v čechách nejaký internet obchod kde by měli tyhle rezistory ve více hodnotách?, většinou nacházím tak do dvaceti hodnot, něco mají na RS components, ale tam ani nemůžu objednat jako fyzicka osoba, v TEM zas mají jen pár hodnot ...
Uhlíkové RCC050 JB

díky za radu )

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Co je na nich tak spešl krom toho, že nevypadaj jak kosti?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#3 Příspěvek od ferdislav »

Velice stabilní, bezindukční, uhlíkové, to je to co potřebuji ... a dobře vypadají : )) když to chceš vědět

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Necháme Tě s MetalGod-em si to myslet i nadále :-)

Pro mě byly vždycky vzhledově nejhezčí, nejstřízlivěji vypadající i stabilní uhlíkové odpory ty modré - ve fenoplastu zastříklé a proužky značené typy WK650 53. Shánějí se ale ještě blběji, než tyhle :-)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

Tam,kde jsou potřeba stabilní odpory mi zatim vždycky stačily ty zelený191/161,jsou použitý i v doplňcích ve vozidle několikátym rokem bez závad(vozidlo dřív shnije,než odejdou ty doplňky).Je mrtě hodnot i mimo řadu (3K32,4K75,5K62,8k25,681K...) a jdou při troše opatrnosti i letovat i vytěžený.Taky jdou zatim snadno sehnat.Největší výhoda je hodnota udávaná číslem a není potřeba hledat,kterej proužek je začátek a konec.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#6 Příspěvek od ferdislav »

sinclair

Je jedno co si myslím, doufám že datasheet nelže a vzhled je na vkusu, budu rád když doporučíš něco na 300-500V 0,5-1W podobných vlastností a materiálu, těch co nejsou k sehnání je dost, já ale potřebuji něco co k sehnání je a za normální cenu ..
O modrych zkusim neco zjistit, diky


weed_smoker
dobře, díky za tip, i když jiný materiál, rád je vyzkouším když seženu odpovídající hodnoty, jen budu muset použít verzi s vyšším výkonem a napětím XX3 a 4
Naposledy upravil(a) ferdislav dne 02 zář 2017, 07:45, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

ferdislav píše:RS components, ale tam ani nemůžu objednat jako fyzicka osoba
A na to si ako prišiel? Ja tam nakupujem ako fyzická osoba nemám problém. Stačí sa zaregistrovať a pri objednávkach zaškrtnúť, že niesi platca DPH. Väčšinou tam nakupujem, čo nikde nemajú a doručenie je do 48h od objednania, ale zase za 10€ poštovné.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#8 Příspěvek od ferdislav »

KUBO
Mají to v podmínkách, telefonoval jsem tam a řekli mi že bez iča tam nenakoupim ať požádám kolegu co podniká, jestli je to jak říkáš, tak to zkusím...
díky

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

Naposledy som objednával toho roku v 4. mesiaci a nebol problém. Poslali faktúru s 30 dňovou splatnosťou. Či niečo zmenili pre ten brexit, neviem, ale v apríli to prebehlo bez problémov.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

sinclair píše:Necháme Tě s MetalGod-em si to myslet i nadále :-)
Myslíš, že si to myslím? Nemysli si, že si to myslím, neboť myslet znamená houno vědět ;). Jen jsem napsal, že tyhle oproti běžnejm nevypadaj jak kosti, takže je mohl klidně požadovat jen pro dyzajn, páč vypadaj jinak - někdo si na pozlacenej bastl vytelí lampu v ohrádce, jinej zajde dál a vytelí i odpory.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Ale jistě, designové kreativitě se kladou meze už jen bezpečnostní :-)
Pojmy "stabilní" a "uhlík na 1W" mi nejdou spolu moc dokupy. Lze vyrobit stabilní uhlík, pak ale není moc zatížitelný, anebo naopak. Uhlíky obvykle vyšší teplotu nerady a když, tak za cenu trvalého ujetí.
Pokud někde bylo zapotřebí použití stabilnějšího uhlíku, např. ve vf technice /kde zčásti a záměrně mohl sloužit i jako malá tlumivka/, pak se nechávaly uhlíky "vypálit", tedy několik desítek hodin pod plným dovoleným ztrátovým výkonem. Pak se teprve měřily, protože už neuhýbaly. Tímto způsobem se např. vyráběly naše přesné uhlíky do měřáků, TR105-TR108.
I s tou bezindukčností bych to neviděl tak růžově, zvlášť u vyšších hodnot, asi tak nad 50-100k. Mox odpory se obvykle po zchladnutí vrátí zpět, uhlíky zpravidla už ne.
K jakému přesně účelu mají všechny sloužit?
Naposledy upravil(a) sinclair dne 02 zář 2017, 17:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#12 Příspěvek od ferdislav »

Tepelne namahany temer nebudou, jdou do elektronkoveho zesilovace, takze spis jde o to napeti a uhlik

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Denkl má poměrně široký výběr TR107. To jsou stabilní i přesné, tuším že 0,5W uhlíky, byly vyráběné v 0,25-0,5% toleranci a používané skoro výhradně v měřákách, dokud nebyly zelené a modré TR161-164.
Ale protože jsou přesné a nemají být kvůli přesnosti moc zatěžované, jsou velké. TR107 je velký stejně, jako např. TR145, někde si v nějakém tesláckém katalogu najdi rozměry. Přibližně 4,5x30mm, 500V dozajista snesou.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#14 Příspěvek od ferdislav »

Vyhledam, vyzkousim, rozmer nevadi,prizpusobim si konstrukci, diky za tip..

Pár jsem jich našel, vykuchal jsem je kdysi z ručkových měřáčků společně s diodama se zlatým hrotem, když jsem si je předělával na jiné rozsahy, jj schovat se má všechno : )

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“