Myčka AEG Elektrolux Favorit 50870 Sensorlogic-Vyřešeno.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Myčka AEG Elektrolux Favorit 50870 Sensorlogic-Vyřešeno.

#1 Příspěvek od Jenys »

Zdravím ve spolek, už delší dobu se chci zeptat na problém s dveřmi této myčky. Jde o to, že se myčka během procesu sama otevře a tím zastaví. Chybu nehlásí. Vypozoroval jsem, že to dělá při horké vodě, v tu chvíli to v ní zahučí, jako by tam byl ten sprchovací proces a tehdy se dvířka jakoby nadmou a po chvíli to neudrží zámek a otevřou se. Dělá to i když je myčka bez nádobí při čistícím procesu. Zatím používáme židli, kterou dáme před dvířka, to už netáhne a myčka v pohodě umyje. Odpad, aspoň u syfonu když uvolním matici, tak se to nezmění. Voda normálně vyteče a filtr je také čistý, tak jestli někdo nemá s tímto nějakou podobnou zkušenost, jak to vyřešit. Tento problém je tam už asi pět let, jinak myje v pohodě.
Děkuji za radu.
Naposledy upravil(a) Jenys dne 02 zář 2017, 09:59, celkem upraveno 1 x.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Chybu si zrejme už lokalizoval. Zámok dvierok. Ale čo stým neviem. 8O

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Tak nějak z fyzikální podstaty věci by někde v horní části mohlo být nějaké odvětrání, které by mohlo být ucpané a při ohřevu vnitřku by expandující vzduch tlakem na nezanedbatenou plochu dveří mohl způsobit jejich otevření. Ale rozebraných myček jsem viděl tak do počtu prstů jedné ruky a nejsem si jist, zda je to skutečně takto řešeno, nebo dvířka nikdy dostatečně netěsní a nárůst tlaku vyfoukne tudy. Pak by se jednalo o ten problém se zámkem, také by to mohla být ještě tepelná deformace dvířek, co by pohnula zámkem, až by se otevřel. V tom případě by to při troše štěstí mohlo jít seřídit.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Zaky, no budu se na to muset podívat nějak podrobněji. On ten zámek, tedy to očko, nebo jak to nazvat, to z té kulatiny je tam pružně uložené. Třeba by to šlo nějak více napružit, ale rozebrané jsem to zatím nikdy neměl, tak nevím jak to tam uvnitř je. Ale ten přetlak se tam prostě nějak dělá, jestli to je u myček normální nevím.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od MATYCH »

Nemůže to být prasklé sprchovací rameno,které tlakem vody otevře dveře?On ten tlak je dost velký.Měnil jsem u nějaké myčky všechna těsnění u dveří,byly už popraskané a potrhané,furt to teklo,až když majitelka řekla,že prý byla možná dříve trochu tišší.To dolní rameno je sice svařené,ale přesto se pootevřelo a voda prostřelila pod těsnění.Kus izolačky a drát to na chvíli spravil,než jsem sehnal nové rameno.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#6 Příspěvek od Jodr »

U stropu myčky je labyrint s ventilátorem co dělá cirkulaci v prostoru myčky při sušení před koncem mytí. Pravděpodobně je zanesený přepad do odpadu (hadička). Myčka se nafoukne, a zámek dveří ten tlak neustojí jak píšeš. Dostat se k tomu bude horor...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

