Asus X553M - klobásnice

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Asus X553M - klobásnice

#1 Příspěvek od MetalGod »

Dostalo se do ní kafe, některý čudly přestaly jít a ani nejdou po důkladným vymytí a vysušení. Takže asi po těch dnech kafíčko vyžralo vodivou cestu.
Je to na pozinkovaným plechu nalepenej sendvič fólií, do kterýho drbou silikónový špuntíky, takže oprava zjevně nebude možná.
No a o co jde - Model je to NSK-USA0C - Gůgl nezná. PN Aušusu je 0KNB0-612RCZ00 (bez koncovýho RCZ00 Gůgl zná), PN výrobce Darfon je 9Z.N8SSW.A0C - Gůgl nezná.
Ale přesto jsem podle modelu noteknihy ňáký klábosnice našel. Je to ta za 1113kč, ale stačila by samozřejmě ta s anglickým rozložením (čudliky přeházím) za 673kč, ta má akorát navíc jeden závit navíc na straně plechu, ALE jinak uspořádaný cesty na pásku, jinak počet čudlů a jejich tvar jsou OK.
Je rozložení jeho vývodu stejný, nebo je jiný? Nebylo víc verzí mámoprkna?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

MetalGod píše:(čudliky přeházím)
Tím bych si nebyl tak jistej. Už jsem se do této situace jednou dostal a nešlo to, uchycení bylo malinko odlišné.
Jinak já objednávám klávesnice podle typu NB a poslední dobou se mi nestalo že by byl problém. Kdysi pradávno jsem zažil Acer který v jednom typu NB během výroby používal 2 vzájemně nezaměnitelné displeje a 3 klávesnice. (nebo možná obráceně) Ale to snad bylo ještě v dobách W98.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, uz som par klavesnic vymenil a klavesy z povodnej nikdy nepasovali. Klavesnice pre jeden typ notebooku robi viac vyrobcov.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Ou ou, to nebude mít majitel radost, čekal, že to bude stát do litra. No, nedá se nic dělat, holt se víc plácne přes kapsu, příště si má objednat noteknihu, do který nejsou díly těžce předražený.
Díky všem.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Ukaz mi jeden takovy. Spis bych rekl ze nema byt babrak a lit kafe jinam nez do notasu. Muze byt rad ze to neni napr HP... Tam jsou díly ještě dražší.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Jo, třeba tady jsou za strašných asi pět stovek.
https://svetmovano.cz/kategoria,108_13, ... ookum%20HP

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

To jsou originaly? Nerekl bych

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#9 Příspěvek od Osmdesat »

např. http://www.ebay.com/itm/New-for-ASUS-X5 ... 1825893727
Od kongů tyhle věci objednávám. Trvá to déle, ale je to levnější. Originál to nebude, ale u českých překupníků většinou taky ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Pri tychto 🤐 klavesniciach, kde su medzery medzi klavesami, je jeden problem: ak nie je ramik sucastou klavesnice, nemoze sa vymenit klavesnica s rozlozenim ISO (europska) za ANSI (americka). Klavesy su inak rozlozene a ramik nebude pasovat!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“