R.I.P. Vladimír Brabec

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

R.I.P. Vladimír Brabec

#1 Příspěvek od KUBO »

Mnohí ho nenávideli, ale pre mňa to bol pán herec. R.I.P. Vladimíre.

https://www.aktuality.sk/clanok/517742/ ... ra-zemana/
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Teď jsem si to přečetl. Smutek.
Pan Brabec si bohužel vysloužil špatnou nálepku. Proto se jeho umělecký život odvíjel asi jinak, než si možná představoval. O to víc si vážím toho, že zůstal sám sebou, narozdíl od spousty jiných, kteří rychlostí světla převlékli kabát.
A jeho výjimečně osobitý hlas bude chybět spoustě lidí, ač si to většina neuvědomí- v dabovaných filmech člověk nevidí obličej, o to větší nároky někdy má...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Souhlas, byl to "Pan" herec a mistr dabingu. R.I.P.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Velmi smutná zpráva :(

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jakej ma smysl davat vsechny tyhle RIPy na bastlirnu?
Vzdycky kdyz zemre nejaky herec nebo zpevak, je na kazdem zpravodajskem webu hromada linku, ve zpravach v TV 5minutova reportaz s jeho zivotopisem, v kazdych novinach na titulni strance palcovymi titulky clanek...

A presto si muzu byt jisty, ze se toto bezpochyby dulezite info objevi zahy i na bastlirne. Pokracovani vlaken je vzdy jako pres kopirak, byl to skvely interpret, jaka je to skoda, jak je to smutne...

Osobne mi prijde tohle rozpitvavani umrti celebrit nechutne.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Žádná "další" projevená vzpomínka není nechutná.
Byla tu otevřená vlákna třeba o zpěvácích a sdíleli to jen ti, co měli k dotyčnému nějaký srdeční vztah nebo jen chtěli něco napsat.
A jsou tady i vlákna bez dalších komentů.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Mnozí ho nenáviděli, protože byli naivní a život herce si spojovali s jeho postavou majora Zemana. Přes svou účast v normalizačním díle ale na rozdíl jiných kolegů nikdy nevstoupil do KSČ.
A to ukazovalo na charakter více než to přelízání do jiných stran po 89. roce.
Ten seriál se mi kdysi líbil i když měl ten nádech zaujatosti podle režimu, ale dnes ho už po x-té opakují a nedíval jsem se ani jednou. Prostě mě už ty staré filmy z dob komančů moc nezajímají.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od nop »

mě se líbil jako vypravěč v seriálu Návštěvníci.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

No Doktor z Návštěvníků nás též nedávno opustil... :cry:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...


Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Otkundes »

Nic proti zesnulému herci, ale též si myslím, že těch R.I.P-ů různých známých i méně známých tzv. „celebrit šoubyznysu“, na které si člověk nevzpomene jak je rok dlouhý, je v poslední době na EB nějak moc. A myslím si, že je rozdíl mezi tichou osobní vzpomínkou kteréhokoliv bastlíře na zesnulého a veřejnou deklarací zármutku a vzájemné připomínání si zásluh zesnulého umělce, nebo třeba sportovce, na technickém fóru.
Chápal bych to u odchodu člena EB, nebo u osobností, které se zasloužily o rozvoj vědy a techniky, kterou zde na fóru často řešíme. Ale u ostatních, se snad každý můžeme vyjádřit a veřejně si truchlit na diskusím fóru příslušného fan-clubu, blogu, bulváru, nebo zaslat kondolenci pozůstalým.
Naposledy upravil(a) Otkundes dne 02 zář 2017, 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Tuto rubriku Nezaraditelne beru jako pokec s lidmi podobnych zajmu.
Jinam na blogisky nechodim.
Takze mi RIP ohledne majora nevadi.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Podle mého názoru RIPy osobností, které nemají nic společného s EB patří spíš do SMS, když už to musí být.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#14 Příspěvek od kovar »

Byl to dobrý herec. A že hrál , pro "některé ne komunistické diváky" nepopulární role? Byla to přece jeho práce!!
Kdyby se za totality všichni herci zasekli a nehráli , tak na co by jsme tenkrát koukali? Na ruské válečné filmy?
A nebo jako dnes na ubohé americké krváky? :?
Podle mne , kdo je bez viny ať hodí kamenem!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#15 Příspěvek od MetalGod »

Kdo ví, jak se k Zemanovi dostal. Viděl jsem akorát jen jeden díl, nehrál špatně, ale Crha s Kubíčkem byli výraznější. Jo, šlo o Studnu.
Znám ho ale co by dabéra, daboval fakt výborně.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“