notak pánové v myčce žádný tlak není (krom tlakové vody z mycích ramen) ať už je tam z boku odvzdušnění tak ani jinak vzduchotěsná není. Problém bude v zavíracím mechanizmu a ten je dost pevný, buď špatně zaskakuje západka u některých myček se dá čep západky posunovat, nebo je nějaké prasklé pero či výlisek. O myček které nemají otevírací madlo je zámek která se otvírá cuknutím , ale pokud je zdravý není síla která by dveře otevřela funcí myčky.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Mám zámek z myčky Elektrolux ESL66020 co jsem vytáhl ze SD. Předpokládám,že zámek bude stejný. Pokud je to on, za poštovné je Tvůj. Mechanika zámku je jednoduchá. Překlápí se kolébka která svým háčkem zachytí třmen protějšku. Kolébka je zavěšená na poměrně silné pružině a funguje podobně jako pružina mžikových spínačů. Spínací kontakt nemá na zámek pražádný vliv. Indikuje jen dveře zavřené či otevřené
Přílohy
2017-09-01 11.04.06_1504256702785_resized.jpg
(38.62 KiB) Staženo 120 x
2017-09-01 11.03.36_1504256703507_resized.jpg
(41.28 KiB) Staženo 129 x
2017-09-01 11.03.13_1504256704323_resized.jpg
(35.9 KiB) Staženo 132 x
Naposledy upravil(a) Jodr dne 01 zář 2017, 13:11, celkem upraveno 2 x.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Natlakovanou myčku nádobí jsem ještě neviděl. :lol:
Mimochodem, každá myčka se dá v průběhu zvoleného programu otevřít a zase zavřít s pokračováním v programu. Samozřejmě je vhodnější použít tlačítko pro přerušení, kdyby náhodou zrovna stříkala voda z trysek.
Takže já to vidím jako problém v kontaktu na zámku myčky.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Chlapi, mě je to také divné, ale nějaká síla, která ty dveře otevírá tam je viditelně, když se koukám z boku, tak je vidět jak se dvířka při zahučení v myčcě tlačí ven. Nic mechanického tam vidět není co by do dveří strkalo. A dělá to jen když je ta vařící voda. Vždy to na krátkou dobu uvnitř zahučí(zašumí,nebo jak ten zvuk) nazvat a v tom okamžiku se to na chvilku pooteře a uvolní zámek. Jen židle to zabrzdí proti otevření. Ta chvilka stačí na to aby to přemohlo zámek. Zkusím to víc prozkoumat, co byto mohlo být.
Takže tento jev je mi také divný.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

Tak to bude tlak vody od mycího ramene, zkontroluj, jestli není někde ve svaru puklé, jak je uvedeno již výše.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem nahrál video na mobil, aby bylo vidět to pootvírání dveří zde: https://janwim.rajce.idnes.cz/Dvere_mycky

Také jsem se šel pořádně podívat na ty ramena, zda někde nejsou prasklé a zjistil jsem, že byly ucpané některé dírky, něčím jako papír, či co to bylo. Jelikož je tam vzadu přes tu gumovou manžetu přívod vody a pokud budou dírky přiucpané, tak asi ten větší tlak působící do ranena začne odstrkovat horní šuplík do dveří, (je to vidět na tom videu), a pak to neudrží ten zámek.
Jakou silou má ten zámek působit nevím a jestli je zrovna tento stav správný je otázka. Vyčistil jsem všechny ramena a zkusil pustit ten program jen s voudou bez nádobí a již je pootvírání jen asi dva milimetry. Tak tedy uvidíme jestli to projede celý program bez otevření.

Zatím děkuji za nasměrování :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Tak toto je jednoznačně od vody stříkající z ramene. Takže buď voda stříká, kam nemá, nebo zámek málo drží a povolí, ač by neměl.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Zaky, asi jsi nečetl dále co jsem pak ještě psal. Já si myslím, pokud se to už nebude tolik pootvírat, že to bylo naopak ucpanými dírkami ve středním rameni a ten zvýšený tlak do zadní manžety a tím asi tlačil horní šuplík na dveře a odstrkoval je dopředu. Po vyčištění je to lepší.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od Zaky »

Jo, už to chápu, rameno je na koši, a ten, pokud vznikne větší protitlak, tlačí na dveře, protože to celé má tendenci vyjet z manžety. Je už pozdě a po náročném týdnu a tak pomaleji vnímám :-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“